swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

32 Sesja RP: Czternastu pracowników buskiego UP straci pracę? - Retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Agnieszka Data: 2013-12-13 16:45:12 (czytane: 20009)  Wersja do druku

Czternastu osobom zatrudnionym w buskim Urzędzie Pracy z dniem 31.12.2013r. kończą się umowy o pracę. Wśród nich są osoby z wieloletnim stażem. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu, starosta Jerzy Kolarz odpowiedział na pytania radnych Zbigniewa Jastrzębia i Grzegorza Lasaka w tej sprawie.

Dużo mówi się ostatnio o zwolnieniach w buskim UP. Czternaście osób czeka na decyzję czy po 1 stycznia 2014r. zostanie z nimi przedłużona umowa o pracę. Do tej pory zatrudnieni byli na czas określony i z końcem bieżącego roku umowy te wygasają.

W punkcie interpelacje i zapytania, radni pytali starostę, czy są już jakieś decyzje w tej sprawie.

Zapraszamy do obejrzenia video:

32sesjaRP_urzad_pracy.jpg
Kliknij i oglądaj 

 

Posiedzenie Rady Powiatu będzie retransmitowane w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png

KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

Godziny retransmisji:
Data: 13.12.2013  godz.  17.30

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

 

starostwo_logo_podpis.jpg

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (67)
     

-Bezrobotny (2013-12-14 13:05:28)

Wszyscy bezrobotni podnosza reke za zwolnieniem tych urzednikow, zamiast urzedu pracy wystarczy tablica ogloszeniowa z ofertami pracy.

-thirya (2013-12-14 12:58:30)

Proszę państwa,czy urząd pracy jest potrzebny , nie znam nikogo kto otrzymałby pracę z tegoż urzędu albo w czymkolwiek pomógł osobie bez pracy.Kursy dla bezrobotnych nie odpowiadają na potrzeby rynku,to fikcja, wyrzucanie pieniędzy. Urząd pracy istnieje sam dla siebie, bardzo dobrze że zwalniają pracowników może wreszcie władze zmądrzeją i w ogóle zlikwidują nikomu niepotrzebny urząd!

- (2013-12-14 11:10:17)

Komunalka za rzadow tej ekipy stala sie jedna wielka patologia a pracownicy sa traktowani jak bydlo

-koniczynka (2013-12-14 10:29:20)

ktoś tu już stwierdził że chcą im podziękować za współpracę bo nie są zieloni. i to niestety smutna prawda. i dotyczy wszystkich jednostek podległych starostwu. nie wystaje ci koniczyna z dupy to jesteś nikim. działają u nas w terenie jak sekta. innych ludzi niszczą. A GURU naobiecywał swoim wyznawcą pracę, zbliżają się wybory i słowa trzeba dotrzymać.

-pracuś (2013-12-14 09:18:43)

co krzyczycie i tak nas nie zwolnicie bo układy z pslem mamy jesteśmy potrzebni

-busko busko (2013-12-14 08:56:41)

w buskim szpitalu p. Lasak z PSL planuje zwolnienie około 20 pielęgniarek, czas tych drani zmienić!

-@ (2013-12-14 06:20:21)

Dobrze,że są radni, którzy pytają o takie rzeczy. Dla niektórych to chyba wszystko jedno za czym rękę podniosą ?

-:) (2013-12-13 23:24:22)

...w tzw.BUSKIEJ komunalce? :) ..starczy 30 osób. jednak tzw. średnia "rodzinna" wskazuje na "niezbędne 80 osób potrzebnych do bieżącej obsługi firmy.Trudno..bez jodu nie ma obywateli... pozostają tzw. sietniacy-z wolem bezjodowcy.

-xyz (2013-12-13 23:02:36)


Powiem tak jesli te osoby nie zostaną zwolnione tak jak to powinno się odbyć tylko pozostaną na stołkach lub otrzymają zatrudnienie od ręki lub fikcyjnym oczekiwaniu będzie to znaczyło ze w busku były i są układy.A może by tak pan Lasak i inni zainteresowali się innymi osobami zwalnianymi bo kończą im się umowy z końcem roku. Czyżby osoby pracujace w UP miały inne zasady zatudnienia niż zwykły obywatel że trzeba aż na radzie powiatu poruszać temat? Koczy się umowa przykro takie jest życie setki ludzi traci prace bo umowy im się kończą i kogoś to obchdzi??

-do "do poniżej" (2013-12-13 22:58:05)

do kolejnej :-)))

-do poniżej (2013-12-13 22:50:11)

A tan fachowiec od pytań to do jakiej partii teraz należy?

-x (2013-12-13 22:08:42)

Wygląda raczej na to, ze zielona pajęczyna chce przejąć te stanowiska,wcześniej zwolniwszy niezrzeszonych...

-x (2013-12-13 22:06:38)

W Urzędzie Pracy to sami nie uprzejmi ludzie pracują.Łaske robią jak udzielą informacji.

- (2013-12-13 21:05:49)

Czy to tak jest że jeden pan pobiera opłaty targowe a kierownik go pilnuje ? Czy to tak jest że dwie panie sadzą kwiatki a kierowca z kierownikiem patrzą im na ręce ?

- (2013-12-13 20:58:38)

wiecie dlaczego tak kombinują, żeby ich nie zwolnić, bo to są wszyscy przyjaciele kroliczka, zatrudniani po znajomomości, zielona pajęczyna

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry