swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Buski rynek uroczyście otwarty po remoncie (foto)

Dodane: admin Data: 2013-12-18 11:48:15 (czytane: 23988)  Wersja do druku

17 grudnia, zrewitalizowany buski rynek został uroczyście przekazany do użytku. To inwestycja znacząca dla naszego miasta - powiedział podczas otwarcia burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora. Po rewitalizacji centrum buskiego rynku nabrało nowego blasku.


Wstęgę przecięli: Marszałek Województwa Adam Jarubas, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele duchowieństwa i wykonawców.

 otwarcie_rynku01.jpg

otwarcie_rynku02.jpg

otwarcie_rynku03.jpg 

 

Wartość robót brutto  to 4 mln 560 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  w wysokości do 60 procent kosztów kwalifikowanych. Podobnie jak na część zdrojową wykonawca zapewnia 60 miesięcy gwarancji po wykonaniu robót.

W  2009 roku preumowę na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 podpisali marszałek województwa Adam Jarubas i  burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz.

Pierwszy etap rewitalizacji obejmował reprezentacyjną ulicę miasta, blisko kilometrowy deptak - aleję Mickiewicza, a także ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją został objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.

fotoreportaż

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

"zimne oświetlenie" (2013-12-18 18:13:34)

O gustach się nie dyskutuje, ale....rynek, zwłaszcza wieczorem, przypomina raczej lądowisko dla kosmitów. Zimne, nieprzyjemne oświetlenie nie zachęca do spacerów. W ogóle, to nie widać w tej rewitalizacji jakiejś spójnej koncepcji. Oświetlenie na Al. Mickiewicza, te przyziemne, jest mało intensywne "ciepłe" nie rażące, nie przeszkadza w spacerze, co innego w Rynku. Latarnie dookoła Placu Zwycięstwa są aż nadto mocne aby oświetlić park, apeluję do Pana Burmistrza - proszę wymienić te "zimne" oświetlenie na "ciepłe", w centralnym miejscu Buska. A jaka jest wasza opinia?

- (2013-12-18 18:05:26)

Mam nadzieje ze ich juz ludzie nie wybiora a takie przedstawienia to dla lemingow

zofia (2013-12-18 17:27:53)

cieszę się że mamy tak piękne miasto,a kto zaczynał zmiany w naszym mieście a kto kończył pracę w zmienianiu ulic i rynku nie jest ważne.Cieszmy się i dziękujmy wszystkim którzy starali się wykonać niełatwe zadanie.
Panu Burmistrzowi Sikorze dziękujemy za piękną ulicę Stawową w okolicy stawu.

Ja bardzo dziękuję że możemy się pochwalić naszym miastem nie tylko uzdrowiskiem.

- (2013-12-18 16:45:31)

co się czepiasz przecież Wąsowicz i Gradzik to mieszkańcy Buska i mogli przyjść na otwarcie tak jak każdy inny, są również radnymi a ze zdjęć wynika że byli również inni radni

RnG (2013-12-18 15:22:04)

Szanowni Włodarze Miasta oto wzorzec do naśladowania, do natychmiastowego wykorzystania. Kabaret DUDEK w skeczu Przyjęcie..do obejrzenia na popularnym portalu y2be


- (2013-12-18 15:12:49)

Z PSLem pan Sikora wyborow nie wygra ale to jego problem

do poniżej (2013-12-18 15:07:32)

Park w rynku powinien być w całości wykarczowany. To co jest teraz - jest do bani.

- (2013-12-18 14:42:11)

Za rok koniec rządów Sikory!!

--- (2013-12-18 14:08:41)

park jako tako tylko za mało drzew posadzili, więcej zieleni byłby ladniejszy, nie róbcie z miasta pustyni i nie wycinajcie innych drzewek.

- (2013-12-18 13:52:31)

Wierchuszka z PSLu uprawia propagande jak za PRLu bo jak wiadomo PSL=ZSL a pan burmistrz Sikora wydaje sie byc tylko ich marionetka nie tego sie spodziewali pana wyborcy panie burmistrzu

takiemu się udaje (2013-12-18 13:50:37)

Takiemu sie udaje. Nic nie zrobił ale do otwarcia pierwszy.

(2013-12-18 13:12:30)

WSTYD MI ZA WASOWICZA I GRADZIKA PO CO TAM PRZYLEZLI

- (2013-12-18 12:28:15)

Brawo p.Wąsowicz to dzięki panu mamy taki piękny rynek.

- (2013-12-18 12:12:39)

a Zoch dyktuje panu ligieckiemu co ma napisac w Echu ? MASAKRA

- (2013-12-18 11:58:07)

PSL jak zwykle na pierwszym planie,najmniej zrobili a najwieksze laury zbieraja byle by tylko koryto nie odjechalo ale ludzie was rozlicza w przyszlych wyborach bo ladne usmiechy juz nie wystarcza a waszej buty i arogancji wszyscy maja dosc

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry