swietokrzyskie.info

Środa, 05 października 2022, Do końca roku 87 dni Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Wiadomosci

Połanieccy zapaśnicy nie zwalniają tempa

Dodane: Marta Data: 2022-08-06 08:46:46 (czytane: 2673)  Wersja do druku

W ostatnich dniach czerwca i na początku lipca w Zakopanym odbył się drugi w tym roku obóz kadry zapaśników i zapaśniczek z województwa świętokrzyskiego, którego głównym założeniem była praca nad wydolnością.

 Zobacz

Podczas takich wyjazdów widoczne jest, kto wykazuje się hartem ducha, kto rokuje na przyszłość, w kogo warto inwestować. Nie zabrakło oczywiście specjalistycznych treningów na macie, a także możliwość przeprowadzenia sparingów z kadrami województw Zachodniopomorskiego i Kujawsko-pomorskiego.

Zobacz

Zobacz

Młodzież miała dni wypełnione niezbędną dawką ruchu i choć wróciła zmęczona to jednak bardzo zadowolona. Opiekę na uczestnikami obozu sprawowali trenerzy: Tadeusz Szkwarek, Wiktor Skrobacz oraz Karol Kucharczyk.

 Zobacz

Zobacz

Po zakończonym zgrupowaniu pod Tatrami połanieccy zapaśnicy mieli kilkanaście dni aktywnego wypoczynku, bowiem, jak podkreślił trener Tadeusz Szkwarek, choć treningi odbywały się codziennie, to jednak były ukierunkowane bardziej na regenerację siły. Były to zajęcia rekreacyjne na basenie, jak również zajęcia biegowe w terenie, które wprawdzie też wymagają wysiłku, ale angażują inne mięśnie niż typowe zajęcia na macie.

Zobacz

Na początku sierpnia nasi reprezentanci zmienią klimat i zameldują się na kolejnym zgrupowaniu, które odbędzie się w Dźwirzynie nad morzem, udział w tym obozie to połączona praca nad doskonaleniem techniki zapaśniczej i przygotowaniem motorycznym, a także swojego rodzaju ładowanie akumulatorów na kolejny sezon startowy, który rozpoczyna się 25 sierpnia Mistrzostwami KZ LZS w Słubicach.

/MKS/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-10-08, godz: 17:00

  Mecz HLB TĘŻNIA Busko-Zdrój vs SMS ZPRP III Kielce

  W sobotę 8 października o godz. 17:00 zapraszamy na mecz o mistrzostwo II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. HLB TĘŻNIA Busko-Zdrój zagra z SMS ZPRP III Kielce.
  Wróć do góry