swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 13 lipca 2020, Do końca roku 171 dni Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Wiadomosci

Z Joanną Brodzik 'w dialogu'

Dodane: Marta Data: 2020-05-25 15:26:49 (czytane: 1946)  Wersja do druku

Joanna Brodzik będzie gościem kolejnego spotkania „w dialogu” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach projektu „Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę”.

Swój debiut na dużym ekranie zaliczyła w 1996 roku w filmie "Dzień wielkiej ryby" Andrzeja Barańskiego. Jak wspomina po latach "miałam ogromne szczęście, bo zadebiutowałam w przepięknym filmie i mądrym towarzystwie. (...) Ten kapitał jest ze mną do dziś".

Aktorka Joanna Brodzik będzie kolejnym gościem spotkania "w dialogu" realizowanym w ramach projektu "Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę". O tym jak wyglądała praca na planie u Andrzeja Barańskiego i swoich pierwszych krokach w zawodzie opowie w rozmowie z Weroniką Wawrzkowicz-Nasternak w piątek 5 czerwca od godz. 20.30. Transmisja on-line na stronie www.facebook.com/psckpinczow i YouTube.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz

Joanna Brodzik - AKTORKA od ponad 20 lat związana z branżą filmową. Współpracowała między innymi z Romanem Polańskim, Jerzym Hoffmanem, Jackiem Borcuchem, Maciejem Dejczerem, Krzysztofem Langiem, Jerzym Bogajewiczem, Łukaszem Palkowskim, Michałem Rogalskim, Maciejem Kowalewskim, czy Adkiem Drabińskim.

Zagrała pierwszoplanowe role w serialach: „Kasia i Tomek”, „Magda M”, czy „Dom nad rozlewiskiem”, które wpisały się w fenomen polskiej telewizji (za sprawą kilku milionowej publiczności, która śledziła perypetie odgrywanych przez nią bohaterek). Znaczące role kobiet w które się wcieliła, pozwoliły aktorce na zbudowanie tożsamości medialnej. Dzięki czemu nieprzerwanie (od czasu debiutu) jest obecna w mediach.

Współpracuje z mediami na własnych zasadach przy jednoczesnym zachowaniu swojej niezależności.

Była nie tylko odtwórczynią powierzonych jej ról, lecz także autorką programów telewizyjnych. W telewizyjnej Dwójce można było zobaczyć jej autorski projekt „Dookoła siebie” oraz cykl „Ona czyli ja" w TVN Style. Oba projekty dotyczyły możliwości i sposobów rozwijania swojego potencjału. Autorka programu kulinarnego „Brodzik od kuchni” w TVP 1.

Dzieliła się z czytelniczkami przemyśleniami i poglądami pisząc cykle feletonów na łamach magazynów „Pani” oraz „Glamour”.

Jako PREZES FUNDACJI „Opiekunserca” łączy doświadczenie z sektora medialnego z przestrzenią społeczną i charytatywną, która jest jej szczególnie bliska. Dzięki czemu świadomie zarządza fundacją, odpowiada za jej strategię rozwoju oraz realizację działań na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością. Jako prezes fundacji współdziała z innymi instytucjami, organizacjami i osobami, dla osiągania i tym samym realizowania zadań fundacji. Za działania związane z fundacją „Opiekun serca” otrzymała statuetkę „Lwicy Biznesu” oraz „Gwiazdy Dobroczynności”.

Wciąż zdobywa wiedzę i kompetencje biznesowe, podczas aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciach mogących rozwinąć jej potencjał. Uczestniczyła w:

 • Polskim Kongresie Przedsiębiorczości (dyskusja dot społecznej odpowiedzialności biznesu),
 • V Konferencji Koalicji Prezesi-wolontariusze (debata oksfordzka)
 • Lubuskim Kongresie Kobiet
 • Grupie TROP - Szkoła Trenerów Biznesu, Szkoła Coach’ów. Projekty Zmiany w Organizacjach

Joanna Honorata Brodzik. Honorowy Obywatel Województwa Lubuskiego. Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Urodzona 11 stycznia 1973 w Krośnie Odrzańskim.

źródło: UMiG Pińczów

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-07-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.  Wróć do góry