swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Busko: Uruchomiono fontannę w centrum miasta

Dodane: Milena Data: 2014-04-12 13:15:36 (czytane: 19891)  Wersja do druku

Już kilka dni działa fontanna znajdująca się w samym centrum miasta, w Busku-Zdroju. Wokół dysz fontanny zamontowane zostały kolorowe światła LED.

Fontanna została wyremontowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

fontanna_busko.jpg

fontanna_busko1.jpg
/fot. Arkadiusz Sierpina/

17 grudnia 2013 r. uroczyście przekazano do użytku, nowo zrewitalizowany buski Rynek. Łączna wartość inwestycji wyniosła 4 mln 560 tys. zł.

Pierwszy etap rewitalizacji Placu Zwycięstwa w Busku-Zdroju obejmował aleję Mickiewicza, ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją został objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara.


/mb/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (41)
     

-MOJE SPOSTRZEŻENIE (2014-04-16 11:05:20)

My tu gadu gadu a ryneczku a proszę przejśc sie ul Grotta ,wjazd do naszej piękniejącej mieściny a tu busz,liście jeszcze z jesieni,wokól przystanku pełno śmieci,żywopłot już od kilku dobrych lat nie przycinany(może ma za zadanie ukrycie bałaganu).Przyległe działki do ul Grotta na terenie uzdrowiska jak po jakiejś zarazie(zycie zamarło)TO TEREN GDZIE NAJWIĘCEJ PORUSZA SIĘ PRZYJEZDNYCH I PRZEJEŻDZAJĄCYCH(CHYBA DOBRE WRAŻENIE NA NICH ROBI?)

-Do poniżej (2014-04-16 07:59:41)

To co trzeba rynek wyburzyć i wybudować od nowa czy podjąć uchwałę i nakazać każdemu właścicielowi remont kamienicy zgodnie z projektem architekta miasta? Oczywiście obydwa rozwiązania nie wchodzą w grę, więc wygląd kamienic w rynku i nie tylko zależy od ich właścicieli oraz od zasobności ich portfela. A że biznes teraz kiepski więc i portfele nie grube i właściciele nie skorzy do inwestycji ...

-do poniżej (2014-04-15 20:12:40)

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tkwiąc w Busku od lat rzeczywiście możesz mieć takie wrażenie. Porównując jednak Busko z innymi miejscowościami uzdrowiskowymi już takiego wrażenia mieć nie będziesz. Prawie wszystkie miasta i miasteczka w Polsce zmieniaja się. Jest na to spora kasa. Jedne zmieniają się w stosunku do stanu wcześniejszego, inne po prostu pięknieją, stają się bardziej przyjazne dla mieszkańców i przyjezdnych. Kwestia pięknienia czyli porządkowania panującego nieładu to zaledwie porządkowanie. Chodzi o to by miasteczka nabierały niepowtarzalnego charakteru i klimatu. By były czyste, zadbane o ciekawej architekturze, dobrze skomunikowane,wygodne, bezpieczne itp
To są kryteria istotne a nie przebudowa ulicy która dla miejscowych jest być może wydarzeniem. Przyjezdny tego nie zauważy. Zauważy coś zupełnie innego. I tak na rynku nie będzie się dziwował fontannie, bo to norma. Będzie się dziwował negatywnie tym co rynek tworzy, czyli zabudową.

- (2014-04-15 08:24:09)

Busko się zmienia. I raczej na lepsze niż gorsze. A maruderzy zawsze będą

-do poniżej (2014-04-15 00:25:46)

na to wygląda

- (2014-04-14 21:57:34)

Czyli trzeba nasadzić krzaków żeby nie było widać obdartych kamienic?

-xyz (2014-04-14 16:17:28)

ciekawe widoki odsłoniły się na rynku. Teraz lepiej widoczne np kamienica w połowie pomalowana na jasno a w połowie na ciemno/ tzn wcale nie malowana /. Odsłoniły się tez mizerne szyldy sklepów, banku i czegoś jeszcze. Nie lepiej było jak to wszystko skrywała zieleń?No i ten kiosk/ jak mówią miejscowi kiosek/ paskudny, chyba jeszcze z lat 70 ub wieku.

-!!! (2014-04-14 16:00:58)

po buskim CIELĘTNIKU między lampkami wężykiem "buska ciemnoto"(sorki) wężykiem,a papracze projektanci do kasy po KASĘ i odbiorcy spapranej roboty po KASĘ przecież to państwowe pieniądze inaczej,społeczne,czyli nasze.A my możemy tylko pogadać i palcem w bucie pokiwać.POLSKO NIE IDŹ TĄ DROGĄ!

(2014-04-14 15:06:36)

no prosze w domu trzeba oszczedzac na gupiej zaruwce a jak nie za swoje to widac

do Dragon (2014-04-14 14:49:34)

zgadzam się z Tobą na 200%, prawdę napisałeś!

-popieram (2014-04-14 10:48:25)

popieram wiele wpisów krytykujących "piękniejsze Busko" mnie też te upiększenia się nie podobają,szczególnie zdewastowana Bycza Góra i Mickiewicza.Poparł bym jednak z całego serca przywrócenie kiedyś istniejącego miejsca w pobliżu "kortów" w tym miejscu odbywały się przepiękne imprezy gdzie można było się wybawić za darmo przy wspaniałym zespole(chyba w nazwie było słowo BEND)Tam bawili się kuracjusze,młodzież i kto tylko chciał.zabawy były wspaniałe.Młodzieżowe zespoły obecnie też mogłyby się tam zaprezentować.

---- (2014-04-14 09:58:40)

Sami filozofowie jak widzę. Ja wiem, że pewnie część pieniędzy poszła na marne i że remonty denerwują (mnie też ;/) ale fakt jest taki, że chyba nie byłoby lepiej gdyby to wszystko co było takie "super" wg niektórych stało i niszczało. Zawsze trzeba iść do przodu. Gdyby się nic nie działo albo tylko jakaś renowacja to znaleźli by się tacy który marudziliby że Busko jest zacofane itd... Prawda jest taka, że my po prostu lubimy narzekać i co by się w tym Busku nie działo to będzie ŹLE. A może lepiej nad sobą popracować niż wszystko krytykować?

-mimi (2014-04-14 09:26:59)

jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził...
a panowie maruderzy niech oczekują usatysfakcjonowania u swych żon, a nie z al. Mickiewicza czy fontanny.
Busko się zmienia, w tym pięknieje. A komuś zmiany się nie podobają, to znaczy że się starzeje i zrzędzi jak stara baba...

-do -moje spostrzeżenie (2014-04-14 08:15:14)

niedługo drzewa na deptaku będzie wycinać, zrujnuje się to i owo. będzie "konieczność remontu". I znów ktoś zarobi na publicznych pieniądzach. Taka jest logika władzy.nie robić od razu porządnie.tylko małą łyżeczką a stale.

-do poniżej (2014-04-14 00:59:45)

Tym samym potwierdzasz, że niekoniecznie Busko pięknieje.A jeśli coś jest wątpliwe, to wiesz dalej......

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry