swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 23 września 2019, Do końca roku 99 dni Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wiadomosci

Talent... Praca... Pasja...

Dodane: Milena Data: 2019-05-16 11:20:06 (czytane: 1600)  Wersja do druku

Taka niezwykła triada to odzwierciedlenie geniuszu uczennic PSP nr1 w Busku-Zdroju: Anny Zoch, Dominiki Dudy, Agaty Galus.

Anna Zoch to uczennica klasy IV A, laureatka konkursów recytatorskich na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim (konkursy w Starachowicach i Łodzi - I i II miejsca). Wspaniale recytuje poezję i prozę, gra na pianinie, śpiewa, dużo czyta i pisze fascynujące opowiadania. W tym roku szkolnym , biorąc udział w ,,Powiatowym Konkursie Literackim ,,Skrzydłem wiatru pisane", Ania zajęła III miejsce za napisanie legendy o swojej miejscowości. W wolnym czasie uwielbia malować, słuchać muzyki klasycznej. Utożsamia się z bohaterka powieści Lucy Montgomery, gdyż jak twierdzi, ma podobny charakter i tę samą wrażliwość. Ania uwielbia swoją rodzinę, ponieważ to właśnie Ci najbliżsi pomagają jej w realizacji ukochanych pasji i zainteresowań. Czwartoklasistka - Anna Zoch to urodzona artystka, humanistka o bogatym wnętrzu i nieprzeciętnej osobowości.

psp2.jpg

Dominika Duda to uczennica Kl. III gimnazjum, Finalistka XVI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego(nauczyciel prowadzący - Jadwiga Lewicka), interesuje się literaturą młodzieżową, dobrym filmem i tańcem. Od trzech lat występuje w zespole ,,Zlepce", przyczyniając się do budowania interesującego  klimatu spektakli Podczas widowisk zachwyca swoimi umiejętnościami tanecznymi, niebanalnym, wręcz wirtuozerskim wykorzystaniem tematu muzycznego. Dominika jest utalentowaną młodą osobą, posiada sprecyzowane cele życiowe i klucz do osiągnięcia sukcesu. Uważa, że systematyczna praca, wytrwałość oraz pasja to recepta na udany start w dorosłość.

psp1.jpg

Agata Galus to uczennica kl. III gimnazjum, laureatka Wojewódzkiego Konkursu z geografii,(nauczyciel- Krzysztof Czerwiński), wybitna znawczyni Islandii-  walorów kulturowych i krajobrazowych tego położonego na północy Europy kraju. Uwielbia zgłębiać tajniki geografii i biologii oraz występuje w zespole ,,Zlepce". W wolnym czasie opiekuje się zwierzętami. Agata preferuje zdrowe odżywianie i dzięki temu ma promienistą cerę i zgrabną sylwetkę. Ceni sobie niezależność, nigdy nie ulega stereotypom jak i powszechnie panującym konwencjom. Jest miłośniczką podróżowania w odległe zakątki kraju i świata.
Agata Galus ,Dominika Duda, Natalia Ciślak, Amelia Wojnowska zostały także laureatkami Wojewódzkiego Konkursu-,,Ekologia- my i region, w którym żyjemy", Tym samym zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Konkursu, ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", który odbędzie się w Warszawie.

Dziewczęta pracowały pod kierunkiem Anny Masłowskiej.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

;))) (2019-05-16 16:28:45)

Gratuluje wszystkim ! Szczególnie Agacie G.

:) (2019-05-16 15:47:42)

Brawo Ania super !

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-09-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.
  Wróć do góry