swietokrzyskie.info

Sobota, 19 października 2019, Do końca roku 73 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Zderzenie Renault z Peugeotem w Busku-Zdroju

Dodane: Milena Data: 2019-05-31 11:44:56 (czytane: 8562)  Wersja do druku

W piątek, 31 maja po godzinie 11 w Busku-Zdroju doszło do zderzenia dwóch osobówek Renault z Peugeotem. Droga na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte z Armii Krajowej jest zablokowana.

Mężczyzna kierujący pojazdem marki Renault, najprawdopodobniej nie zastosował się do znaku stop i nie ustąpił pierwszeństwa, prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Peugeot, w wyniku czego doszło do zderzenia.

busko005.jpg

busko002.jpg

busko003.jpg

busko006.jpgbusko004.jpg

Kierująca Peugeotem poruszał się ul. Bohaterów Westerplatte, od ul. Grotta w kierunku ul. M. Kopernika, a kierujący Renault ul. Armii Krajowej, w kierunku Zdroju.

Skrzyżowanie będzie zablokowane jeszcze przez pewien czas. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna.


 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (42)
     

johny (2019-06-09 09:14:31)

Wg mnie kamere trzeba tam zamontowac i przeprowadzic obserwacje ruchu w tym szczegolnym miejscu , moze dac to nam pewien obraz problemu . czytam o kolejnym wypadku , minęlo 10 dni od odstatniego

no i co z tego? (2019-06-06 12:10:58)

co z tego, że znaki jak byki?Jeżeli są wypadki częściej niż gdzie indziej, to trzeba się temu przyjrzeć i myśleć jak temu zaradzić. Ktoś napisał kiedy (po jakim wypadku) będzie poważne zajęcie się tematem. Jeżeli znaki jak byki nie pomagają to trzeba może znaki jak dwa byki albo słoń postawić.Przecież każdy wypadek to straty materialne dla kierowców i ubezpieczalni oraz w przypadku rannych dla pracowników bo mniejsze zarobki, dla pracodawców bo brak pracownika, dla państwa bo opieka służby zdrowia i mniejsze podatki od zarobków. Sprawa jest szersza i głębsza. Myślę, iż jest potrzeba głębszej analizy i przeciwdzałania tym zjawiskom.ps. artykuł i komentarze odnoszą się do wypadków w konkretnym miejscu. Wstawianie tyrady w tym miejscu o wszystkiemu winnej telefonii komórkowej w aucie uważam za niestosowne.

fx (2019-06-06 10:25:17)

Na obu krzyżujących się drogach - prawym pasie Armi Krajowej patrząc od góry i prawym pasie Bohaterów Westerplatte patrząc od Grotta zamontowano dodatkowe szykany (niskie progi, czy rodzaj taśm akustycznych). I brawo. Może jakoś uspokoi to kierowców.

Do no tak (2019-06-04 16:27:30)

Czyli wedlug ciebie, jesli ktos krytykuje i gani kogos za uzywanue telefonu podczas jazdy, to znaczy, ze sam nie ma telefonu i zazdrosci komus kto go ma? Wiesz co ci powiem, idz do lekarza i przebadaj sie gruntownie, bo z twoim zdrowiem jest cos powaznie nie tak...

Rodowity (2019-06-04 10:50:41)

Ludzie,o czym Wy tu.Znaki jak byki.Patrzeć i czytać.Aha i jeszcze szanowna Rado zmienić pierwszeństwo na Podemłyniu,aby jadąca straż na sygnale z pod Błonia miała komfortową sytuację.Bo jak znamy życie różnie to bywa.Pozdrowienia i szerokości wszystkim.

no tak... (2019-06-03 17:25:46)

piszemy o konkretnym skrzyżowaniu i występujących tam wypadkach. Zastanawiamy się dlaczego tam ich tyle się zdarza i jak temu zapobiegać. Każdy głos się liczy szczególnie rozsądny. Tak, ludzie rozmawiają przez telefon w trakcie jazdy. Pewnie na tym skrzyżowaniu też. Jednak myślę, iż tak samo rozmawiają na innych skrzyżowaniach. Dlaczego tam nie ma wypadków, a tutaj są? Oto jest pytanie!ps. Może trzeba sobie samemu kupić telefon, by nie zazdrościć innym?

