Dodane: Agnieszka Data: 2013-12-13 16:45:12 (czytane: 20008) 
Czternastu osobom zatrudnionym w buskim Urzędzie Pracy z dniem 31.12.2013r. kończą się umowy o pracę. Wśród nich są osoby z wieloletnim stażem. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu, starosta Jerzy Kolarz odpowiedział na pytania radnych Zbigniewa Jastrzębia i Grzegorza Lasaka w tej sprawie.
Dużo mówi się ostatnio o zwolnieniach w buskim UP. Czternaście osób czeka na decyzję czy po 1 stycznia 2014r. zostanie z nimi przedłużona umowa o pracę. Do tej pory zatrudnieni byli na czas określony i z końcem bieżącego roku umowy te wygasają.
W punkcie interpelacje i zapytania, radni pytali starostę, czy są już jakieś decyzje w tej sprawie.
Zapraszamy do obejrzenia video:
Posiedzenie Rady Powiatu będzie retransmitowane w naszej Telewizji Internetowej:
Godziny retransmisji:
Data: 13.12.2013 godz. 17.30
Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (67) |
-Młode Busko (2013-12-15 00:07:11)
no straszny problemy a setki młodych emigrantów i bezrobotnych was nie interesują??? UP to żenująca instytucja nigdy nikt tam pracy nie znalazł:P a pewien grubszy pan to czuję się tam jak w kabarecie a nie w pracy:P Jaki on zabawny :)
-Bezrobotny (2013-12-14 21:08:30)
Do urzedu chodzimy tylko po to ze by miec ubezpieczenie dlatego ludzie chodza tam do podpisu,jestem po studiach skladalem 5 razy wniosek o dotacje na dzialnosc zawsze odrzucona, przez 3 lata zero ofert pracy. Ide do podpisu a urzednicy traktowali mnie jak powietrze, zalatwiali swoje prywatne sprawe przed tel a ja siedzialem i czekalem i czekalem...sprawa calkiem inaczej wyglada za granica, jest mi szoda ze tyle lat czekalem i zmarnowalem w Polsce, az przykro to stwierdzic ale w czasie wojny tylu ludzi oddal zycie za to Panstwo
-Fiona (2013-12-14 20:42:45)
Ja to juz wogole proponuje,zeby - dla ulzenia frustracjom niepracujacych- zwolnic wszystkich,ktorzy maja szczescie pracowac. W ramach solidarnosci, ktora tym pieknym kraju wlasnie tak sie rozmumie. Jak rownosc, to rownosc ;]
-do fiony (2013-12-14 20:18:08)
dokładnie takie samo mam wrażenie jak ty. wszyscy krytykują UP ale jednocześnie się tam rejestrują. gdzie sens, gdzie logika. jak jesteście tacy samowystarczalni to znajdźcie pracę sami. a jak pracujecie to sprawa was nie dotyczy bo nie wiecie nic o pracy tych ludzi. na pewno jak w każdej firmie są leserzy ale też sa ludzie którzy bardzo poważnie podchodzą do swojej pracy.pamiętajcie o tym. was też ktoś może oceniać niesprawiedliwie.
-Fiona (2013-12-14 19:35:40)
Co za ciekawy kraj.Podobno nikomu UP nie jest potrzebny, a na korytarzu-masa ludzi do podpisu. To pytam,po co tam chodzicie? w czwartek omal mnie zrzucili ze schodow,jak szlam do ZOPISU -czy to moze byl wyraz jakiegos buntu niezadowolonych, czy tylko potwierdzenie,ze w gebie to kazdy jst mocny?
- (2013-12-14 19:35:28)
PUP to niepotrzebna instytucja.
-DRAGON (2013-12-14 19:32:02)
Niezły cyrk za publiczną kasę !!! Radny to nie PODDANY KOLARZA drodzy państwo. Chłopskie poddaństwo już minęło bezpowrotnie ale w buskiej radzie przeżywa renesans. Wystraszone ludki wstają i o coś pytają a później się z tego tłumaczą i pewnie po nocach płaczą, że się o coś zapytali miłościwie nam panującego wodza od zawsze i na zawsze. Panowie radni bezradni pytać zwięźle i na temat i nie na kolanach, a po tym zwraca się do Kolarza pan wstaje, pan mówi, bo jest pan od tego jak *** od srania. Zrozumiano ?!!!
- (2013-12-14 18:57:41)
''Z pewnością zapytam''
i co to da???
dla osób, które tracą pracę nic to nie da, a dla radnego? Postawi go w świetle wrażliwego na ludzką krzywdę? I co dalej?
