swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Muzyczne przedsięwzięcie w Uzdrowisku Busko-Zdrój

Dodane: Marta Data: 2021-07-13 14:38:35 (czytane: 4094)  Wersja do druku

Salę koncertową sanatorium Marconi w najbliższych dniach wypełnią dźwięki muzyki klasycznej. Od 14 do 16 lipca w Uzdrowisku Busko-Zdrój trwać będzie XXVI Międzynarodowy Festiwal "Lato z Chopinem" im. Barbary Hesse- Bukowskiej.

Festiwal powstał w 1994 r. z inicjatywy wybitnej polskiej pianistki Barbary Hesse-Bukowskiej. Od 2014 roku, na prośbę artystki, dyrektorem artystycznym wydarzenia został dr Krystian Tkaczewski, który na muzycznej scenie międzynarodowej zaistniał w 2007 roku, po debiucie w Carnegie Hall. To laureat wielu prestiżowych plebiscytów m.in.: Europejskiego Konkursu Pianistycznego w Bari – Grand Prix, CSMTA Young Artist Piano Competition w Hartford, Jose Iturbi Piano Competition Los Angeles.

Zobacz

Celem muzycznego przedsięwzięcia organizowanego w Uzdrowisku Busko-Zdrój jest propagowanie muzycznego dziedzictwa jakie pozostawił nam polski kompozytor i pianista Fryderyk Chopin.Program wydarzenia to aż trzy dni wyjątkowych koncertów.

14 lipca na scenie zaprezentują się Anfisa Bobylova (Ukraina), uczestniczka XVIII Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie, Elia Cecino (Włochy), zwycięzca IV Międzynarodowego Konkursu im. K. Tkaczewskiego w Busku-Zdroju.

15 lipca muzycznych wrażeń dostarczą: Jeremi Łukanus (Polska), zdobywca stypendium na Eastern Tennesse State University. Podczas koncertu finałowego wystąpią: Emanuel Roch (Niemcy), laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, Krystian Tkaczewski (Polska/USA), dyrektor artystyczny festiwalu oraz Aleksandra Dąbek (Polska), która w 2016 roku zagrała recital w nowojorskiej Carnegie Hall.

 Zobacz

Na przełomie 25. edycji występowało na scenie sanatorium Marconi wielu utalentowanych i wszystkim dobrze znanych pianistów polskich i zagranicznych m.in. Barbara Hesse Bukowska, Kazimierz Gierżod, Piotr Żukowski, Włodzimierz Pawlik, Shoko Kusuhara, Sviese Ceplauskaite. W ubiegłych latach frekwencja w sali koncertowej była stuprocentowa. Ogromną zaletą muzycznego festiwalu jest budowanie marki województwa. To bez wątpienia impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych, promujących Busko-Zdrój i ziemię świętokrzyską.

- Festiwal od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i jest swoistą wizytówką naszego regionu. Na scenie corocznie pojawiają się znamienici instrumentaliści, laureaci wielu ważnych konkursów. Koncert to także znacząca atrakcja dla naszych kuracjuszy, którzy przecież poza walorami zdrowotnymi, wybierają nasze uzdrowisko również ze względu na ofertę kulturalną pobytu – mówi Michał Płatek, prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Transmisję na żywo z koncertu będzie można oglądać od 14 do 16 lipca na kanale Facebook Uzdrowiska Busko-Zdrój oraz YouTube.

https://www.youtube.com/channel/UCcKF2T7aMrou-LuP5-S48zA

https://www.facebook.com/ubzpl

Zapraszamy!

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

5678 (2021-07-19 10:48:14)

Niestety w tym roku bez mieszkańców Buska-Zdroju na widowni

nie (2021-07-18 13:49:37)

Nie, pan prezes tego nie wie, wie tylko, że trzeba wymienić tych z Buska, na tych z psi-siu, (czyli demolki społeczeństwa buskiego), ale też dobrze, bo likwiduje tych, co już dawno nie powinni pracować w uzdrowisku.(obecny prezesik, też nie powinien być wykonawcą poleceń kociarza, a tym bardziej prezesikiem do zadań specjalnych.

UBZ (2021-07-13 18:47:55)

Ja jestem ciekaw czy jak był przestój to wyczyszczono wymienniki ,a Pan Panie Prezesie?

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry