swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Busko: Uruchomiono fontannę w centrum miasta

Dodane: Milena Data: 2014-04-12 13:15:36 (czytane: 19890)  Wersja do druku

Już kilka dni działa fontanna znajdująca się w samym centrum miasta, w Busku-Zdroju. Wokół dysz fontanny zamontowane zostały kolorowe światła LED.

Fontanna została wyremontowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

fontanna_busko.jpg

fontanna_busko1.jpg
/fot. Arkadiusz Sierpina/

17 grudnia 2013 r. uroczyście przekazano do użytku, nowo zrewitalizowany buski Rynek. Łączna wartość inwestycji wyniosła 4 mln 560 tys. zł.

Pierwszy etap rewitalizacji Placu Zwycięstwa w Busku-Zdroju obejmował aleję Mickiewicza, ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją został objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara.


/mb/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (41)
     

-Andres Iniesta (2014-04-13 11:24:02)

Całkiem ładny ten wytrysk :-)

-do busko (2014-04-13 11:11:36)

wszystkie kaczki mają platfusa i podobno antek m tez

- (2014-04-13 11:00:03)

Park wygląda pusty bo wycięto krzaczaste zarośla na trawnikach.Jeżeli dobrze się przyjżymy to dojdziemy do wniosku,że wszystkie wycięte drzewa w alejkach prowadzących do środka parku zostały nasadzone.Gdyby o drzewostan dbano na bieżąco zmiany i wycinkanie sprawiałaby takiej widocznej różnicy.Poczekajmy aż efekty będą widoczne.

- (2014-04-12 21:36:59)

Fontana wygląda przepięknie nocą,a ta woda kolorowa,szkoda że jeszcze zimno bo trudno oderwac mi było wzrok.

-kate (2014-04-12 18:30:42)

Super ochłoda latem

- (2014-04-12 18:08:58)

Fontanna nie jest zła, szczególnie wieczorem fjnie wygląda

-busko (2014-04-12 16:10:06)

ta fontanna to dobry pomysł.Zastanawiam sie jednak komu zabrakło dobrego pomysłu. zamiast zrobić tego co zostało zrobione, moim zdaniem powinny być zamontowane dysze rozpylające,a nie "bulgocące" w grubym strumieniu.Ciekaw jestem ćzy za ten popaprany pomysł prezydent RP też przyzna pierwszą nagrodę.Za przyznanie nagrody za Mickiewicza i Byczej Góry na pewno nie zagłosuję na PLATWÓSÓW CZYLI NA TUSKA PARTIĘ

lala (2014-04-12 16:04:02)

moim skromnym zdaniem to poprzednia fontanna była lepsza, w parku też jest za mało zieleni, za dużo zostało wyciętych drzew a za mało posadzonych nowych, park teraz jest taki,,goły'' , nabrał smutnego wyrazu, dużo w nim chińskiego szarego granitu, poprzednie słoneczko było cool i sprawiało ze park był weselszy, a poza tym słońce jest tez w naszym herbie Buska, ale jak widać władza wie najlepiej co dobre i jak łatwo trwonić kase.

-tere (2014-04-12 15:39:01)

no jak zwykle sami malkontenci nic sie nie podoba sam sie wez i zrob lepsze najlepiej to jest krytykowac cokolwiek w miescie sie robi oj oj oj

- (2014-04-12 15:36:36)

polski naród - jemu się nie dogodzi nigdy

fontanna mogla by byc lepsza ale i tak jest super moze nastepnym razem wstawia wiecej dysz i w bardziej urozmaicony sposob bedzie z nich wyplywala.. w upalne lato na pewno sie przyda takie cos :)

-hahahahha (2014-04-12 15:25:13)

To ma byc fontanna?hahahha,to ja mam lepsza jak sobie puszcze wode z kranu,zal!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry