swietokrzyskie.info

Środa, 29 maja 2024, Do końca roku 216 dni Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Uwaga na oszustów: Pińczowianka straciła 28 000zł

Dodane: Marta Data: 2024-04-09 13:42:24 (czytane: 5789)  Wersja do druku

82-letnia mieszkanka Pińczowa zdecydowała się zgłosić na policję, informując, że padła ofiarą oszustwa na kwotę blisko 28 000 złotych. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, że została zmanipulowana poprzez internetową reklamę oferującą inwestycje w rządowe akcje.

Zgodnie z relacją seniorki, na początku kwietnia natrafiła na reklamę w sieci przedstawiającą możliwość zakupu rządowych akcji. Kliknęła w reklamę, co przekierowało ją na stronę internetową, gdzie wypełniła odpowiednie formularze i zdecydowała się na zakup jednej akcji o wartości ponad 800 złotych.

W następnych dniach prowadziła rozmowy telefoniczne z osobami podającymi się za brokerów firmy.

W trakcie tych rozmów przekazano jej kody, które rzekomo miały służyć do monitorowania konta oraz dokonywania transakcji bankowych.

Niestety, później okazało się, że wszystkie te działania były częścią oszustwa. Kobieta została zmanipulowana, w efekcie czego przestępcy uzyskali dostęp do jej bankowości internetowej. Straciła blisko 28 000 złotych ze swojego konta. Jak wyjaśniła, zaufała reklamie widzianej w internecie, w której umieszczony był wizerunek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Policja podjęła działania w celu zidentyfikowania sprawców i zabezpieczenia dalszych dowodów związanych z tym oszustwem finansowym.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby zachowali szczególną ostrożność przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych opartych na niezweryfikowanych źródłach, szczególnie w przypadku propozycji o wysokim potencjalnym zysku.

Źródło: KPP w Pińczowie

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Lucky Luke (2024-04-09 18:12:11)

Bandyci 1, policja 0. :(

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2024-05-30, godz: 13:00

  Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs MKS Neptun Końskie

  Już w najbliższy czwartek, 30 maja o godz. 13:00 zapraszamy wszystkich kibiców na mecz 31 kolejki RS Active IV Ligi. Drużyna AKS 1947 Busko-Zdrój podejmie na własnym boisku rywali z MKS Neptun Końskie.  Wróć do góry