swietokrzyskie.info

Środa, 30 września 2020, Do końca roku 92 dni Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Wiadomosci

Test&GO – zbadaj się i jedź

Dodane: Marta Data: 2020-05-20 09:25:59 (czytane: 2550)  Wersja do druku

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny pobierali wymazy metodą DRIVE-TRU. Dziś w mobilnym punkcie pobrań wymazów zostało przebadanych 29 osób.

Do tej pory ponad 80 mieszkańców zostało skierowanych przez Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną do testów na obecność COVID-19 w taki sposób.

Mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive-thru”, czyli bez wysiadania z samochodu został uruchomiany przez żołnierzy 10 ŚBOT na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego. Do poboru wymazów metodą „drive-thru” kierowane są osoby wytypowane przez Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kielcach. Punkt poboru żołnierze rozlokowali na parkingu przy Suzuki Arenie w Kielcach.

Zobacz

Pobieranie wymazów tą metoda po raz pierwszy Terytorialsi rozpoczęli w ubiegłym tygodniu. Do tej pory darmowe testy wykonali u ponad 80 osób. Dzisiejsze 29 testów trafiło do laboratorium, które przeprowadzi badania diagnostyczne. Pobieranie wymazów dokonywane jest przez żołnierzy, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni w Wojskowym Ośrodu Medycyny Prewencyjnej. Punkt Test&GO będzie rozwijany  również w kolejnych dniach, w razie potrzeb również w innych miejscach naszego województwa.

Codziennie do walki z COVID-19 zaangażowanych jest ponad 400 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Nasze działania są prowadzone w formie wspierania wojewodów, samorządów, instytucji pomocowych oraz bezpośredniej pomocy potrzebującym.
Od 18 marca br. WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 4 tys. żołnierzy, w tym podchorążowie Akademii Wojskowych. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

Zobacz

W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry