swietokrzyskie.info

Środa, 29 maja 2024, Do końca roku 216 dni Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

To oszust, a nie znajomy poprosił o Blika

Dodane: red Data: 2024-04-12 13:32:19 (czytane: 2172)  Wersja do druku

Wczoraj mundurowi z jędrzejowskiej komendy otrzymali zgłoszenie od 30-letniego mieszkańca miasta o oszustwie na Blik. Po problemach z zalogowaniem się do swojego komunikatora internetowego, otrzymał informację od dwójki znajomych, którzy myśląc że pomagają znajomemu, przekazali oszustowi po 800 złotych.

Wczoraj do jędrzejowskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który poinformował o oszustwie metodą na Blik. Jak relacjonował 30-latek, podczas wczorajszego przeglądania swojego komunikatora internetowego okazało się, że został z niego wylogowany, a pomimo podjętych prób ponownego zalogowania otrzymywał informację o nieprawidłowych danych logowania. Sęk w tym, że od około 3 miesięcy zgłaszający nie zmieniał hasła do swojego komunikatora. Wkrótce wszystko stało się jasne. Po południu mężczyzna otrzymał informację, że do jego znajomych rozesłane zostały prośby o pożyczenie pieniędzy za pośrednictwem Blika. Prośba pożyczki tłumaczona była rzekomymi pracami technicznymi w banku, natomiast zwrot pieniędzy miał nastąpić po godzinie 17. Dla zgłaszającego stało się wszystko jasne, dlatego też chcąc przestrzec swoich znajomych w mediach społecznościowych umieścił informację o oszustwie. Niestety wkrótce okazało się, że dwoje jego znajomych odpowiedziało na prośbę pożyczki i każdy z nich przekazał oszustowi Blika na kwotę 800 złotych. Mężczyzna o całej sprawie zawiadomił jędrzejowskich policjantów.

Przestrzegamy – jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczenie pieniędzy lub wykonanie szybkiego przelewu za pośrednictwem Blik-a, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. W przypadku otrzymania prośby od znajomego o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK w pierwszej kolejności zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności, a przede wszystkim poniesienia strat finansowych.
Opr. BS

Źródło: KPP w Jędrzejowie

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2024-05-30, godz: 13:00

  Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs MKS Neptun Końskie

  Już w najbliższy czwartek, 30 maja o godz. 13:00 zapraszamy wszystkich kibiców na mecz 31 kolejki RS Active IV Ligi. Drużyna AKS 1947 Busko-Zdrój podejmie na własnym boisku rywali z MKS Neptun Końskie.



  Wróć do góry