swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 30 listopada 2020, Do końca roku 31 dni Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Wiadomosci

WOT wspiera personel Sanepidu

Dodane: Marta Data: 2020-10-30 10:08:45 (czytane: 2240)  Wersja do druku

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozszerzają swoje wsparcie dla służb sanitarnych i medycznych. Nieoceniona pomoc wojska stała się niezbędna w pracy administracyjnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w regionie.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w czasie pandemii wspierają służby medyczne na wielu płaszczyznach. Najbardziej widoczni są w szpitalach i przychodniach, gdzie między innymi mierzą temperaturę. Jednak aby cały system opieki w czasach pandemii mógł sprawnie funkcjonować, potrzebny jest ogrom pracy administracyjno-biurowej, którą wykonują Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.

Zobacz

Żołnierze  już na wiosnę podczas trwania akcji pod kryptonimem ,,Odporna wiosna” byli obecni w powiatowych stacjach Sanepidu na terenie województwa świętokrzyskiego. Jednak w chwili obecnej sytuacja pandemiczna w kraju i regionie nałożyła na nie ogrom obowiązków i pracy biurowej. W związku z tym Dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podjął decyzję o znacznym wzmocnieniu wsparcia dla stacji sanepidu w regionie. W chwili obecnej blisko 30 żołnierzy jest obecnych w 5 Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych: w Kielcach, Busku-Zdroju, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Jędrzejowie.

Zakres pracy Terytorialsów obejmuje między innymi sortowanie korespondencji, wpisywanie danych do systemu ewidencyjnego, archiwizowanie dokumentów, sporządzanie notatek i zawiadomień o odbyciu kwarantanny i wiele innych.

 Zobacz

W tej chwili w województwie świętokrzyskim jest ponad 11 tyś. osób objętych kwarantanną. Obecność w Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych wpisuje się w szerokie, kompleksowe wsparcie WOT na rzecz służby zdrowia. Zaczyna się pracą administracyjno-biurową, przez wspólny z Policją monitoring osób w kwarantannie, aż po stałą obecność w szpitalach oraz pobieranie przez żołnierzy wymazów i ich transport do laboratoriów.

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej od czerwca realizują akcję pod kryptonimem ,,Trwała Odporność”, której cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj. W swoich działaniach ukierunkowują się na wsparciu opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządów.

 

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (6)
     

WOT? (2020-11-05 09:20:23)

jeszcze tam siedzicie? w szpitalach miejsca wolne liczyć. i sprawozdawać.

(2020-11-02 12:32:19)

a Lasak pod biurkiem siedzi. i obserwuje. z tego żyje

(2020-11-02 12:31:05)

piękne zdjęcie. jeden pisze , druga w ukłonie kartki podaje. trzeci- tylko go nie widać zapewne informcje wysyła.

ooo. (2020-11-02 08:06:35)

do biurowych czynności to się to wojsko nadaje. ale jak zaopatrzeć ranę po urwanym przedramieniu i wynieść poszkodowanego, tego praktycznie k..a nie uczą.

ogrom pracy Sanepipu? (2020-11-02 08:02:30)

o dzisiaj im ulży. automatyczna kwarantanna dla domowników z kontaktem z współjednodachowcem , który miał styczność z chorym. nie będą musieli pracownicy sanepipow wystawiać nakazów. a nikt automatycznej kwarantanny przestrzegał nie będzie. po tych ostatnich wydarzeniach? tej rewolucji chłopek uciemiężonych?

(2020-11-02 07:14:52)

WOT powinno być na ćwiczeniach i uczyć się rozwijać szpitale polowe w warunkach braku internetu i łączności komórkowej.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat


  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry