swietokrzyskie.info

Niedziela, 29 marca 2020, Do końca roku 277 dni Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wiadomosci

Przykład (nie)odpowiedzialności

Dodane: Marta Data: 2020-03-23 11:29:23 (czytane: 1801)  Wersja do druku

Jak wykazują policyjne kontrole, w obecnej sytuacji większość mieszkańców powiatu kieleckiego wykazuje odpowiedzialność oraz stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Ci, którzy zostali poddani kwarantannie mają tego świadomość i są systematycznie monitorowani.

W niedzielę funkcjonariusze Policji na terenie  powiatu kieleckiego skontrolowali ponad 800 osób, poddanych tej procedurze. Stwierdzonych zostało 10 naruszeń, wśród których wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 43- latek.

Wspomniany mężczyzna, jak wynika z informacji wrócił kilka dni temu z Niemiec. Mężczyzna został objęty obowiązkową kwarantanną i wskazał miejsce, gdzie będzie ją odbywał. Niestety, podczas minionego weekendu funkcjonariusze dwukrotnie stwierdzili naruszenie zasad przez 43- latka. Policjanci nie zastali mężczyzny pod wskazanym adresem. Mundurowi nawiązali kontakt z rodziną mężczyzny, zamieszkałą na terenie gminy Bodzentyn oraz w Niemczech.

Niestety z 43- latkiem nie było kontaktu, nie zastosował się także do algorytmu kontroli osób poddanych kwarantannie. W nocy z soboty na niedzielę policjanci ponownie pojawili się w rejonie wskazanego bloku i zauważyli 43- latka. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna oświadczył stróżom prawa, że według niego nie podlega już kwarantannie, gdyż minęły 2 tygodnie. Jednak mundurowi potwierdzili, że 43- latek został wpisany na wykaz osób 20 marca, więc od tego czasu minęły nie 2 tygodnie, a 2 dni. Ostatecznie mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania.

43- latkowi oraz pozostałym osobom, które nie stosowały się do wytycznych służb sanitarnych zgodnie z art. 116 KW grozi grzywna lub kara nagany. Ponadto służby sanitarne mogą nałożyć na mężczyznę karę administracyjną w wysokości 30 000 złotych.

Źródło: KMP w Kielcach

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

Rodowity (2020-03-24 12:48:26)

Nie przesadzaj i nie siej paniki.Jadąc na kontrolę w różne miejsca naszej gminy patrolują jednocześnie teren.A więc łączą pożyteczne z koniecznym.A takiemu gnojowi i tym podobnym dowalić maksymalnie.Trzymajcie się cieplutko i zdrowo w domkach,pamiętając o ich codziennym wietrzeniu.Pozdrawiamy.

Henryk (2020-03-24 12:10:56)

Sytuacja jaka związana jest z ze stanem epidemii spowodowała wyludnienie ulic miast.Jest to bardzo niekorzystne z uwagi na brak nadzoru nad mieniem .Wieczorami, oraz nocą narażone na kradzieże jest nasze mienie.Policja z racji wykonywanych obowiązków ( kontrola kwarantanny, oraz inne czynności ) nie jest w stanie zabezpieczyć bezpieczeństwa.Rząd powinien a nawet musi ruszyć W.O.T celem patrolowania ulic naszych miast.

normalny (2020-03-24 09:10:58)

Dla takich to tylko kulka w kolano i niech siedzi w domu,a jak nie pomoże to kulka w łeb przynajmniej innych nie zarazi

Gfes (2020-03-23 17:10:34)

A nasz pełeseelowski poseł z błetnowłely zamiast siedzieć to się włóczył po pogrzebach i teraz szukają ludzi, którzy chcieli uścisnąc dłoń eurowladcy. Też zapłaci karę?

Adam (2020-03-23 14:34:59)

Gonić to tałatajstwo i karać maksymalnymi karami.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-03-14, godz:

  INFORMACJA

  W związku z komunikatem Premiera Mateusza Morawieckiego Buskie Samorządowe Centrum Kultury informuje, że wszystkie planowane imprezy, oraz zajęcia odbywające się w BSCK zostają wstrzymane do odwołania. Bilety zakupione w kasie BSCK zachowują ważność. Osobom rezygnującym z wydarzenia zostaną zwrócone pieniądze.
  Wróć do góry