swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Poznaliśmy laureatów 45. Buskich Spotkań z Folklorem

Dodane: Marta Data: 2021-08-10 09:00:01 (czytane: 10682)  Wersja do druku

8 sierpnia na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach odbył się koncert laureatów 45. Buskich Spotkań z Folklorem, podczas którego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu. Organizatorem Buskich Spotkań z Folklorem był Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Nagrody artystom ludowym wręczała wicemarszałek województwa Renata Janik wraz z dyrektorem WDK Jackiem Sabatem.

Zobacz

Koncert przed WDK

Podczas koncertu finałowego na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach nagrodzono laureatów w kategoriach: kapele ludowe, soliści-instrumentaliści i śpiewacy, zespoły śpiewacze i taneczne.  Jurorzy oceniali 60 prezentacji finałowych.

Przyznano dwie nagrody główne. Grand Prix im. Piotra Gana otrzymała Kapela „Rykoszyn” z Rykoszyna w gminie Piekoszów. Nagroda im. Haliny Szelestowej trafiła do Zespołu Śpiewaczego „Chełmowianie” z Rudek w gminie Nowa Słupia.

 Zobacz

Zobacz

 

-Bardzo się cieszę, że mogę państwa oglądać, słuchać i podziwiać – powiedziała wicemarszałek Renata Janik. – Scena przed Wojewódzkim Domem Kultury zgromadziła najlepszych, najwybitniejszych artystów śpiewaczych, solistów, kapele, zespoły pieśni i tańca. To bardzo ważne, byśmy kultywowali kulturę ludową, mam nadzieję, że za rok znów tu się spotkamy. Gratuluję wszystkim – dodała wicemarszałek.

Nagrodzeni

W kategorii ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH:

  • I miejsce – Zespół Śpiewaczy „Sukowianki znad Lubrzanki” z Sukowa, gmina Daleszyce
  • II miejsce – Zespół Śpiewaczy „Makoszanki” z Makoszyna, gmina Bieliny
  • III miejsce ex aequo – Zespół Śpiewaczy „Dąbrowianki” z Dąbrowej, gmina Masłów, Zespół Śpiewaczy „Marzyszanki” z Marzysza, gmina Daleszyce

Wyróżnienia:

  • Zespół Śpiewaczy Zespołu Pieśni i Tańca „Ciekoty” z Ciekot, gmina Masłów,
  • Zespół Śpiewaczy „Wolanecki” z Dębskiej Woli, gmina Morawica,
  • Zespół Śpiewaczy „Jaworzanki” z Jaworza, gmina Zagnańsk.

W kategorii ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA:

  • I miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka” z Wiernej Rzeki, gmina Piekoszów
  • II miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Godziembianie” z Pawłowa
  • III miejsce ex aequo – Zespół Pieśni i Tańca „Łopuszno” z Łopuszna, Zespół Pieśni i Tańca „Wincentowianie” z Wincentowa, gmina Piekoszów

Wyróżnienie:

  •  Zespół Pieśni i Tańca „Piekoszowianie” z Piekoszowa

W kategorii KAPEL LUDOWYCH:

  • I miejsce – Kapela „Działoszacy” Adama Kocerby z Działoszyc
  • II miejsce – Kapela Edwarda Goli z Sędziszowa
  • III miejsce ex aequo – Kapela „Małopolanie” Kazimierza Lędźwy z Jędrzejowa, Kapela Heńka z Małogoszcza

Wyróżnienia:

  • Kapela Kamila Połonka z Potoka Wielkiego, gmina Jędrzejów,
  • Kapela Macieja Ulewińskiego z Kierza Niedźwiedziego, gmina Skarżysko Kościelne.

W kategorii SOLISTÓW ŚPIEWAKÓW:

  • Nagroda indywidualna – Lucyna Lipczyńska ze Śniadki Drugiej, gmina Bodzentyn
  • I miejsce – Monika Walas z Korczyna, gmina Strawczyn
  • II miejsce – Marta Zawłocka z Adamowa, gmina Brody
  • III miejsce – Marian Przeździecki z Wilkowa, gmina Bodzentyn

Wyróżnienia:

  • Wacław Pejas z Sobótki, gmina Bliżyn,
  • Marek Stępień z Jaworza, gmina Zagnańsk.

W kategorii SOLISTÓW INSTRUMENTALISTÓW o specjalności SKRZYPCE:

  • I miejsce – Edward Gola z Sędziszowa
  • II miejsce – nie przyznano
  • III miejsce – nie przyznano

W kategorii SOLISTÓW INSTRUMENTALISTÓW o specjalności HARMONIA POLSKA:

  •     I miejsce – Adam Kocerba z Działoszyc
  •     II miejsce – nie przyznano
  •     III miejsce – nie przyznano

W kategorii SOLISTÓW INSTRUMENTALISTÓW o specjalności AKORDEON:

  • I miejsce – Heniek Cacek z Małogoszcza
  • II miejsce – Stanisław Woźniak z Jędrzejowa
  • III miejsce ex aequo: Kamil Połonek z Potoka Wielkiego, gmina Jędrzejów, Maciej Ulewiński z Kierza Niedźwiedziego, gmina Skarżysko Kościelne

 Zobacz

Finałowy koncert 45. Buskich Spotkań z Folklorem został dedykowany pamięci i talentowi zmarłego wybitnego artysty ludowego z województwa świętokrzyskiego, Feliksa Korbana.

Źródło: swietokrzyskie.pro

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat




    Wróć do góry