swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 24 lutego 2020, Do końca roku 311 dni Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Zainaugurują projekt 'Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy'

Dodane: Marta Data: 2019-09-18 14:38:59 (czytane: 2945)  Wersja do druku

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych zainauguruje projekt "Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy” o wartości blisko 5,5 mln euro. 60% jego wartości dofinansuje Unia Europejska, a 30% Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

logo_delta.jpg

Podczas konferencji otwierającej PROJEKT LIFE17 NAT/PL/000018 omówione zostaną cele i metody prowadzenia ochrony czynnej w ramach projektu. W konferencji wezmą udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, nadleśnictw, lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych oraz partnerzy projektu.

projket_renaturyzacja_rzeki_nida_2.jpg
Fot. - Zbiorniki eutroficzne

LIFE17 NAT/PL/000018 jest instrumentem finansowym Unii Europejskiej, który poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony i poprawy jakości środowiska oraz wpływu człowieka na klimat i dostosowania się do jego zmian.

Spośród 41 beneficjentów z Polski, który wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Komisję Europejską w kwietniu 2017 roku, jedynie trzech wnioskodawców otrzymało dofinansowanie na realizację przedsięwzięć, w tym projekt pn. „Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy”.

Beneficjentem koordynującym jest Województwo Świętokrzyskie - Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, natomiast współbeneficjentami:  Polska Akademia Nauk – Instytut Ochrony Przyrody w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Pińczów.

projket_renaturyzacja_rzeki_nida_3.jpg
Fot. – Starorzecza Nidy

projket_renaturyzacja_rzeki_nida_4.jpg
Fot.  – Smuga Umianowicka

Głównym przedmiotem projektu jest podjęcie działań mających na celu odtworzenie stabilnego reżimu hydrologicznego, który stworzy warunki do przywrócenia unikalnych walorów przyrodniczych w obrębie delty śródlądowej Nidy w rejonie wsi Umianowice, gmina Kije.

Celem pośrednim jest restytucja wypasów krów, które od kilkudziesięciu lat, na tym terenie nie były prowadzone. Pozwoli to, na utrzymanie siedlisk przyrodniczych we właściwym stanie a także umożliwi utworzenie nowych miejsc pracy. Dodatkowym celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności w zakresie podniesienia świadomości ekologicznej, związanej z zagrożeniem i potrzebą ochrony jednego z najcenniejszych ekosystemów Ponidzia, jak również edukacja skierowana do szerokiej grupy odbiorców, szczególnie dzieci i młodzieży.

projket_renaturyzacja_rzeki_Nida_1.jpg


Powierzchnia objęta projektem wynosi około 400 ha. Czas realizacji  - 6 lat tj. od stycznia 2019 do końca 2024. Miejsce realizacji: obszary Natura 2000 położone na terenie gmin: Kije, Pińczów i Imielno.

 

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry