swietokrzyskie.info

Sobota, 19 czerwca 2021, Do końca roku 195 dni Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Program zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy

Dodane: Marta Data: 2020-08-12 09:02:30 (czytane: 8471)  Wersja do druku

W trosce o zdrowie mieszkańców województwa świętokrzyskiego UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. realizuje program zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy.

W związku z realizacją przez UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. „Regionalnego Programu Zdrowotnego w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2” w dniu 30.06.2020 roku została podpisana przez Zarząd Uzdrowiska oraz przedstawicieli firmy Market Research World Anna Sojka umowa na kompleksową usługę przeprowadzenia identyfikacji grup ryzyka zachorowalności na cukrzycę typu 2, wśród 241 680 mieszkańców naszego województwa. To pierwszy etap tego ważnego programu. W wyniku przeprowadzonego postępowania udzielono zamówienia firmie Market Research World Anna Sojka.

Głównym celem programu jest ochrona zdrowia oraz poprawa  świadomości w zakresie profilaktyki cukrzycy, nadwagi i otyłości wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego poprzez przeprowadzenie interwencji edukacyjno-zdrowotnej  osób w wieku 45-64 lata. Warto podkreślić, że pod względem zachorowalności na cukrzycę nasze województwo zajmuje czwarte miejsce w kraju, mamy też o sześć punktów wyższy niż jest to dopuszczalne, podwyższony wskaźnik BMI.

 Zobacz

Działania profilaktyczne programu, który realizuje UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. finansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Uzdrowisko zrealizuje następujące zadania:

  • Ponad 240 tys. osób zostanie objęte profilaktyką  - w formie przeprowadzonych wywiadów zdrowotnych, będzie też określony wskaźnik BMI, co pozwoli zidentyfikować ryzyko zachorowalności na cukrzycę typu 2
  • 51 tys. osób wśród ankietowanych u których zostanie stwierdzone ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, będzie mogło nieodpłatnie skorzystać z badania stężenia glukozy we krwi oraz indywidualnego poradnictwa w tym zakresie
  • Ponad 24 tys. osób Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. da możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznych, w trakcie których zostanie przeprowadzone badanie masy i składu ciała na specjalnym analizatorze. W ramach tego zadania profilaktycznego uczestnicy będą mogli liczyć również na konsultacje indywidualne ze specjalistą aktywności fizycznej.
  • W ramach projektu zaplanowane zostały warsztaty dietetyczne oraz zajęcia grupowe z aktywności fizycznej.

Uwaga: Program jest realizowany ze środków Unii Europejskiej oraz UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. i w związku z tym osoby które wezmą w nim udział nie ponoszą kosztów z tytułu uczestnictwa.

Mieszkańców województwa świętokrzyskiego zainteresowanych udziałem w projekcie zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 32 420 27 08.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronatWróć do góry