swietokrzyskie.info

Niedziela, 22 maja 2022, Do końca roku 223 dni Imieniny: Emila, Neleny, Romy

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Minister Michał Cieślak - najbliższe plany rządu

Dodane: Marta Data: 2022-03-31 09:00:46 (czytane: 4585)  Wersja do druku

Chcemy pomagać naszym sąsiadom i pomagamy w sposób niebywały, w sposób zauważalny dla wszystkich. Polacy otwierają swoje serca, swoje drzwi. Pomagają uciekinierom przyjmując ich do swoich domów, do swoich rodzin, to zadziwia cały świat i ściera utrwalany przez lata fałszywy wizerunek Polaków i Polski - powiedział minister Michał Cieślak.

Rząd od wielu tygodni skupia się na tym, żeby skutecznie ograniczać możliwości dotyczące barbarzyńskich ataków Rosji na teren Ukrainy. Te działania służą temu, żeby Polska była również bezpieczniejsza, bo bezpieczna Ukraina to bezpieczna Polska .Chcemy odciąć się od rosyjskiego gazu, ropy i węgla. Polska zrobi to jako jeden z pierwszych krajów w Europie - dodał.

Zobacz

We wtorek 29 marca Rada Ministrów podjęła kolejne kroki, aby te działania, które "podejmowaliśmy na poziomie sankcji unijnych w pewnym zakresie rozszerzyć na poziomie krajowym":

Pierwsza to decyzja Rady Ministrów o przyjęciu wniosku o skierowaniu do strony rosyjskiej noty dyplomatycznej, informującej o wycofaniu zgody na związanie Polski umową z Rosją w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji.

Druga kwestia to przyjęcie projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę. To pakiet, który rozszerza możliwości sankcyjne bezpośrednio na poziomie krajowym.

Kolejna, to projekt ustawy o mrożeniu majątków na terenie Polski, który zakłada, że będziemy blokować majątki podmiotów, które przyczyniają się do inwazji na suwerenną Ukrainę. Rozszerzamy przepisy krajowe idąc dalej niż do tej pory były posunięte sankcje unijne.

Polska od samego początku zgodnie z sankcjami unijnymi mrozi wszelkie majątki i aktywa, które wynikają z sankcji unijnych. To ponad 160 mln złotych, które zostały zamrożone. Majątki i aktywa zostały zamrożone, a nie skonfiskowane, bo zgodnie z polską Konstytucją taka konfiskata nie jest możliwa. Chciałbym podkreślić, że mówimy o mrożeniu aktywów. Do konfiskaty zasobów mrożonych niezbędna jest zmiana Konstytucji, ale czas mrożenia zabezpieczy te majątki, żeby po zmianie przepisów konstytucyjnych można było przyjąć kolejne działania- wyjaśnił minister.

Rada Ministrów przyjęła również projekt ustawy o Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej, który będzie mógł reagować w sytuacjach kryzysowych poza terenem Polski, jeżeli będzie taka potrzeba.

Zobacz

Zobacz

Zobacz

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2022-05-22, godz: 17:00

Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs WIERNA Małogoszcz

W niedzielę, 22 maja 2022r. o godzinie 17:00 AKS 1947 Busko-Zdrój rozegra mecz w ramach HUMMEL 4 Liga z drużyną WIERNA Małogoszcz. Zapraszamy na stadion przy Kusocińskiego w Busku-Zdroju.
Wróć do góry