swietokrzyskie.info

Niedziela, 31 maja 2020, Do końca roku 214 dni Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

W Busku-Zdroju powstanie izolatorium dla chorych na koronawirusa

Dodane: Marta Data: 2020-04-06 11:13:49 (czytane: 5323)  Wersja do druku

W województwie świętokrzyskim powstaną izolatoria dla osób zarażonych koronawirusem. Izolatoria to miejsca w których w szczelnej izolacji do zdrowia będą dochodzić pacjenci o łagodnym przebiegu choroby. Izolatoria powstaną w Busku Zdroju w Szpitalu Uzdrowiskowym "Krystyna"oraz w Starachowicach w hotelu "Senator".

krystyna.jpg

Izolatoria finansowane będą przez Narodowy Fundusz Zdrowia i powstają zgodnie z  Rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia.

W poniedziałek, 6 kwietnia przewidziano termin podpisania umowy na prowadzenie izolatorium w Busku-Zdroju. W Starachowicach stosowna umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu.

Osoby zarażone koronawirusem, które przechodzą chorobę łagodnie lub bezobjawowo a nie mogą przebywać w izolacji domowej będą pod stałą opieką personelu medycznego w wyznaczonych placówkach. Pacjenci izolatoria opuszczą dopiero po uzyskaniu dwukrotnego wyniku ujemnego testu na obecność koronawirusa.

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia pacjenci będą przewiezieni do szpitala w Starachowicach lub na oddział zakaźny. Takie działanie ma na celu odciążenia szpitali, gdzie będą przebywać osoby w stanie ciężkim i wymagające specjalistycznego sprzętu i opieki. W samym szpitalu uzdrowiskowym " Krystyna" przygotowano 300 miejsc dla pacjentów z województwa świętokrzyskiego. W starachowickim hotelu "Senator" jest  40 miejsc.

/red/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

ILLA (2020-04-09 20:48:47)

ZGADZAM SIĘ ODNOŚNIE PAŃ PIELĘGNIAREK, KTÓRE PRACUJĄ W BUSKIM SZPITALU. PONOSZĄ BARDZO DUŻE RYZYKO. ALE WEŹ PROSZĘ POD UWAGĘ FAKT, ŻE W NA ODDZIALE ZAKAŹNYM W BUSKIM SZPITALU JEST 16 CZY 19 PACJENTÓW MAKSYMALNIE. A TU BĘDZIE ILU? 200 PACJENTÓW. ŁATWO NAD TYM STRACIĆ KONTROLĘ. DRUGA SPRAWA: IZOLATORIUM POWINNO ZNAJDOWAĆ SIĘ BLISKO JEDNOIMIENNYCH SZPITALI LUB INNYCH SZPITALI ZAKAŹNYCH I PLACÓWEK, KTÓRE DYSPONUJĄ ODDZIAŁAMI ZAKAŹNYMI. U NAS ODDZIAŁ JEST BARDZO MAŁY. A DO KIELC CZY DO STARACHOWIC BLISKO NIE JEST. JAK MOŻNA PRZEOCZYĆ COŚ TAKIEGO?

abc (2020-04-09 20:24:01)

Odkąd to pisanie o dziurawych drogach to atysemityzm. Pomniki należy stawiać zasłużonym Polakom ,nieważne jakiej narodowości . Prawdą jest że bardzo liczna grupa polaków narodowości żydowskiej nie zapisała się pochlebnie na kartkach naszej historii, zreszto dotyczy to również i czasu obecnego, chciałoby się Rejtanowskim gestem rozpaczy wykrzyczeć : Polsko obudź się!!!.

do poniżej (2020-04-09 12:30:30)

Lepiej w wojskowym.Teren fajny,ogrodzony i pozwiedzać jest co.

kate (2020-04-09 00:28:23)

POLSKA MA JEDEN Z NAJWYŻSZYCH ODSETKÓW ZAKAŻEŃ COVID-19 WŚRÓD PERSONELU MEDYCZNEGO. JEST TO BARDZO NIEPOKOJĄCE. RÓWNIEŻ NIEPOKOJĄCY JEST FAKT, ZE W SANATORIUM KRYSTYNA MA BYĆ OKOŁO 300 OSÓB.W TAKICH MIEJSCACH POWINNY OBOWIĄZYWAĆ SZCZEGÓLNE ZASADY: ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ, ZAKAZ OPUSZCZANIA BUDYNKU...

Do Jana (2020-04-08 19:37:21)

Zamknij sie antysemito!!

