swietokrzyskie.info

Niedziela, 24 stycznia 2021, Do końca roku 341 dni Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Wiadomosci

'W dialogu' z Ewą Dałkowską i Andrzejem Barańskim

Dodane: Marta Data: 2020-12-30 12:20:04 (czytane: 3788)  Wersja do druku

To będzie wyjątkowa rozmowa na zakończenie wyjątkowego roku. Roku zatrzymania, który w całej swej nieprzewidywalności dał nam okazję do kulturalnej stopklatki. Spotkanie odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:30

30 grudnia zatrzymamy się w stopklatce raz jeszcze. Tym razem spotkamy się z Ewą Dałkowską - odtwórczynią głównej roli w "Kobiecie z prowincji" i ostatnich "Badylach". Rozmowę poprowadzi mistrzyni dialogu, docierania do sedna i odkrywania detali, które tworzą całość - Weronika Wawrzkowicz. Gorąco zapraszamy.

Spotkanie odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:30 na żywo on-line na kanale https://www.facebook.com/rozmawiambolubie.

Zobacz

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu "Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ewa Dałkowska zagrała dziesiątki ról w przedstawieniach teatralnych, filmach, Teatrze Telewizji, była lektorem krótkich filmów. W filmie debiutowała jeszcze jako studentka ostatniego roku PWST w Nocach i dniach (1975) Jerzego Antczaka (w filmie oraz serialu) i od razu okazała się nieprzeciętną indywidualnością ekranową. Ewa Dałkowska – aktorka teatralna i filmowa będzie gościem spotkania „w dialogu”.

Jej najlepsza, "życiowa rola" to Andzia Cichalska-Solska u Andrzeja Barańskiego w Kobiecie z prowincji (1984). Dałkowska przejmująco zagrała postać pozornie zwyczajnej kobiety, która jednak dzięki niej jaśnieje blaskiem niezwykłości. W listopadzie 2020 roku Ewa Dałkowska ponownie zagrała u Andrzeja Barańskiego w filmie telewizyjnym „Badyle”, gdzie zagrała trzy matki. W tym kameralnych spektaklu telewizyjnym po raz kolejny pokazała swoje mistrzostwo aktorskie.

Zapraszamy!

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-01-31, godz:

  29. Finał WOŚP w Busku-Zdroju!

  Buski Sztab WOŚP jest już w pogotowiu! Możecie przekazywać przedmioty do licytacji, która w tym roku odbędzie się online, do czego gorąco zachęcamy.

  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry