swietokrzyskie.info

Czwartek, 23 maja 2024, Do końca roku 222 dni Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Wiadomosci

Bez drastycznych zmian: Plan nowego Wojewody Świętokrzyskiego

Dodane: Marta Data: 2023-12-21 14:40:43 (czytane: 6488)  Wersja do druku

W czwartek, nowo mianowany wojewoda świętokrzyski, Józef Bryk, ogłosił, że na razie nie planuje wprowadzać radykalnych zmian, a urząd będzie kontynuował swoją działalność. Bryk zapowiedział przeprowadzenie analizy poszczególnych wydziałów urzędu oraz powołanie w najbliższym czasie rzecznika i dyrektora generalnego.

Józef Bryk został powołany na stanowisko wojewody świętokrzyskiego w środę (20 grudnia) i zastąpił Zbigniewa Koniusza, który pełnił tę funkcję od 2019 roku.

Będziemy analizować i sprawdzać działania poszczególnych wydziałów. Jeżeli będzie trzeba - dokonamy audytu, ocenimy i podejmiemy decyzje w najbliższym czasie. Na razie nie będzie jakichś drastycznych zmian, urząd musi funkcjonować, musi być ciągłość działalności” – zaznaczył w czwartek wojewoda Bryk.

Dodał, że w najbliższym czasie zamierza powołać rzecznika i dyrektora generalnego urzędu, który jak zaznaczył, jest „znaczącą osobą w urzędzie”. „Wszelkie decyzje kadrowe i różne inne są w gestii dyrektora generalnego” – dodał.

Zobacz
/zdj. Józef Bryk, źródło: Facebook/

Zgodnie z medialnymi przewidywaniami stanowisko wicewojewody obejmie przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego. „Kandydatura jest analizowana, jeżeli zostanie sprawdzona, wystąpię z wnioskiem o powołanie wicewojewody w najbliższym czasie” – powiedział wojewoda.

Na stanowisko wicewojewody powołany zostanie prawdopodobnie Michał Skotnicki, były starosta staszowski, obecny radny rady powiatu i szef PSL-u w powiecie.

Józef Bryk urodził się 20 marca 1960 r. w Staszowie. Jest absolwentem zarządzania i organizacji firmy na Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończył również studia podyplomowe: zarządzanie audytem wewnętrznym jednostek finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz transport i logistykę w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach.

W latach 2006-2014 pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Staszowie. Kierował także Świętokrzyskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego. (PAP)

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2024-05-25, godz:

  16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

  Zapraszamy na 16. edycję Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina"! Wyłoniono 12 utalentowanych wykonawców, którzy wystąpią 25-26 maja w BSCK. Oprócz części konkursowej na Festiwalu zagrają: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.  Wróć do góry