swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 30 listopada 2020, Do końca roku 31 dni Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Wiadomosci

Przed dniem Wszystkich Świętych zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

Dodane: Marta Data: 2020-10-29 09:00:07 (czytane: 3730)  Wersja do druku

W tym czasie odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. W tym roku jest to szczególny okres, w którym powinniśmy zachować ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców i nie narażać siebie i innych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

W okresie przed dniem Wszystkich Świętych częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach. Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile to możliwe, większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Warto mieć odliczoną na zakupy kwotę pieniędzy i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie.

Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

Robiąc zakupy w sklepach lub na przycmentarnych stoiskach uważajmy na kieszonkowców. Torebka powinna być obowiązkowo zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, portfel schowany w głębiej położonej, zapinanej, wewnętrznej przedniej kieszeni.

W tym roku pojawia się jeszcze jedno zagrożenie związane z groźną chorobą Covid – 19. Rozważmy odwiedzenie grobów naszych najbliższych w innym terminie niż robiliśmy to zazwyczaj. W ten sposób unikniemy tłoku na drogach i tłumów na cmentarzach, a tym samym zminimalizujemy ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2. Pamiętajmy, aby przestrzegać obowiązujących obostrzeń sanitarnych, szczególnie w zakresie zakrywania ust i nosa, trzymania dystansu fizycznego oraz częstej dezynfekcji rąk.

Źródło: policja.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

do poniżej (2020-11-03 12:55:30)

Kto to ta Kasieńka?

(2020-10-30 10:12:52)

Na twitterze uczestniczki protestów nawołują do robienia kup na nagrobach na cmentarzach. Jeśli więc zastaniecie zanieczyszczony groby, lub w inny sposób zniszczony to zgłaszajcie się o odskodowanie do pani Kasienki i innych organizatorek.

zadbajcie (2020-10-29 10:24:59)

o bezpieczeństwo mojego grobu. jakiś protestujący niewskrobany rozwali mi mogiłę i będzie się lało na głowę.

Do osoby poniżej (2020-10-22 11:31:57)

Co ty człowieku wypisujesz? Jak takie coś możesz publikować na starostę buskiego? Ludzie opanujcie się i dbajcie o siebie i ludzi wokół bo wielu nie przejdzie walki z koronawirusem żywych

(2020-10-22 09:46:15)

Kolarz sobie zadba. maseczkę z glutem schowa do kieszeni

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry