Buski rynek uroczyście otwarty po remoncie (foto)
2013-12-18 11:48:15

17 grudnia, zrewitalizowany buski rynek został uroczyście przekazany do użytku. To inwestycja znacząca dla naszego miasta - powiedział podczas otwarcia burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora. Po rewitalizacji centrum buskiego rynku nabrało nowego blasku.



Wstęgę przecięli: Marszałek Województwa Adam Jarubas, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele duchowieństwa i wykonawców.

 otwarcie_rynku01.jpg

otwarcie_rynku02.jpg

otwarcie_rynku03.jpg 

 

Wartość robót brutto  to 4 mln 560 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  w wysokości do 60 procent kosztów kwalifikowanych. Podobnie jak na część zdrojową wykonawca zapewnia 60 miesięcy gwarancji po wykonaniu robót.

W  2009 roku preumowę na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 podpisali marszałek województwa Adam Jarubas i  burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz.

Pierwszy etap rewitalizacji obejmował reprezentacyjną ulicę miasta, blisko kilometrowy deptak - aleję Mickiewicza, a także ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją został objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.

 















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15674