swietokrzyskie.info

Sobota, 27 kwietnia 2024, Do końca roku 248 dni Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Wiadomosci

Kielce Super Liderem Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy

Dodane: Milena Data: 2014-09-23 11:49:55 (czytane: 1612)  Wersja do druku

Kielce otrzymały tytuł "Super Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy" podczas VI Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum 2014, która odbyła się 16 września 2014 w Pałacu Prymasowskim. Właśnie to miasto podjęło się wdrożenia programów zdrowotnych w ramach profilaktyki grypy.

Tegoroczna Debata Ekspertów Flu Forum 2014 była okazją do wyróżnienia samorządów realizujących samorządowe programy zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. Do akcji "Samorządowy Lider OPZG” przystąpiło w tym roku ponad 30 jednostek samorządu terytorialnego. Spośród nich Rada Naukowa Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy wyróżniła 21 samorządów, przyznając im tytuł "Super Lidera OPZG”, natomiast tytuł "Nowego Lidera OPZG” otrzymały trzy samorządy władz lokalnych.

"Niezmiernie cieszy nas coraz większe zaangażowanie samorządów w propagowanie profilaktyki grypy. Mam nadzieję, że z biegiem lat lokalne władze będą jeszcze bardziej świadome tego, jak ważne jest wsparcie mieszkańców w tej zdrowotnej kwestii. Szczególnie warto zwrócić uwagę na osoby z grup ryzyka, jak dzieci czy osoby starsze, ponieważ to zazwyczaj do nich kierowane są działania samorządowców. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym miastom, powiatom i gminom” – powiedział Marek Wójcik - Zastępca Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich.

zwalcznie_grypy.jpg

Debata Flu Forum skupiała się wokół działań poświęconych podniesieniu poziomu wyszczepialności wśród pracowników personelu medycznego, pracodawców i samorządowców. Dotarcie do tych trzech grup jest niezwykle istotne dla poprawy sytuacji epidemiologicznej w Polsce, a także ograniczenie medycznych, społecznych oraz gospodarczych skutków zachorowań na grypę.

"W tym roku chcieliśmy skupić szczególną uwagę na pracownikach ochrony zdrowia. Poza typowymi medycznymi zagrożeniami i społecznymi konsekwencjami, grypa generuje również koszty, które znacząco obciążają gospodarkę” – powiedział prof. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Oświaty Zdrowotnej Fundacji Haliny Osińskiej.

Do końca bieżącego roku trwa również II edycja akcji „Placówka Medyczna ‒ Partner Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”. Zarówno przychodnie, jak i szpitale z całego kraju mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.opzg.pl do 30 listopada br., przygotowując się w ten sposób do sezonu zachorowań na grypę. Dbałość o odporność personelu medycznego zwiększa bezpieczeństwo nie tylko pacjentów, lecz także pracowników placówki.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest inicjatywą społeczną niezależnych ekspertów medycznych. Celem Programu jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w Polsce, zwłaszcza wśród pacjentów z grup ryzyka oraz informowanie Polaków o zagrożeniach związanych z grypą i jej powikłaniami.

Organizatorem Społecznej Kampanii Informacyjnej powstałej w ramach Programu jest Instytut Oświaty Zdrowotnej Fundacja Haliny Osińskiej. Działania skierowane są do środowiska medycznego, opinii publicznej, samorządu oraz do pracodawców. Przedsięwzięcie spotkało się z aprobatą najważniejszych instytucji działających na rzecz poprawy zdrowia publicznego, wielu organizacji zrzeszających lekarzy, pracodawców, związki samorządów i towarzystwa medyczne. W działania Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zaangażowali się również eksperci medyczni, liderzy opinii, ludzie nauki, kultury oraz biznesu.

Więcej informacji na stronach www.opzg.pl oraz www.grypoodporni.pl.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-04-26, godz:

Terminarz Kina 'Zdrój'

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.



Wróć do góry