swietokrzyskie.info

Niedziela, 17 stycznia 2021, Do końca roku 348 dni Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

Wiadomosci

Spędź czas wakacyjny na Zamku Królewskim w Chęcinach!

Dodane: Marta Data: 2020-06-30 15:38:53 (czytane: 3940)  Wersja do druku

W okresie letnim na naszym zamku czekają na Was świetne atrakcje wpisujące się w klimat czasów dawnych! W wybrane weekendy zobaczycie ducha Białej Damy, wystrzały z pokaźnej artylerii zamkowej czy walki rycerskie!

Będą prowadzone imprezy tematyczne nawiązujące do kultury i historii Zamku Królewskiego w Chęcinach jak i Regionu Świętokrzyskiego!
Nie zabraknie również zwiedzania nocą! Bowiem przed nami 4 edycje tegorocznych – dobrze już znanych -  Nocy na Zamku w Chęcinach! Pierwsza odbędzie się już 10 lipca! A od przyszłego tygodnia rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie!

Dodatkowo specjalnie dla Was przygotowaliśmy różne formy zwiedzania Zamku! Możecie skorzystać ze „Zwiedzania na śniadanie”, czyli porannego pikniku w otoczeniu wspaniałej panoramy Gór Świętokrzyskich z monumentalnym zamkiem na czele.

Jak i zaczerpnąć wiedzy z zakresu historii z naszym przewodnikiem zamkowym. Polecamy także „Zwiedzanie na wyłączność” oraz „Zwiedzanie z Niemczówką”. Dla dzieci i dorosłych mamy ciekawe i edukujące gry terenowe, a niebawem ruszy „Zwiedzanie z kodami QR”. Jak widzicie nasza oferta jest dość obszerna i dostosowana do Waszych oczekiwań! Zatem wrota warowni chęcińskiej stoją dla Was otworem codziennie od 9:00 do 19:00!

 Zobacz

Ponadto w tym wyjątkowym okresie, kiedy obiekty turystyczne musza zmagać się z konsekwencjami pandemii koronawirusa, niezwykle cenioną wartością jest bezpieczeństwo. Dlatego też Zamek jest miejscem niesłychanie przyjaznym turystom. A to dzięki temu, że warownia jest obiektem plenerowym, a dookoła otacza ją urokliwy las. Zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa, zabawa może odbywać się tak samo dobrze, jak przed ogłoszeniem pandemii.

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń będą na bieżąco zamieszczone na naszej stronie internetowej www.zamek.checiny.pl! Nie zapomnijcie o obserwowaniu i lajkowaniu naszego profilu na FB i Instagramie!

Zapraszamy na „Lato na Zamku Królewskim w Chęcinach”!

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat


Imprezy, wydarzeniaWróć do góry