swietokrzyskie.info

Sobota, 22 września 2018, Do końca roku 100 dni Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Wiadomosci

Zapraszamy na wystawę w Chrobrzu

Dodane: Milena Data: 2017-09-22 09:52:27 (czytane: 2246)  Wersja do druku

Ośrodek Kulturalno-Historyczny Beldonek serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy rzeźby Dawida Szymczyka. Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 września w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu. Początek godz. 17.00.

Dawid Szymczyk, ur. w 1993 r., to absolwent Liceum Plastycznego im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Obecnie jest studentem czwartego roku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012r. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, medalierstwem oraz konserwacją zabytków.

Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestnik ogólnokrajowych, jak i zagranicznych sympozjów rzeźbiarskich. Angażował się w prace o charakterze konserwatorskim m.in w renowacji polskich nagrobków na cmentarzu Bernardyńskim w Wilnie (Litwa), cmentarzu Feriköy oraz Haydarpaşa w Stambule (Turcja), w tym również w oczyszczenie i zabezpieczenie płyty nagrobnej Adama Mickiewicza oraz renowację nagrobka generała Mariana Langiewicza. Pracował również przy renowacji zabytkowych rzeźb z pałacu Neues Palais w parku Sanssouci w Poczdamie (Niemcy). Zajął pierwsze miejsce w konkursie Współczesna Transpozycja Dzieł Konstantego Laszczki 2016r.

Źródło: chroberz.info

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2018-09-23, godz: 9.00

Giełda staroci w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Buski Klub Kolekcjonerów zapraszają na GIEŁDĘ STAROCI, która odbędzie się 23 września w Domu Kultury w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 22.Wróć do góry