Jan (2020-04-08 11:02:47)

Ile lat był w Kielcach prezydentem? Co robił przez ten czas? Na pewno nie miejsca pracy ani drogi. Bo u mnie na wsi w pola lepsza droga asfaltowa niż główne w Kielcach jak seminaryjska, ogrodowa, Tarnowska itd można wszystkie wymieniać przecież bo jadąc na fotelu trzeba uważać by głowa w słupek nie uderzyć tak rzuca po tych wybojach. Teraz gwiazdę tu do Buska ściągnęli nie wiem po co. Waldek lubi takie upadające gwiazdy, gdzie inni im już podziękowali. Jarosław następna gwiazda. Żydom w Busku pomniki będzie stawiał

ab do Obserwatora (2020-04-07 22:33:52)

Proszę się nie wysilać , Pański pesymizm związany jest właśnie z aktualną sytuacją a nie strategiczną w której wtóruje się : nie ma pociągu do Buska - wina Tuska. Mówmy o tym co jest a nie co by było. Zauważam że pracuje tylko Pana jedna półkula mózgowa nasycona nienawiścią do PO-PSL, a to rodzi niebezpieczeństwo wylewu podpajenczynkowego, czego bardzo Pany nie życzę mimo nieuzasadnionej nienawisci do PO-PSL. Chłopie pozbieraj się.

:) (2020-04-07 21:54:16)

były prezydent Kielc? zabetonował pół miasta. kostka, granity, beton. zielenców nie uswiadczycz, chyba,że w doniczkach. w Busku podobnie sprawił się obecny włodarz miasta. A propos.. gdzie on teraz jest? cisza jakas.. podobnie jak włodarz powiatowy.. robią co chcą w powiecie, którym administruje... ale gość schował się w ziemiance.

:) (2020-04-07 21:41:45)

Nie rozumiem waszych komentrzy. Lubawski pragnie doczekać emerytury. Biskup pod sutanną przyniósł go do uzdrowiska. Sanatorium Krystyna jako izolatorium ma byc jednostką podległą Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Kielcach. Jeżeli nawet zapełniłoby się sanatorium Krystyna osobami zakażonymi to kasa z NFZ przejdzie przez WSZ w Kielcach. Koszty tam mogą mieć duże... Panno Niepojęta...

Obserwator (2020-04-07 15:27:29)

Gdyby koronawirus wydarzył się za rządów PO-PSL to Legawiec też dostałby propozycję od wojewody nie do odrzucenia. Szkoda Uzdrowiska bo długo będzie się ciągnęła ta sprawa co zapewne zniechęci kuracjuszy.

ILLA (2020-04-07 13:37:27)

I CO W JEDNYM MIEJSCU KILKASET CHORYCH? Na taką skalę. A co z ludźmi, którzy mieszkają w pobliżu? Co z personelem medycznym? Taka pielęgniarka czy lekarz po kontakcie z chorymi na koronawirusa mają chodzić po całym mieście, narażać swoich bliskich, sąsiadów i innych przypadkowych ludzi. Mają wracać do domu? Mogą być bezobjawowymi nosicielami.

Ines (2020-04-07 12:40:11)

PERSONEL JEST SZKOLONY DO TAKICH SYTUACJI? DOBRE SOBIE. BIORĄC POD UWAGĘ FAKT, ŻE CAŁY CZAS MAJĄ MIEJSCE KOLEJNE ZAKAŻENIA WŚRÓD PERSONELU MEDYCZNEGO W CAŁYM KRAJU STWORZENIE IZOLATORIUM NA 300 OSÓB JEST BARDZO ZŁYM POMYSŁEM. PO DRUGIE PANIE PIELĘGNIARKI PRACUJĄCE W KRYSTYNIE MIESZKAJĄ W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH BUSKA. TRAGEDIA MUROWANA. CZY NIKT NIE WIDZI SKALI ZAGROŻENIA? KTO PODJĄŁ TAKA DECYZJĘ?

:) (2020-04-07 09:40:54)

Może tzw. poeta z PCPR-u napisze poemat o koronawirusie? Co prawda zdaje dotychczas nie wiedział sam o czym pisał, jak również ci, którzy próbowali toto czytać.

Olaf (2020-04-07 08:50:01)

Personel medyczny ( lekarze, pielęgniarki) są szkolone do takich sytuacji. Najwyższy czas aby zaangażować buski personel uzdrowiska do pracy w walce z koronowirusem. Czas malowania paznokci, oraz pokazów mody minął.

Apel Burmistrza (2020-04-07 06:57:13)

Był apel Burmistrza to jest i odpowiedź. Jest pomoc.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-09-19, godz: 20:300

  Kabaret Skeczów Męczących - nowy termin spektaklu

  19  września  2020r. o godz. 20:300 zapraszamy do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem "najŚMIESZNIEJszy".  Wróć do góry