swietokrzyskie.info

Niedziela, 09 sierpnia 2020, Do końca roku 144 dni Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Wiadomosci

Szczegóły drugiej edycji 'Bitwy o wozy'

Dodane: Marta Data: 2020-07-10 09:10:01 (czytane: 1628)  Wersja do druku

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już szczegółowe wytyczne drugiej edycji "Bitwy o wozy".

Zobacz

Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.). O nowe pojazdy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

„Bitwa o wozy” jest akcją profrekwencyjną, która ma na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

W piątek, 3 lipca, 16 wójtów i burmistrzów z całej Polski otrzymało z rąk ministra Mariusza Kamińskiego promesy na zakup pojazdów w ramach pierwszej edycji „Bitwy o wozy”. Każda z wyróżnionych jednostek samorządu osiągnęła najwyższą frekwencję w swoim województwie. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w I turze wyborów prezydenckich od 67% do 86%.

Przypominamy, że dzięki środkom pochodzącym m.in. z MSWiA strażacy-ochotnicy z całej Polski otrzymają w tym roku prawie 600 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych.

Strażacy ochotnicy są ważnym elementem systemu bezpieczeństwa w naszym kraju. Często docierają na miejsce zdarzenia jako pierwsi, potrafią działać w najtrudniejszych warunkach i na nich liczą mieszkańcy. Działalność OSP jest wszechstronna - w ostatnich latach strażacy OSP pokazali, że są świetnie przygotowani do działań ratowniczych po wystąpieniu wichur czy podtopień. Oprócz działań ratowniczych doskonale potrafią integrować lokalną społeczność. Są w swoich miejscowościach świetnymi organizatorami wielu wydarzeń. W ten sposób pokazują jak tworzyć świadome i aktywne społeczeństwo obywatelskie.

źródło: gov.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

wacek (2020-07-11 00:04:29)

Tak, strażaki-ochotniki integrują się za pomocą środków zawierających 40% ankocholu, nieważne jakiego, najczęściej integrują się pod sklepemi z alkoholem z elementem trenującym beczułki 18% napoju marki winopodobnej z zawartością siarki

Kazio (2020-07-10 19:28:48)

Dostaną ale do wyczyszczenia. A tak na poważnie te rozdawnictwo PiSu będzie nas drogo kosztowało.

jak to na kogo głosować: (2020-07-10 19:21:43)

Jego Wysokość Proboszcz z Parafii w Czermnie (województwo świętokrzyskie ze stolicą Klerykowo) poinformował wiernych, że parafianin głosujący na Trzaskowskiego popełnia grzech ciężki. Wynika z tego, że głosując na innego kandydata Pan Ksiundz wyda glejt do raju.

Kazik (2020-07-10 13:19:02)

Gmina Busko to może sobie o takim wozie jedynie pomarzyć

asd (2020-07-10 12:03:32)

a na kogo trzeba głosować aby taki wóz dostać... ? co sie dzieje w tym kraju głowa boli

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-08-01, godz: 20:30

  Kino po Zachodzie Słońca

  Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na kino plenerowe. Seanse na świeżym powietrzu to nowa propozycja dla kinomanów.
  Wróć do góry