Apel do POLICJI - eliminować DEBILI ze smartfonami z dróg!!! (2019-06-03 13:14:22)

Jak mają kierowcy na znaki patrzeć, jak w trakcie jazdy patrzy się w ekran smartfonu? Dominują w takim postępowaniu głównie młode kobiety, tak zwane mamusie opińcet plus. Nowoczesne panie, wielkie damy, co kilkaset metrów nie przejdą pieszo, tylko autem trzeba jechać. Pińcet plus dostały to i każda auto ma i jeździć musi, nie ważne czy ma pojęcie o jeździe czy nie. I niech nikt mi nie mówi, że jest inaczej, bo akurat z ruchem drogowym mam wiele do czynienia i obserwuję takie rzeczy każdego dnia. Dzieci się przewozi w samochodzie, nie rzadko bez fotelików, bez pasów, do tego smartfon w ręce trzymany na kierownicy albo przy lewarku zmiany biegów i tak się jeździ. Niestety część populacji nie nadaje się do prowadzenia pojazdów, co jest naukowo stwierdzone. Osoby takie zagrażają zdrowiu i życiu swojemu i innych i nie powinny posiadać prawa jazdy. Te i inne osoby, czyli baranie puste i tępe łby, co patrzą w smartfon w trakcie jazdy, a obserwuję to codziennie i jest to nagminne, powinny być surowo karane: wysoka grzywna plus zabranie prawka na pół roku za pierwszym razem, a za drugim razem cofnięcie uprawnień i od nowa na kurs i egzamin. Apeluję do Policji, aby zwiększyła swoje działania w kierunku wykrywania i surowego karania POTENCJONALNYCH ZABÓJCÓW DROGOWYCH. Plagą, podkreślam plagą jest używanie telefonu podczas jazdy. To SKANDAL!!! Proszę, niech Policja urządza akcje w tym kierunku, ale tak zorganizowane, by policjanci byli ubrani po cywilu, a radiowóz stał dalej, w bocznej uliczce. Policjant ubrany po cywilnemu będzie stal wcześniej i przez radio informował o danym kierowcy, który będzie następnie zatrzymywany dalej i ściągany na bok. Takie akcje z powodzeniem przeprowadza Policja w Krakowie i wyłapuje delikwentów za koleją, jak leci. Pora na takie działania w Busku.

Waldemar NIE DA SIĘ Sikora, Radni BEZradni... (2019-06-03 12:33:04)

A ja wam powiem, ŻE WIEM kiedy coś się zmieni w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Powiem wam ponadto, że większość z was TEŻ WIE kiedy. Pomyślcie tylko chwilkę i też na to wpadniecie. Wiecie już? Otóż zmieni się wtedy, kiedy na tym skrzyżowaniu w kolizji drogowej będzie uszkodzone auto: lekarza, radnego, ważnego urzędnika, dyrektora, sędziego, prokuratora, innej ważnej persony. Zobaczycie jak po tym wszystko moment się zmieni i wtedy w mig się okaże, że DA SIĘ zmienić organizację ruchu. Tyle w temacie.

(2019-06-03 08:44:27)

Jeden wypadek -wina kierowcy, dwa wypadki wina skrzyszowian, a jak pięć to katastrofa w ruchu lądowym.1-kierowcy patrzą w telefony2-zbyt wielka ilość znaków .

Kiedy (2019-06-03 06:07:41)

wreszcie zobaczymy rany policjanta duszącego radnego?

{{{}}}} (2019-06-02 22:23:13)

A może czas najwyższy zainteresować tematem jakieś media? Radio - RMF podjedzie, popyta, może coś wskóra? Teleexpress albo TVN i niech się z bezradności tłumaczą...

Ja (2019-06-02 21:37:43)

Więcej szacunku dla tych kierowców. Jeżeli jest jeden wypadek to wina kierowcy, jeżeli seria to wina skrzyżowania. Percepcja człowieka jest ograniczona. Jeżeli ileś ludzi nie jest w stanie widzieć i właściwie reagować na znaki to znaczy, że ilość innych bodźców jest dominująca. Może znaki drogi głównej postawione wcześniej są w głowie kierowcy mocniej zakodowane niż znaki przed krzyżówką? Może droga główna (Westerplatte) wygląda jak podporządkowana i ludzie jadą w ciemno dalej "główną?Może trzeba zatrudnić psychologa by pojeździł tą drogą i rozwiązał problem niewidzących znaków kierowców.Podobny problem jest na Miodowicza w kierunku kościoła. Tam wiadomo o co chodzi. Jadąc Miodowicza nie widać poprzecznej niżej położonej Grotta. Oznakowanie jest tu też prawidłowe, i co z tego? W ubiegłym tygodniu widziałem jak osobówka otarła się o śmieciarkę. Tym razem komuś z łódzkiego się udało. Coś z tym też trzeba zrobić. I miejcie szacunek dla tych co tam nie widzieli tych znaków. Oni myślę też są dobrymi kierowcami. Gdyby byli złymi nie dojechaliby do tych krzyżówek, wyłożyliby się gdzieś wcześniej...

(2019-06-02 21:07:22)

K (2019-06-02 16:42:44)

B-20 znak aktywny podświetlany z lampami na ul. Armii Krajowej załatwi temat.

Szkoła Jazdy (2019-06-02 14:37:28)

Kiedy dojeżdżamy do skrzyżowania oznaczonego znakiem „Stop”, zawsze musimy się zatrzymać. Znak „Stop” nigdy nie wyznacza miejsca zatrzymania. Zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu, gdzie jest namalowana linia bezwzględnego zatrzymania P-12, tuż przed tą linią.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-10-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.  Wróć do góry