Dodane: admin Data: 2013-12-18 11:48:15 (czytane: 23987) 
17 grudnia, zrewitalizowany buski rynek został uroczyście przekazany do użytku. To inwestycja znacząca dla naszego miasta - powiedział podczas otwarcia burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora. Po rewitalizacji centrum buskiego rynku nabrało nowego blasku.
Wstęgę przecięli: Marszałek Województwa Adam Jarubas, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele duchowieństwa i wykonawców.


Wartość robót brutto to 4 mln 560 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości do 60 procent kosztów kwalifikowanych. Podobnie jak na część zdrojową wykonawca zapewnia 60 miesięcy gwarancji po wykonaniu robót.
W 2009 roku preumowę na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 podpisali marszałek województwa Adam Jarubas i burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz.
Pierwszy etap rewitalizacji obejmował reprezentacyjną ulicę miasta, blisko kilometrowy deptak - aleję Mickiewicza, a także ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją został objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (46) |
- (2013-12-19 22:01:06)
Zamiast 'polować" na innych- zajmij się sobą!!!!
wardemal (2013-12-19 20:27:06)
pięknie ustawieni. szczególnie czterej. jednak powinni stać pod "Ścianą straceń" przed "Bycokiem". A naprzeciw was MG z pełnym magazynem.
-Spacerowicz (2013-12-19 18:13:12)
W dniu otwarcia straż pilnowała porządku
ale zaraz potem znani nam wszystkim
handlowcy wyszli z towarem przed sklep a na środku chodnika postawili reklamę kantoru.
Można się o to zabić.
Podobno w Busku są tylko trzy miejsca przeznaczone na handel bazarowy i tam nie podano Rynku.
Mundurowi zróbcie wreszcie z tym porządek, bo codziennie przesuwają się o jeden stopień. Dzisiaj dotarli już do płyt granitowych a wkrótce zajęta będzie ławka po przeciwnej stronie chodnika.Anielskie włosy już wisiały na
lipie a powinny przecież na świerku....
Dotyczy kolegi co zazdrości handlowcom 300% marży, to gdzie byłeś i co robiłeś jak wszyscy "pseudobizmeseni" handlowali, zarabiali, kupowali domy i mercedesy. Kolega mondruś nic się nie dorobił w życiu i teraz im zazdrości . Im więcej lokalnej przedsiębiorczości tym więcej kasy w gminie, lepiej wydać kase w galeri niech "pseudobiznesmeni" z kielc sie bogacą a nasi niech bankrutują. Tak właśnie myślą ludzie z ograniczoną wyobraźnią którzy zazdroszczą innym że są operatywni i próbują coś w życiu osiągnąć. Skoro tak naszym przedsiębiorcą się powodzi to nic tylko otwierać swoją działalność, ale do tego trzeba mieć trochę ikry a nie być pantoflarzem i siedzieć w domu w ciepłych kapciach przed telewizorem. A tak na marginesie to "pseudobiznesmeni" mają się całkiem dobrze bo nie mają marży 300% tylko 1000000000%. Zastanów się najpierw zanim coś powiesz!!!!!!!!!!!!!
--- (2013-12-19 15:49:55)
za mało zieleni, przestańcie chociaż wycinac drzewa już istniejące, to niszczenie przyrody, a co do oświetlenia jest porażające czyli oślepiające, sino-biale ,nadaje zimny i nieprzyjemny wygląd rynku.
