swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Buski rynek uroczyście otwarty po remoncie (foto)

Dodane: admin Data: 2013-12-18 11:48:15 (czytane: 23987)  Wersja do druku

17 grudnia, zrewitalizowany buski rynek został uroczyście przekazany do użytku. To inwestycja znacząca dla naszego miasta - powiedział podczas otwarcia burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora. Po rewitalizacji centrum buskiego rynku nabrało nowego blasku.


Wstęgę przecięli: Marszałek Województwa Adam Jarubas, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele duchowieństwa i wykonawców.

 otwarcie_rynku01.jpg

otwarcie_rynku02.jpg

otwarcie_rynku03.jpg 

 

Wartość robót brutto  to 4 mln 560 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  w wysokości do 60 procent kosztów kwalifikowanych. Podobnie jak na część zdrojową wykonawca zapewnia 60 miesięcy gwarancji po wykonaniu robót.

W  2009 roku preumowę na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 podpisali marszałek województwa Adam Jarubas i  burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz.

Pierwszy etap rewitalizacji obejmował reprezentacyjną ulicę miasta, blisko kilometrowy deptak - aleję Mickiewicza, a także ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją został objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.

fotoreportaż

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

- (2013-12-19 22:01:06)

Zamiast 'polować" na innych- zajmij się sobą!!!!

wardemal (2013-12-19 20:27:06)

pięknie ustawieni. szczególnie czterej. jednak powinni stać pod "Ścianą straceń" przed "Bycokiem". A naprzeciw was MG z pełnym magazynem.

-Spacerowicz (2013-12-19 18:13:12)

W dniu otwarcia straż pilnowała porządku
ale zaraz potem znani nam wszystkim
handlowcy wyszli z towarem przed sklep a na środku chodnika postawili reklamę kantoru.
Można się o to zabić.
Podobno w Busku są tylko trzy miejsca przeznaczone na handel bazarowy i tam nie podano Rynku.
Mundurowi zróbcie wreszcie z tym porządek, bo codziennie przesuwają się o jeden stopień. Dzisiaj dotarli już do płyt granitowych a wkrótce zajęta będzie ławka po przeciwnej stronie chodnika.Anielskie włosy już wisiały na
lipie a powinny przecież na świerku....

(2013-12-19 17:44:17)

Dotyczy kolegi co zazdrości handlowcom 300% marży, to gdzie byłeś i co robiłeś jak wszyscy "pseudobizmeseni" handlowali, zarabiali, kupowali domy i mercedesy. Kolega mondruś nic się nie dorobił w życiu i teraz im zazdrości . Im więcej lokalnej przedsiębiorczości tym więcej kasy w gminie, lepiej wydać kase w galeri niech "pseudobiznesmeni" z kielc sie bogacą a nasi niech bankrutują. Tak właśnie myślą ludzie z ograniczoną wyobraźnią którzy zazdroszczą innym że są operatywni i próbują coś w życiu osiągnąć. Skoro tak naszym przedsiębiorcą się powodzi to nic tylko otwierać swoją działalność, ale do tego trzeba mieć trochę ikry a nie być pantoflarzem i siedzieć w domu w ciepłych kapciach przed telewizorem. A tak na marginesie to "pseudobiznesmeni" mają się całkiem dobrze bo nie mają marży 300% tylko 1000000000%. Zastanów się najpierw zanim coś powiesz!!!!!!!!!!!!!

--- (2013-12-19 15:49:55)

za mało zieleni, przestańcie chociaż wycinac drzewa już istniejące, to niszczenie przyrody, a co do oświetlenia jest porażające czyli oślepiające, sino-biale ,nadaje zimny i nieprzyjemny wygląd rynku.

- (2013-12-19 13:35:46)

Nigdy wiecej PSLu

-olo (2013-12-19 10:15:33)

Dekoracja czy też podkreślenie walorów rynku to nie to samo co umieszczenie w cielętniku kilkunastu mocnych jarzeniówek Tym zagadnieniem czyli dekoracją runku powinni zając się fachowcy a nie majster od przebudowy placu. Fachowcy zapewne podpowiedzą ,że dla celów dekoracyjnych należy wydobyć walory domów otaczających rynek. To umiejętne podświetlenie tych ni za pięknych domów jest w stanie stworzyć klimat rynku. Na razie to oświetlenie jest pomyłką w której każdy wygląda trupio blado

Czymś innym są dekoracje okolicznościowe Te mogą być bzdurne, banalne , mogą być przemyślane podkreślające charakter miasta. Jest to jednak poziom myślenia do którego magistratowi jeszcze daleko. Zlecić projekt oświetlenie nie, kupić gotowce mało ciekawe tak

Jednak trzeba oddać sprawiedliwość ,że w tym roku pojawiło się w przestrzeni miejskiej więcej światła. I to należy pochwalić. Krytykuję natomiast bezmyślne ustawienie tego świateł i brak pomysłu co podświetlamy: drogę czy walory rynku

xyz (2013-12-19 10:14:12)

Jest zbyt jasno, to chyba wie każdy kto przechodzi wieczorem tamtędy. Po co taki świetlny stadion? to wiedzą na pewno urzędnicy i projektanci. Druga sprawa jest taka, że przecież za miesiąc będzie się jedynie świecić co 3-cia latarnia, wiadomo że koszty trzeba ciąć. Więc problem zostanie rozwiązany. Tak samo jak przy Alei Mick. Otwarcie i pierwsze 1-2 miesiące, całe oświetlenie na maxa odpalano. Potem już tylko co 3-sztuka się świeciła i nagle zrobiło sie ciemniej, a rachunki za energie spadły :)

do poniżej (2013-12-19 09:12:51)

Oświetlenie/czyt. oślepienie/takie jak w nowym parku zafundowała nam właśnie Ziemia Buska.Poroniony pomysł.

(2013-12-19 08:34:19)

a może mi ktoś wytłumaczy dlaczego od strony północnej są inne lampy niż na pozostałej części rynku.
czy strona północna jest gorsza a może lepsza?
jeżeli rynek jest całością to czemu tak zrobiono?

(2013-12-19 03:09:55)

szkoda ze zieleni coraz mniej w tych wszystkich przeróbkach

- (2013-12-18 23:39:47)

Za rok koniec rządów Sikory!!

- (2013-12-18 22:12:59)

Handlowcy w rynku bankrutują dzięki Biedronkom. Kauflandowi i Lidlowi. Nie wytrzymują konkurencji cenowej. A jeżeli chodzi o odzież to Rumuni załatwiają temat oraz wycieczki weekendowe do galerii w Kielcach. Więc skończyły się czasy dla buskich pseudobisnemenów gdzie z małego kiosku każdy miał Mercedesa i budował dwa domy dzięki marżom 300%
Takie jest prawo rynku, niech obniża ceny to sklepy będą pełne klientów

(2013-12-18 18:44:49)

ŻADNEJ WYMIANY -JEST PRZEPIEKNIE. ,CIEPŁE TO NA BAL SYLWESTROWY DO ŚRODKA LOKALU.

-Marek (2013-12-18 18:41:15)

"WSTYD MI ZA WASOWICZA I GRADZIKA PO CO TAM PRZYLEZLI"- ten człowieczek, który to napisał uważa podobnie jak obecnie panujący Burmistrz bowiem
tak ogromne przedsięwzięcie przygotowywane od wielu lat nie może być zawłaszczone przez obecną ekipę.Każdy ma prawo uczestniczyć w otwarciu Rynku i zapewne wielu by uczestniczyło w tej "uroczystości" ale podobnie jak portal busko.net - także mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli.
Prawdopodobnie władze wystraszyły się "entuzjastycznego" przyjęciu przez właścicieli kamienic w Rynku i zbankrutowanych handlowców.
Zupełnie niepotrzebnie, bo Pan Burmistrz już rankiem w Radiu Kielce piał z zachwytu wypowiadając się w imieniu wyżej wymienionych.
Tak jak widać na zdjęciach - byli "sami swoi" i kilku przypadkowych przechodniów.
Zupełnie niepotrzebnie zainstalowano nagłośnienie bo stojąca w promieniu kilku metrów grupka doskonale słyszała
Burmistrza i bez tego.
Jest więc zgoda co do tego, że do Rynku nie powinni wchodzić osoby nie związane z obecną ekipą i chyba coś w tym jest, bo granitowe chodniki świecą pustkami mimo okresu przedświątecznego.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry