17 grudnia, zrewitalizowany buski rynek został uroczyście przekazany do użytku. To inwestycja znacząca dla naszego miasta - powiedział podczas otwarcia burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora. Po rewitalizacji centrum buskiego rynku nabrało nowego blasku.
Wstęgę przecięli: Marszałek Województwa Adam Jarubas, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele duchowieństwa i wykonawców.


Wartość robót brutto to 4 mln 560 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości do 60 procent kosztów kwalifikowanych. Podobnie jak na część zdrojową wykonawca zapewnia 60 miesięcy gwarancji po wykonaniu robót.
W 2009 roku preumowę na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 podpisali marszałek województwa Adam Jarubas i burmistrz poprzedniej kadencji Piotr Wąsowicz.
Pierwszy etap rewitalizacji obejmował reprezentacyjną ulicę miasta, blisko kilometrowy deptak - aleję Mickiewicza, a także ulicę Poprzeczną oraz fragmenty ulic przylegających. Ogółem modernizacją został objęty obszar o powierzchni 3,9 hektara.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.