- (2013-12-19 13:35:46)
Nigdy wiecej PSLu
-olo (2013-12-19 10:15:33)
Dekoracja czy też podkreślenie walorów rynku to nie to samo co umieszczenie w cielętniku kilkunastu mocnych jarzeniówek Tym zagadnieniem czyli dekoracją runku powinni zając się fachowcy a nie majster od przebudowy placu. Fachowcy zapewne podpowiedzą ,że dla celów dekoracyjnych należy wydobyć walory domów otaczających rynek. To umiejętne podświetlenie tych ni za pięknych domów jest w stanie stworzyć klimat rynku. Na razie to oświetlenie jest pomyłką w której każdy wygląda trupio blado
Czymś innym są dekoracje okolicznościowe Te mogą być bzdurne, banalne , mogą być przemyślane podkreślające charakter miasta. Jest to jednak poziom myślenia do którego magistratowi jeszcze daleko. Zlecić projekt oświetlenie nie, kupić gotowce mało ciekawe tak
Jednak trzeba oddać sprawiedliwość ,że w tym roku pojawiło się w przestrzeni miejskiej więcej światła. I to należy pochwalić. Krytykuję natomiast bezmyślne ustawienie tego świateł i brak pomysłu co podświetlamy: drogę czy walory rynku
xyz (2013-12-19 10:14:12)
Jest zbyt jasno, to chyba wie każdy kto przechodzi wieczorem tamtędy. Po co taki świetlny stadion? to wiedzą na pewno urzędnicy i projektanci. Druga sprawa jest taka, że przecież za miesiąc będzie się jedynie świecić co 3-cia latarnia, wiadomo że koszty trzeba ciąć. Więc problem zostanie rozwiązany. Tak samo jak przy Alei Mick. Otwarcie i pierwsze 1-2 miesiące, całe oświetlenie na maxa odpalano. Potem już tylko co 3-sztuka się świeciła i nagle zrobiło sie ciemniej, a rachunki za energie spadły :)
do poniżej (2013-12-19 09:12:51)
Oświetlenie/czyt. oślepienie/takie jak w nowym parku zafundowała nam właśnie Ziemia Buska.Poroniony pomysł.
a może mi ktoś wytłumaczy dlaczego od strony północnej są inne lampy niż na pozostałej części rynku.
czy strona północna jest gorsza a może lepsza?
jeżeli rynek jest całością to czemu tak zrobiono?
- (2013-12-18 23:39:47)
Za rok koniec rządów Sikory!!
- (2013-12-18 22:12:59)
Handlowcy w rynku bankrutują dzięki Biedronkom. Kauflandowi i Lidlowi. Nie wytrzymują konkurencji cenowej. A jeżeli chodzi o odzież to Rumuni załatwiają temat oraz wycieczki weekendowe do galerii w Kielcach. Więc skończyły się czasy dla buskich pseudobisnemenów gdzie z małego kiosku każdy miał Mercedesa i budował dwa domy dzięki marżom 300%
Takie jest prawo rynku, niech obniża ceny to sklepy będą pełne klientów
ŻADNEJ WYMIANY -JEST PRZEPIEKNIE. ,CIEPŁE TO NA BAL SYLWESTROWY DO ŚRODKA LOKALU.
-Marek (2013-12-18 18:41:15)
"WSTYD MI ZA WASOWICZA I GRADZIKA PO CO TAM PRZYLEZLI"- ten człowieczek, który to napisał uważa podobnie jak obecnie panujący Burmistrz bowiem
tak ogromne przedsięwzięcie przygotowywane od wielu lat nie może być zawłaszczone przez obecną ekipę.Każdy ma prawo uczestniczyć w otwarciu Rynku i zapewne wielu by uczestniczyło w tej "uroczystości" ale podobnie jak portal busko.net - także mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli.
Prawdopodobnie władze wystraszyły się "entuzjastycznego" przyjęciu przez właścicieli kamienic w Rynku i zbankrutowanych handlowców.
Zupełnie niepotrzebnie, bo Pan Burmistrz już rankiem w Radiu Kielce piał z zachwytu wypowiadając się w imieniu wyżej wymienionych.
Tak jak widać na zdjęciach - byli "sami swoi" i kilku przypadkowych przechodniów.
Zupełnie niepotrzebnie zainstalowano nagłośnienie bo stojąca w promieniu kilku metrów grupka doskonale słyszała
Burmistrza i bez tego.
Jest więc zgoda co do tego, że do Rynku nie powinni wchodzić osoby nie związane z obecną ekipą i chyba coś w tym jest, bo granitowe chodniki świecą pustkami mimo okresu przedświątecznego.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.