swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Buski rynek uroczyście otwarty po remoncie (foto)

Dodane: admin Data: 2013-12-18 11:48:15 (czytane: 23989)  Wersja do druku

17 grudnia, zrewitalizowany buski rynek został uroczyście przekazany do użytku. To inwestycja znacząca dla naszego miasta - powiedział podczas otwarcia burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora. Po rewitalizacji centrum buskiego rynku nabrało nowego blasku.


Wstęgę przecięli: Marszałek Województwa Adam Jarubas, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele duchowieństwa i wykonawców.

 otwarcie_rynku01.jpg

otwarcie_rynku02.jpg

otwarcie_rynku03.jpg 

 

Wartość robót brutto  to 4 mln 560 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  w wysokości do 60 procent kosztów kwalifikowanych. Podobnie jak na część zdrojową wykonawca zapewnia 60 miesięcy gwarancji po wykonaniu robót.

W  2009 roku preumowę na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 podpisali marszałek województwa Adam Jarubas i  burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz.

Pierwszy etap rewitalizacji obejmował reprezentacyjną ulicę miasta, blisko kilometrowy deptak - aleję Mickiewicza, a także ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją został objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.

fotoreportaż

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

- (2013-12-23 12:09:33)

PSL to dno a SIkora idzie razem z nimi

(2013-12-22 10:08:41)

ha ha ha hot spot na rynku
żeby można na władzę pisać anonimowo?
tak to niektórzy mają hamulec bo go mogą namierzyć,
a przy darmowym internecie to hulaj dusza

ika (2013-12-21 18:21:44)

Rynek jeden beton ,pan Sikora to burmistrz ,nie dla mieszkancow ,mysli ,ze bedzie wieczny,to tylko funkcja

HOT SPOT (2013-12-21 14:21:00)

Co ty to nie przejdzie. Sikora wychodzi z założenia: Ciemny lud - wierny lud.
Jeszcze by się cooś dowiedzieli z tych internetów :)

HOT SPOT w Pacanowie !!!! (2013-12-20 23:21:02)

Mamy "świetlisty Rynek" to może władze zainwestują w darmowy dostęp do internetu np. w Rynku i w Parku Zdrojowym. W Pacanowie jest to dlaczego nie w Busku!! Polecam Naszej Władzy ten temat do przemyślenia.

gebels (2013-12-20 19:48:36)

sikora nasadzil bys troche wiecej chaberdzi z widuchowej bylo by ladniej

wiki (2013-12-20 19:08:39)

pan Gradzik iWasowicz jest ok ,za to burmistrz bal sie rozglosu ,,hasla byly juz przygotowane jedno z nich ....WLADZE BUSKA JAK GESTAPO <NASYLA NA SWOICH KAPO ,dzisiaj znowu dal znac ,mieszkancy mowia ,ze trzeba zaopatrzenieb robic w saw ie ,to bedzie spokoj ,czyli korupcja

(2013-12-20 14:05:31)

Pani Justyna jak wynika z innych relacji woli strażaków.
A przystojnych wolnych strażaków nam nie brakuje.;-)

(2013-12-20 12:42:19)

i na pewno nie jest to zasłóga władz!!! Nie pomagają to niech chociaż nie przeszkadzają !!! A sikore już świeżbi aby wysłać kilkanaście osób na bezrobocie !!!!

do poniżej (2013-12-20 10:59:00)

Nie narzekaj bo akurat Busko posiada jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce!

-coLoner (2013-12-20 06:35:40)

sklepy, domy handlowe, usługi, turystyka, rekreacja, odnowiony rynek, stary pks i aleja mickiewicza... wszystko jest prócz pracy w tym mieście

(2013-12-20 06:30:44)

8 ludzi oglądało a dwadzieścia osiem otwierało

(2013-12-20 06:29:20)

komu to oni otwierali chyba tylko sobie brawooooooooooo

(2013-12-20 06:27:51)

rynek piękny tylko nie ma komu po nim spacerować. przez trzy lata ludzie sie odbili i nawet nie wiedzą że można po ni9m spacerować i są nawet parkingi. władza zapomniała tego dostatecznie dobrze ogłośić to chyba ich porażka chociaż busko ładnie wygląda ale przydało by sie jeszcze komuś to poazać i pochwalić sie panie burmistrzu i cała pana armia nie śpijcie

(2013-12-20 06:22:31)

na otwarciu więcej było urzędników jak gapiów. to sie chyba nazywa porażka albo za mało komunikacji z ludzmi ze strony władzy. sam9i sobie zrobili remont jak chcieli i sami sobie oklaski bili. a pan wąsowicz chciał zrobić deptak i powiedział że mu sie mażą same kawiarenki. panie eksburmistrzu? jest pan dobrym nauczycielem ale nie biznesmenem.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry