Dodane: Milena Data: 2014-04-12 13:15:36 (czytane: 19889) 
Już kilka dni działa fontanna znajdująca się w samym centrum miasta, w Busku-Zdroju. Wokół dysz fontanny zamontowane zostały kolorowe światła LED.
Fontanna została wyremontowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego
na lata 2007-2013.


Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (41) |
-klemens (2014-04-13 23:26:53)
Rzecz gustu.
-ejże klemensie (2014-04-13 23:04:05)
Piszesz, że Busko pięknieje. A z czego taki wniosek wysuwasz? Piękniejszy jest teraz Bycok? Obecna architektura Domu Kultury jest piękniejsza od poprzedniej?
Park piękniejszy niż ten przed laty? Ta bastylia co stanęła w miejscu Wiślicy jest ładniejsza, bardziej stylowa? Dobudówka do Marconiego to piękne? A ten nowy Słowacki też piękniejszy od poprzedniego obiektu? Mam podawać kolejne przykłady?
-wracając do Mickiewicza (2014-04-13 22:44:54)
kiedy wreszcie zostanie usunięty ten drewniak-warzywniakowo-lodziarniany przed domem kultury naprzeciw Bycoka? Mało że straszy i szpeci swoim wyglądem aleję to jeszcze w okresie lęgowym ten "BIZNESMEN"straszy ptactwo rzucając petardy koło tego "sracza" Tak robi codziennie,a przecież używanie petard i strzelanie w tym okresie jest zabronione.Co na to policja?
-klemens (2014-04-13 22:28:51)
Dobrze, że zostawiono trochę trawników, a nie zrobiono na całości betonowego klepiska, jak w innych miastach. Do fontanny trzeba się przyzwyczaić, ale jak przyjdą upalne dni, to będziemy się nią cieszyć. Fatalne, ponure zdjęcia krzywią obraz nowego rynku. Busko według mnie pięknieje i nie jest to wyłączną zasługą ani Sikory, ani Wąsowicza tylko naszą - mieszkańców, bo to my za to wszystko płacimy.
-xyz (2014-04-13 21:28:49)
przetrzebiona zieleń ujawniła fatalny stan zabudowy buskiego rynku. Fatalny tzn zaniedbane elewacje, kolorystyka bez ładu i składu, mizerne witryny sklepowe itp
Fontanna tego nie zasłoni. Chyba ,że wieczorem.Wykonano część prac w ramach estetyzacji i wylazły inne.
-konkurencja Arkadiusza Sierpiny (2014-04-13 20:29:27)
A gdzie zdjęcia podkreślające urok fontanny nocą? O niebo nocą fontanna lepiej wygląda. No ale to trzeba chcieć i mieć czym zrobić a nie na odwal się pan zrobić. Brak profesjonalizmu.
-busko (2014-04-13 20:11:58)
Było by lepiej jak poprzednio,gdyby te słupki (ogarki niby lampki)świecące po oczach nie były prawie na środku chodnika.Nie dziwota że ktoś je niszczy tam ledwo się mieszczą dwie osoby obok siebie.Dlaczego zlikwidowano ok.50% ławek i koszy? dlaczego nie ma dojazdu np.karetki pogotowia do środka CIELĘTNIKA? Dlaczego jest już brudno? i wiele innych dlaczego.
- (2014-04-13 16:46:19)
wyglada swietnie!!
Krakow gratuluje busku swietnej fontanny ;)
-mieszkaniec Buska (2014-04-13 15:46:52)
No widzę tu kilka ciekawych wypowiedzi które zgadzają się z moimi spostrzeżeniami.Przed rozpoczęciem jakiejś inwestycji w mieście czy powiecie powinna być on udostępniona do publicznej wiadomości,żeby mieszkańcy się o niej wypowiedzieli czy naprawde to jet teraz potrzebne,nie tylko potwierdzone przez radnych bezradnych których na swoich barach posadzili kumple i znajomi aby cos dla nich ugrac!tu żyje ok 20tyś mieszkańcow choc z roku na rok liczba się kurczy,Z JAKIEGO POWODU?
-Do Dragon (2014-04-13 15:17:43)
Inteligencie naucz się pisać kwoty. Bo na pewno kibel nie kosztował 4,5 mln zł. Jeżeli już to 450 tys PLN lub 0,450 mln PLN jeżeli wolisz w milionach. I o ile podajesz właściwą kwotę. A tak na marginesie to lepszy obecny kibel gdzie za 1 PLN można załatwić co potrzeba niż kibel Wąsowicza który działał jak sam chciał a wcale tani nie był ani w zakupie ani w serwisowaniu. I czasem mógłbyś mieć w portach to co powinno znaleźć się w kiblu, gdyż często był nieczynny
-do moje spostrzeżenie-busko (2014-04-13 14:42:15)
popieram Twój wywód.Powinno być więcej wyciętych starych drzew, i nasadzonych "wysokimi iglakami" to samo powinno być zrobione sukcesywnie, etapami na ul. Mickiewicza.Obecnie jest strach iść tą spapraną ulicą,tym bardziej że każde drzewo ma bardzo mocni podcięte korzenie i brak dostępu wody do korzeni ograniczony płachtami plastikowymi i chińskim gównem(betonem,podróbką)Te spadające usychające gałęzie komuś zrobią wielką krzywdę.Szkoda zwykłego mieszkańca lub przyjezdnego do Buska.Jeżeli ma to kogoś spotkać niech to będzie Wąsowicz który spieprzył Busko lub ta baba nadzorująca i odbierająca spartaczoną robotę.
nie hejtuję rewitalizaji miasta (2014-04-13 13:02:58)
fontanna fajna , ale miasto to nie tylko chodniki i parki , ale przede wszystkim mieszkańcy , samorządowcy zrobili coś zeby mlodzi nie wyjeżdżali z Buska ?? nasze piekne miasteczko się wyludnia i to jest problem , każdy kto wyjeżdża na studia nie chce tutaj wracać bo nie ma po co .... pracy nie ma , w urzędach , szkołah itp. pracują ludzie spokrewnieni z zarządcami w tych instytucjach często nie mającym żadnego pojęcia , a ktoś wykształcony ale bez nazwiska musi szukac szczęścia za granica albo w wiekszych miastach , w Busku na nic się nie stawia , wywala się pieniądze na duperele skate parki , zimne wody , tylko że za pare lat nie bedzie miał kto z tego korzystać nawet , zadbajmy o młodych aby tutaj chcieli wracać, zakładać w tym mieście rodziny , i pracować dla tego miasta , trzeba miasto pchnąć do przodu inaczej niedługo będziemy taką wiochą jak pinczów
-do Dragon (2014-04-13 12:28:07)
Weź się leniu do roboty i będziesz żył. Krytyką się nie najesz zazdrośniku. Zazdrościsz inicjatyw burmistrza i to cię boli dupku.
-moje spostrzeżenie (2014-04-13 12:17:32)
Moim zdaniem to powinno być wycięte więcej tych starych spruchniałych drzew a nasadzone iglakow,zimą smutno i szaro jak nie ma śniegu a tak to by bylo zielono.Na brak tlenu w Busku nie ma co narzekać,nie ma przemyslu a w kolo pełno nieuzytków i chaszczy,liczy sie chyba też wygląd aby byl nowoczesnym rozwjązaniem, nie jak małpi gaj(drzewo na drzewie i w dodatku krzywe)
-DRAGON (2014-04-13 12:00:10)
Ta pseudo fontanna to jak cyrkowy buski sroc za bagatela jedyne 4,5 mln zł czyli fortunę. Pytam wobec tego buskich złodziei gdzie tam widać 4,5 mln zł ??? Czy nie ma w tym mieście ludzi, którzy byliby w stanie zagospodarować 4,5 mln zł dla dobra mieszkańców miasta i nie tylko ??? Czy nie ma w tym mieście ludzi potrzebujących, którzy byliby happy, którzy mogliby z tej kasy dostać jakiś ochłap, by godnie przeżyć bez upodlenia choćby parę dni w życiu ??? Kto w Was drodzy czytelnicy mając taką kasę wydałby ją z przekonaniem na tą gównianą chińszczyznę za 4,5 mln zł ?? Jest fontanna za 4,5 mln zł a teraz sobie w parku wszyscy usiądziemy i będziemy liczyć sikorki i żyć z tej profesji długo i szczęśliwie :-)
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.