swietokrzyskie.info

Niedziela, 12 maja 2024, Do końca roku 233 dni Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Dzień Akceptacji Autyzmu w PSP Nr 1 (foto/video)

Dodane: Marta Data: 2024-04-24 16:03:17 (czytane: 1192)  Wersja do druku

W dniu 4 kwietnia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Busku-Zdroju wyjątkowo obchodziła Dzień Akceptacji Autyzmu.

Zobacz we mnie człowieka ja na litość nie czekam. Tak jak Ty jestem i przemijam. Zobacz we mnie człowieka, zobacz, uwierz, nie zwlekaj. Bądźmy razem w tej podróży Ty i ja” - Stanisław  Soyka

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w apelu, który rozpoczęły uczennice klasy 7a, omawiając cechy osoby z ASD.  Następnie uczniowie z klas czwartych przedstawili supermoce uczniów naszej szkoły będących w spektrum autyzmu, a dziewczynki z klas 3a i 3b, w kolorowych koszulkach symbolizujących naszą różnorodność, zaprezentowały piękny taniec.

Wszystkim podobał się również elegancki występ zespołu szkolnych Mażoretek. Odśpiewany przez uczennice klasy 7a i 7b utwór Stanisława Soyjki „Zobacz we mnie człowieka” wprowadził chwilę refleksji. Wszyscy nucili jego refren, co było wzruszającym momentem.

 Zobacz

Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs "Makieta - Miasto życzliwości", którego laureatami zostali :

  • w pierwszej grupie wiekowej: Maja Kolarz z kl. 2a,

  • w drugiej grupie wiekowej: Jakub Borówka z kl. 5b

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczniom wspaniałych prac i dziękujemy za tak duże zaangażowanie.

Finał obchodów Dnia Akceptacji Autyzmu odbył się na boisku szkolnym. Najpierw wspólne odśpiewano piosenkę „Wielka Siła” (piosenka autystyczna), następnie pani Dyrektor przecięła wstęgę i razem z uczniami wypuściła balony w kształcie serc, koloru niebieskiego, które symbolizowały zachwyt nad różnorodnością ludzi i akceptację każdego człowieka.

Zobacz

Dzieci z klasy 1a wraz z panią Anią Tracz ułożyły wzór serca z puzzelków, które symbolizowały siłę każdego z nas, zarówno osobno jak i razem w zespole klasowym. Niebywałą kreatywnością wykazali się uczniowie, którzy pod kierunkiem pani Moniki Pary i pani Pauliny Madetko ułozyli ze swoich ciał literę A.

Założenie tego dnia strojów koloru niebieskiego, łańcuch z balonów złotych i niebieskich nad drzwiami szkoły były pomostem między świadomością autyzmu a akceptacją.   Uczniowie wraz z rodzicami uświetnili akcję budując "Makietę Miasta Życzliwości", którą można przez cały kwiecień podziwiać na korytarzu dolnym.

Przy współpracy szkolnych specjalistów, nauczycieli współorganizujących, pomocy nauczyciela oraz wychowawców na korytarzach szkolnych zostały zaprezentowane gazetki o tematyce spektrum autyzmu, o akceptacji osób neuroróżnorodnych.

Zobacz

W kwietniu w klasach 4-8 będą prowadzone warsztaty dotyczące akceptacji autyzmu. Do końca miesiąca na korytarzu szkolnym stoją niebieskie skrzydła wykonane przez panią pedagog Eliza Brych-Sobczyk oraz panią Aleksandre Kokoszkę. Są one symbolem siły i wiary we własne możliwości mimo różnych trudności których doświadczamy w życiu.

Materiał: PSP NR 1 w Busku-Zdroju

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2024-05-25, godz:

16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

Zapraszamy na 16. edycję Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina"! Wyłoniono 12 utalentowanych wykonawców, którzy wystąpią 25-26 maja w BSCK. Oprócz części konkursowej na Festiwalu zagrają: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.



Wróć do góry