- (2013-12-14 18:52:35)
Szkoda mi ludzi, którym kończą się umowy o pracę. Wiadomo, nikt z nas nie chciałby być w takiej sytuacji, jednak uważam,ze skoro chcą mieć pracę to niech przestaną tylko żądać, aby im przedłużyć umowy, wbrew racjonalnym przesłankom, niech napiszą jakiś projekt, pozyskają jakieś środki unijne, niech założą firmę, stworzą miejsca pracy dla siebie i innych, niech pokażą, że są potrzebni. Przecież jako pracownicy urzędu pracy powinni wiedzieć jak się to robi.
A tak swoją drogą jeśli chodzi o niektóre osób to mam wrażenie, że pod pozorem troski o innych próbują zrobić kapitał wyborczy dla siebie, nie zważając na interes publiczny i to, że budżet gminy, powiatu czy kraju to są pieniądze CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA, a nie grupy osób, którym za publiczne pieniądze trzeba wbrew wszelkim przesłankom zapewnić ich potrzeby, aby pozyskać ich przedwyborczą wdzięczność.
To się tyczy nie tylko wniosku o utrzymywanie kilkunastu osób na stanowiskach pracy bez żadnego celu, ale także takich wniosków jakie padały kilka miesięcy wcześniej np. żeby nauczycielom (którzy i tak zarabiają po kilka tysięcy, zwłaszcza w szkołach specjalnych) jeszcze zwiększać wynagrodzenia, nie bacząc na to, że inni zarabiają najniższe pensje.
Dotyczy to też takich wniosków, aby wydawać jakieś pisemko powiatowe za publiczne pieniądze, w którym w mniemaniu radnych będą mogli się lansować, i jeszcze publicznie na sesji kłócą się o to kto napisał artykuł, a kto go nie napisał, a prawda jest taka, że pisemko to przeczyta 10 osób, a reszta będzie miała czym w piecu palić.
I kolejna rzecz: radni kłócą się o jakieś pisemeczko, a jak wynika z sesji, nawet w najmniejszym stopniu nie zainteresowali się pracami nad strategią rozwoju powiatu, a to właśnie ten dokument powinien stanowić dla nich najważniejszy punkt odniesienia, tyle tylko, że w strategii nie będą mogli się wylansować, a w pisemku i owszem.
I jeszcze jedno: mam wrażenie, że motorem działania dla niektórych radnych jest frustracja, że nie mogli dorwać się do władzy, więc gryzą wszystkich kogo popadnie
-Z. J. do poniżej (2013-12-14 17:41:30)
Czy radnemu wara od tego , co dzieje się w powiecie, starostwie i jego jednostkach organizacyjnych ? Pan tak uważa a ja uważam inaczej. Oczywiście,że jest to sprawa kierownictwa, tylko zależy co kto rozumie przez słowo kierownictwo. Nie bez znaczenia jest w tej sprawie wpływ zarządu i jego przewodniczącego. Wara to może pan mówić u siebie w domu. Pewnie niektórym byłoby na rękę aby zachować milczenie w tej sprawie.Proszę o informację ,w których zakładach podległych Powiatowi Buskiemu zwalniani są pracownicy . Z pewnością zapytam.
-xxz (2013-12-14 17:27:51)
urząd pracy nie powinien istnieć bo tam pracują same tępaki nie znające się na niczym po co ludziom bezrobotnym biora pieniądze z naszych podatkow panie w godzinach pracy lataja po miescie albo pija kawe dla interesanta nie maja czasuUP NIE OFERUJE ZADNEJ PRAcy INTERESANTA nie umie kulturalnie obsluzyc tam jest sama ciemnota bez wyksztalcenia panie starosto zwolnij wreszcie to dziadostwo z tej firmy
- (2013-12-14 15:20:34)
Panie radny Jastrząb. Aż skóra cierpnie jak się słucha tego co pan ma do powiedzenia w sprawie poziomu zatrudnienia w UP w busku. To jest sprawa kierownictwa UP zakresu zadań i kosztów, a panu radnemu wara od tego. Dlaczego nie pyta pan o zwalnianych w innych zakładach pracy.
- (2013-12-14 15:05:22)
Jak zlikwiduja UP to gdzie sie podzieja koryciarze z PSLu
- (2013-12-14 14:33:29)
Ten zakład (PUP) niczego nie produkuje to po co tam tylu urzędników?
-xyz (2013-12-14 13:10:26)
Zastanawiajacy jest fakt ze utrzmywano ludzi i płacono im pensje od 2010 roku pomimo ze wpływy od tego roku spadły o około 60 procent i osoby te były zbdne Zatem według mnie było to marnotrawienie publicznych pieniedzy co sam przedstwił w statystykach pan starosta.Ciekawa jaka firma pozwoliła by sobie utrzymyw ccos co nie przynosi dochodu ??? Pytanie kim są zwalniane osoby i kto ich promował i wsio bedzie jasne.Ciekawostką dla mnie jest tez fakt jak osoba zatruniona na czas okreslony może miec wieloletnią praktyke merytoryczną w zawodzie w UP.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.