swietokrzyskie.info

Sobota, 24 sierpnia 2019, Do końca roku 129 dni Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Wiadomosci

W ramach ćwiczeń zawyją syreny

Dodane: Kasia Data: 2018-11-14 09:53:39 (czytane: 14453)  Wersja do druku

W dniach 14-15 listopada 2018 r. w ramach ćwiczeń pod kryptonimem "RENEGADE-SARE 18/II", na terenie województwa świętokrzyskiego zostaną włączone syreny alarmowe.

W dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza - informuje Komenda Powiatowa PSP Busku-Zdroju.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (15)
     

kabareton obronny: (2018-11-15 14:24:48)

w przyszłym roku minie 18 rok od położenia stępki pod korwetę chyba o nazwie Ślązak. Ten Galeon ma być uzbrojony w armatę kaliber 76 mm, 2 karabiny maszynowe, a marynarze mają posiadać na wyposażeniu ręczne wyrzutnie rakiet. W czasie II Wojny Światowej armatę 76 mm posiadał czołg T-34 (od 1944 roku armatę 85 mm), natomiast na U-botach montowano armatę przeciwlotniczą kal. 88 mm.

teraz (2018-11-14 11:35:07)

Kiedys mielismy w Busku spora grupe Wojskowych w Szpitalu Wojskowym i w WKU,jakby nie bylo,byli to ludzie zorientowani w roznych procedurach na wypadek W.Oczywiscie prawie wszystkim oni przeszkadzali i ich obecnos klula w oczy,ze niby pasozyty:-) :-) :-) dzisiaj mamy garsteczke gryzipiorkow na WKU i tyle:-) :-) :-) :-) na szczescie Policja zostala:-)

karon (2018-11-14 11:25:09)

No a gdzie niby w Busku jest ulokowany schron czy bunkier raczej tak władza nie dba o to by ludność na wypadek wojny miała się gdzie się schować. No gdzie ten Schron.

-Jeszcze kilka lat zawodowej armii (2013-10-24 20:32:05)

i w razie mobilizacji średni wiek żołnierza wyniesie ponad 40 lat, a młodzież w sile wieku będzie pić piwo pod sklepem. A my którzy odbywaliśmy służbę wojskową w latach 70-tych i 80-tych na front. Tak trzymać !

- (2013-10-23 14:56:07)

Kto dzisiaj zna sygnaly alarmowe? Jako jedyny z biura zorientowalem sie w ogole ze to jest syrena. Sygnalu jednak juz nie skojarzylem ;-)

-rerrr (2013-10-23 12:40:08)

co to na polske szykuje sie jakis zamach o ktorym nic nie wiemy jakies przygotowania do obrony

- (2013-10-23 10:36:56)

Myślę, że jak by doszło dziś do czegoś to ludzie nawet by nie wiedzieli o co chodzi. Doszło by do wielkiego zamieszanie. Kiedyś ćwiczono różnego rodzaju scenariusze, np. ewakuacja, rozmieszczenie schronów było wiadome gdzie są, był przygotowany różnego rodzaju sprzęt na wypadek np. wojny. Dziś chyba nic już nie funkcjonuje. Widziałem kiedyś w Busku jeden z takich magazynów na wypadek "w" ale to było dawno nawet nie wiem czy dziś się znajduje tam gdzie był.

-syrena (2013-10-23 10:30:22)

Za komuny było więcej syren rozmieszczonych w całym mieście, np. na szkołach czy innych zakładach. Teraz tylko w straży pożarnej działają i tyle.

- (2013-10-23 10:28:13)

-bolek (2013-10-23 10:04:46)

Wyja tak, że prawie ich nie słychać hahahah

-Czyżby przygotowania do Nowego Stanu wojennego? (2013-10-22 23:05:16)

Władza zaczyna platfusom wymykać się z rąk - czyżby wzorem swojego guru Jaruzela zamierzali przedłużyć swoje rządy przemocą?
Wojsko już szykują ''do ochrony'' Warszawy 11 listopada.

-drv (2013-10-22 19:57:29)

Heh, syreny nie sa tylko na remizach. Oprocz tych strazackich sa tez syremy obrony cywilnej. Syreny załączane sa przesyłanym radiowo sygnałem cyfrowym. A co zrobisz jak serwery padną i nie bedzie internetu? Zostasje tylko niezawodna lacznosc radiowa

-- (2013-10-22 19:28:31)

niech jeszcze reczna syrena wyja :P albo niech wyja 3 razy :P a strazaki beda myslec ze pozar :P

- (2013-10-22 18:44:23)

Jakie syreny, te na dachu remizy :) i jacy terroryści na naszych wsiach się znajdują?? Coś się chyba komuś pomieszało. Dziś w dobie cyfryzacji internetu i innych środków łączności syreny alarmowe włączać? Szkoda że larum nie grają.

- (2013-10-22 16:05:50)

Wreszcie!

Nasz patronat

Data: 2019-09-01, godz:

Terminarz Kina Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.



Wróć do góry