swietokrzyskie.info

Wtorek, 20 kwietnia 2021, Do końca roku 255 dni Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

W czasie świąt pamiętajmy o tych, którzy nie mogą być z nami osobiście

Dodane: Marta Data: 2021-04-03 10:25:03 (czytane: 1871)  Wersja do druku

W czasie Świąt Wielkanocnych pamiętajmy o tych, którzy nie mogą być z nami osobiście - zadzwońmy, porozmawiajmy, spotkajmy się za pośrednictwem internetu. Czas i uwaga to najlepsze, co możemy dla nich zrobić - apeluje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa MRiPS w apelu przesłanym PAP zwróciła uwagę, że z powodu pandemii Święta Wielkanocne kolejny raz musimy spędzić w maksymalnie ograniczonym gronie.

"To trudne, ale bardzo ważne, by ograniczać osobiste kontakty. Mówimy przecież o zdrowiu i życiu naszych bliskich" - podkreśliła.

Jak dodała, konieczność pozostania w domu i unikania spotkań to dla wielu osób, zwłaszcza starszych, bardzo trudna sytuacja. "Wynikająca z niej samotność doskwiera szczególnie w okresie świątecznym, który zwykle oznacza wspólne posiłki, spotkania, rozmowy i bliskość. Tym razem będzie inaczej" - wskazała Maląg.

"Pamiętajmy o tych, którzy nie mogą być z nami osobiście – zadzwońmy, porozmawiajmy, spotkajmy się za pośrednictwem internetu. Czas i uwaga to najlepsze, co możemy dla nich dzisiaj zrobić. Zadbajmy o to, by nie czuli się samotni" - zaapelowała.

W czasie pandemii osoby starsze mogą korzystać ze wsparcia w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Pomoc można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 505 11 11.

Dodatkowo przed Świętami Wielkanocnymi uruchomiony został Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów. Przy udziale Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i we współpracy m.in. z Caritas Polska i Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta do potrzebujących – osób starszych, ale też osób w kryzysie bezdomności czy innej szczególnie trudnej sytuacji życiowej – trafi łącznie 800 ton żywności.

(PAP)

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry