swietokrzyskie.info

Niedziela, 31 maja 2020, Do końca roku 214 dni Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Porażająca bezmyślność w obliczu epidemii

Dodane: Marta Data: 2020-04-01 11:08:35 (czytane: 2974)  Wersja do druku

Mimo wprowadzania stanu epidemicznego i związanych z tym ograniczeń, niestety trafiają się osoby, które za nic mają zagrożenie związane chorobą COVID-19. Dziś w nocy dali temu przykład trzej mieszkańcy Pińczowa.

Ich bezmyślność będzie przedmiotem czynności wyjaśniających, których finał będzie miał miejsce na sali sądowej. A grozi im grzywna do 5 tysięcy złotych.

 Zobacz

Około godz. 2.00 w nocy pińczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie wtargnięcia do miejsca odosobnienia, wyznaczonego przez starostę pińczowskiego dla osób poddanych kwarantannie, którzy nie mogą jej odbywać w domu.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali trzech mężczyzn, będących pod wyraźnym wpływem alkoholu, w wieku od 28 do 32 lat. Usilnie próbowali się dostać do budynku twierdząc, że przybyli na imprezę urodzinową kolegi. Kiedy jednak okazało się, że w środku nie ma osoby, o której mówili, przyznali w końcu, iż nocną porą szukali po prostu wrażeń. Swoim zachowaniem, mężczyźni narażali swoje zdrowie oraz osób, z którymi mają jakikolwiek kontakt.

To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie znajdzie swój finał w postępowaniu wyjaśniającym. Przepisy wprowadzonego stanu epidemicznego zakazują bowiem gromadzenia się osób w liczbie większej niż dwie, przebywania w bliskiej odległości od siebie, a przede wszystkim wychodzenia z domu w innym celu niż zawodowe lub zaspokojenie niezbędnych potrzeb życia codziennego. Za złamanie tych przepisów grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Po wprowadzeniu w dniu dzisiejszym kolejnych rygorów informujemy, iż w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 policjanci zwiększą kontrole osób łamiących wszelkie zakazy i nakazy wprowadzone rozporządzeniami Ministra Zdrowia. Wobec tych osób będą też stosowane surowe represje karne.

źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

Damianuśibasia (2020-04-01 12:50:14)

Pińczów i wszystko jasne ...

(2020-04-01 11:49:40)

Baranie łby

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2020-09-19, godz: 20:300

  Kabaret Skeczów Męczących - nowy termin spektaklu

  19  września  2020r. o godz. 20:300 zapraszamy do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem "najŚMIESZNIEJszy".
  Wróć do góry