swietokrzyskie.info

Niedziela, 05 grudnia 2021, Do końca roku 26 dni Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Kurs sapera dla Terytorialsów

Dodane: Marta Data: 2021-10-13 10:24:06 (czytane: 2403)  Wersja do druku

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolą się w specjalności saperskiej i inżynierii wojskowej. Kurs odbywa się na poligonie w Nowej Dębie. Szkolenie wyłoni kolejnych instruktorów.

Kurs kandydatów na instruktorów w grupie saperskiej oraz inżynierii wojskowej odbywa się na poligonie w Nowej Dębie w dniach 11-15 września. W szkoleniu uczestniczy prawie 30 żołnierzy z dziesięciu brygad OT (1,2,3,5,6,7,9,10,14,16).  Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy z 2 i 10 brygady WOT przy współpracy  z Centrum Szkolenia Wojska Obrony Terytorialnej.

 Zobacz

Zobacz

Tematyka prowadzonych zajęć w praktyce obejmuje zagadnienia takie jak: wykonywanie zapalników lontowych, wysadzanie pojedynczych ładunków, wykonywanie sieci ogniowych. Żołnierze szkoleni są również z wykonywania różnego rodzaju ładunków oraz obliczania siły ładunków do niszczenia konstrukcji drewnianych, betonowych czy metalowych. Instruktorzy uczą również ustawiania pojedynczych min jak i grup min oraz rozpoznawania pól minowych.

 Zobacz

 Zobacz

Po ukończeniu kursu na żołnierzy czeka egzamin. Po jego zdaniu terytorialsi uzyskają tytuł instruktora drugiego stopnia. Po powrocie do swoich macierzystych brygad zdobyte w praktyce umiejętności  pozwolą na szkolenie żołnierzy OT. 

/Zespół prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

Saper (2021-10-18 19:04:43)

Q..... Po 4 dniach szkolenia wyłonią instruktorów. Budowy karabinka nie znają a mają być instruktorami saperskimi.Widać na co idą pieniądze podatników.

saper rezerwista z jesieni 1980 roku: (2021-10-15 17:07:16)

to są kandydaci na instruktorów - kamikadze po pięciodniowym szkoleniu. Ale w tym watykańskim kondominium były przypadki, że po czterodniowym kursie z zaocznych politologów produkowano oficerów wywiadu co odbiło się nam czkawką w Afganistanie. Nawet w czasie II Wojny Światowej kurs oficerski trwał 3 miesiące (uczono tam też o minerstwie) ale wtedy na kursy trafiali najlepsi żołnierze obyci w walce. A jak została rozbrojona nasza armia z broni strzeleckiej proszę obejrzeć jak działa po posypaniu piaskiem karabinek Grot, nie działa zacina się na amen. I w to badziewie wyposażani są żołnierze polscy, za to ruski Kałasznikow i amerykański karabinek szturmowy działają.

Zibi (2021-10-15 10:10:22)

4 dni szkolenia to chyba na sapera samobójce

(2021-10-14 11:22:30)

wyszukaj i poradź sobie z przeciwpiechotną miną drewnianą

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry