swietokrzyskie.info

Piątek, 10 lipca 2020, Do końca roku 174 dni Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Kolejne próby oszustw - na wnuczka

Dodane: Marta Data: 2019-11-19 14:26:23 (czytane: 3441)  Wersja do druku

Wczoraj w Pińczowie doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na wnuczka”. Podczas telefonicznych rozmów przestępcy żądali od seniorów nawet 280 000 złotych.

Co najmniej sześć prób podjęli wczoraj oszuści na terenie Pińczowa. W dwóch z nich padły kwoty 180 000 i 280 000 złotych, których żądano w zamian za pomoc rzekomym sprawcom wypadków drogowych. Pozostałe rozmowy skończyły się zbyt szybko, aby była w nich mowa o pieniądzach.

Wszystkie wczorajsze próby były bardzo podobne do siebie. Nieznane osoby dzwoniąc przedstawiały się jako wnukowie, córki lub synowie i twierdziły, że były sprawcami poważnych wypadków drogowych. W czasie rozmowy miały być na komisariacie Policji, gdzie w zamian za pomoc w wyjściu na wolność żądano od nich dużych kwot pieniędzy. Następnie gdy tylko rozmowa była kontynuowana, słuchawkę przejmował fikcyjny policjant, który potwierdzał całą historię i potrzebną kwotę.

Na szczęście żadna z pokrzywdzonych osób nie dała się wciągnąć w pułapkę i w porę zareagowała, informując o zdarzeniu Policję. Teraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie będą prowadzić czynności zmierzające do ustalenia sprawców próby oszustwa. Grozi im za to kara do 8 Lat pozbawienia wolności.

Każda osoba, która otrzyma telefon z prośbą o wypłatę pieniędzy, musi zachować szczególną ostrożność i zawiadamiać o tym fakcie swoich najbliższych oraz jednostkę Policji. Należy bowiem pamiętać, że policjanci nigdy nie żądają jakichkolwiek pieniędzy za udzieloną pomoc.

Źródło: KPP w Pińczowie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2020-07-01, godz:

Terminarz Kina Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.Wróć do góry