swietokrzyskie.info

Sobota, 25 stycznia 2020, Do końca roku 341 dni Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Wiadomosci

Koncert promujący płytę 'Double Universe'

Dodane: Milena Data: 2018-10-18 16:49:03 (czytane: 1494)  Wersja do druku

W ten piątek (19.10) w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbędzie się koncert promujący nową - pierwszą płytę znanej już słuchaczom w całej Polsce formacji Zagórski Kądziela Collaboration (ZK Collaboration) pt. "Double Universe".

Jest to album niezwykły i wyznaczający nowe trendy na polskiej scenie jazzowej. Myślę, że zasługuje na uwagę Państwa, oraz waszych odbiorców.

ZK COLABORATION
O Muzykach
ADAM ZAGÓRSKI -
Zainspirowany heavy metalem wielkopolski perkusista jazzowy, pianista i kompozytor. Kolekcjoner nagród jazzowych oraz dyplomów magisterskich: ma dyplom Akademii im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz dyplom Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania), jest też laureatem licznych nagród w międzynarodowych konkursach jazzowych, m.in.: Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz nad Odrą, Blue Note Competition, Krokus Jazz Festiwal i wielu innych. Ze względu na posiadaną liczbę trofeów jazzowych musiał przenieść się do większego mieszkania.

Wykorzystywał europejski system stypendialny, ucząc się w Prins Claus Conservatorie w Groningen (Holandia) w programie „New York Comes to Groningen”. W 2016 roku dzięki korespondencyjnemu zahipnotyzowaniu komisji kwalifikacyjnej rozpoczął studia na kierunku Jazz Soloist w Syddansk Musikkonservatorium Odense.

Koncert.jpg

Swoje perkusyjne trzy grosze wtrąca do projektów Weezdob Collective, Ulyanica, Zagajewski/Pawlik, Włodek Pawlik Trio, Artur Dutkiewicz Trio i Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. Stawał na jednej scenie również z muzykami o obcobrzmiących nazwiskach, takich jak: Gustavo Trifonoff, Dominique Di Piazza, Igor Zakus, Attila Muehl, Jasper Greve, Hans Peter Salentin, John Hollenbeck, Claus Waitlow, Brian Massaka, June Koo, Ehud Ettun, Henrique Eisenman, Lihi Haruvi, Briana Perez, Alexandr Sipiagin, Anders Mogensen, Erik Orum von Spreckelsen.

Od 2015 roku kształtuje jazzową młodzież podczas Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych „Cho-Jazz” oraz „Internal Compass Summer Music Retreat” w Mitzpe Ramon w Izraelu. Na stałe jest także instruktorem perkusji w Chodzieskim Domu Kultury, z którym jest związany
od 2004 roku.

MACIEJ KĄDZIELA - Saksofonista jazzowy i kompozytor stworzony w Opocznie w 1990 roku. W 2011 roku wraz z zespołem Tuźnik/Kądziela Quartet zdobył Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą. Stojąc u progu jazzowej kariery odważnie, na wiele lat zagubił się na korytarzach akademii muzycznej Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. W końcu jednak został odnaleziony i przywrócony na ojczyzny łono. Pytany przez kolegów, co go tak zajęło, odpowiedział, że skupił się na odnalezieniu własnego stylu opartego na najciekawszych brzmieniach wywodzących się z różnych kręgów muzyki improwizowanej. Oświecenia doznał jednak, obcując z muzyką ludową z okolic miejscowości, w której się urodził, czyli Opoczna. Swoje umiejętności przekazuje za bezcen rozlicznym młodym saksofonistom, którzy później mają więcej szczęścia niż rozumu.

Dzięki swojemu osobistemu urokowi oraz stylowi improwizacji został nagrodzony również podczas
Novum Jazz Festiwal, Krokus Jazz Festiwal, Azoty Tarnów Jazz Festiwal, RCK Pro Jazz Festiwal, UNG
Nordic Jazz Contest oraz Grand Prix Jazz Wolności. Również ma licznych znajomych z zagranicy,
z którymi grywa.  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2020-02-15, godz: 19:00

Walentynki i zabawa karnawałowa

Zapraszamy 15 lutego 2020r. o godz. 19:00 na Walentynki i zabawę karnawałową w Domu Weselnym Santorini.
Wróć do góry