'W dialogu' z Ewą Dałkowską i Andrzejem Barańskim
2020-12-30 12:20:04

To będzie wyjątkowa rozmowa na zakończenie wyjątkowego roku. Roku zatrzymania, który w całej swej nieprzewidywalności dał nam okazję do kulturalnej stopklatki. Spotkanie odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:30


30 grudnia zatrzymamy się w stopklatce raz jeszcze. Tym razem spotkamy się z Ewą Dałkowską - odtwórczynią głównej roli w "Kobiecie z prowincji" i ostatnich "Badylach". Rozmowę poprowadzi mistrzyni dialogu, docierania do sedna i odkrywania detali, które tworzą całość - Weronika Wawrzkowicz. Gorąco zapraszamy.

Spotkanie odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:30 na żywo on-line na kanale https://www.facebook.com/rozmawiambolubie.

Zobacz

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu "Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ewa Dałkowska zagrała dziesiątki ról w przedstawieniach teatralnych, filmach, Teatrze Telewizji, była lektorem krótkich filmów. W filmie debiutowała jeszcze jako studentka ostatniego roku PWST w Nocach i dniach (1975) Jerzego Antczaka (w filmie oraz serialu) i od razu okazała się nieprzeciętną indywidualnością ekranową. Ewa Dałkowska – aktorka teatralna i filmowa będzie gościem spotkania „w dialogu”.

Jej najlepsza, "życiowa rola" to Andzia Cichalska-Solska u Andrzeja Barańskiego w Kobiecie z prowincji (1984). Dałkowska przejmująco zagrała postać pozornie zwyczajnej kobiety, która jednak dzięki niej jaśnieje blaskiem niezwykłości. W listopadzie 2020 roku Ewa Dałkowska ponownie zagrała u Andrzeja Barańskiego w filmie telewizyjnym „Badyle”, gdzie zagrała trzy matki. W tym kameralnych spektaklu telewizyjnym po raz kolejny pokazała swoje mistrzostwo aktorskie.

Zapraszamy!


http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=31701