swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 listopada 2021, Do końca roku 33 dni Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Wiadomosci

Koncert Wiedeński w Filharmonii Świętokrzyskiej

Dodane: Marta Data: 2021-10-27 09:38:58 (czytane: 3880)  Wersja do druku

W niedzielę 7 listopada o godzinie 20:00 w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się Koncert Wiedeński z udziałem solistów polskich i europejskich scen operowych.

Gwiazdorska obsada, balet, orkiestra, przepiękne głosy które zachwycają publiczność.  Znakomite widowisko dla całej rodziny. Koncert Wiedeński, to także zapierające dech w piersiach bajkowe kostiumy, które przeniosą  widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca
– Johanna Straussa.  Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów.

Zobacz

Podczas spektaklu wystąpią  obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu.

Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje Króla Walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła wdówka", "Księżniczka czardasza" oraz "Kraina uśmiechu".

Publiczność usłyszy m.in.: walc "Nad pięknym modrym Dunajem", arię Barinkaya "Wielka sława to żart", duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polkę "Tritsch- Tratsch" oraz słynny "Marsz Radeckiego". Wydarzenie programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.


Zapraszamy serdecznie!

Kasa Filharmonii (Świetokrzyska,ul.Żeromskiego 12)  rezerwacje tel. 41 368 05 01, 41 365 54 83, grupy powyżej 10 os.- tel. 515 985 232 bilety online: www.filharmonia.kielce.com.pl, www.kupbilecik.pl

(źródło: FŚ, PIK)

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Dzienny marek (2021-10-29 18:53:14)

Nas uczono, że 7 listopada święciło się rocznicę "velikoy okt'abrskoy revolucy", czyżby lewica była tak silna, że przypominają nam o wielkim święcie wszystkich lewaków - z władzami UE na czele.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry