Dodane: Kasia Data: 2013-11-08 06:47:14 (czytane: 31026) 
Kupcy handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju oficjalnie od 4 listopada mieli zostać przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Wczoraj w nocy z placu zniknęła część bud handlowych. Powodem przeniesienia jest planowany remont placu znajdującego się w centrum miasta.
Kupcy skarżą się jednak, że nie są przenoszeni a wyrzucani z placu, nie mając zapewnionych warunków do pracy w miejscu zastępczym.
Kupcy zapowiadają, że nie podpiszą stosownych umów, dopóki nie zostanie im zagwarantowane miejsce przy ulicy Stawowej. Nie chcą się zgodzić na miejsce na parkingu, które nie jest w żaden sposób zabezpieczone, nieoświetlone. Co więcej, jest to niewielki obszar, na którym nie wszyscy mogą się pomieścić. Na parkingu jak dotąd nie mają wyznaczonych miejsc pod handel, za które, jak obliczają, będą musieli zapłacić więcej niż płacili dotychczas. Kupcy nie mają zagwarantowanego powrotu na plac targowy przy ulicy Targowej po remoncie.

Plac targowy - 31.10.2013

Plac targowy - 07.11.2013

Plac targowy - 07.11.2013

Plac targowy - 08.11.2013

Plac targowy - 08.11.2013

Plac targowy - 12.11.2013

Plac targowy - 12.11.2013
"Po roku budowy albo wrócimy na plac targowy, albo nie. Nikt nam nie mówi, co potem. A tu rodziny zarabiają na utrzymanie. My się w ogóle nie liczymy"- skarżą się kupcy.
Prezes MPGK Krzysztof Kryczka mówi: "Nie mam interesu w tym, żeby robić komuś na złość". Przyznaje, że pierwotnie handlujący z Batorego mieli zostać przeniesieni na plac przy ulicy Stawowej, jednak pojawił się problem z osobami, które handlują w tym miejscu od ponad 20 lat. Uznano, że parking będzie najlepszym miejscem zastępczym dla kupców z placu przy ulicy Batorego. Zgodnie z planem pod koniec listopada powinna zakończyć się inwestycja na targu przy ulicy Stawowej. Jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, osoby handlujące z samochodu, będą mogły się przenieść na tzw. mały rynek.
Prezes Kryczka mówi, że wszyscy kupcy przeniesieni z Batorego powinni się zmieścić na parkingu od strony wschodniej placu targowego przy ulicy Stawowej. Uspokaja kupców, że będą mieli zapewnione warunki do pracy: na placu są dwie toalety, wprawdzie płatne, ale dodatkowo zostanie postawiony TOI TOI. Ponadto na pierwszym ustawionym na parkingu zostanie usytuowana lampa oświetlająca wszystkie kioski.

Kupcy już od poniedziałku mogli się przenosić na parking przy ulicy Stawowej. Jak twierdzi prezes Kryczka, nie ma potrzeby określania miejsca, rysując np. pasy. Handlujący sami będą wiedzieli, jak się ustawić, żeby było dobrze.
Na pytanie o warunki płatności, prezes odpowiada, że do końca lutego kupcy będą na tych samych zasadach, co dotychczas. Na temat tego, co potem, nie chce się wypowiadać.
/km/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (107) |
-wienio (2013-11-04 21:21:59)
kupcy handluja niektorzy po 15 lat jest to ich jedyne zrodlo utrzymania swoich rodzin.zwroccie uwage na warunki w jakich to sie odbywa mroz upaly.kazdemu wolno sprobowac.nalezy im sie powrot na dotychczasowe miejsce pracy,handluja tam nie tylko owocami ale takze super gatunkowo odzieza.i o tych zapomnieliscie negujecie tylko rolnikow ale mimo wszystko towar maja swiezy i godny polecenia .wywala kupcow gdzie beda chodzic macanci i ogladacze.bazar to nie parking,zobaczcie po 15tej nie ma gdzie stanac ,ale to nie sa auta tych co robia zakupy,ani tych co handluja.a wiec kogo.
-xyz (2013-11-04 17:10:39)
ciekawa postać ten Pan Kryczka. Nie ma interesu w tym ażeby komuś robić na złośc. Ciśnie się na usta pytanie: a gdyby miał taki interes?
-( ) (2013-11-04 16:07:12)
Sikora woli knajpiarzy,przynajmniej mu wyprawiają imieniny,od czasu objęcia fotela,oraz inne imprezki okolicznościowo rodzinne.Tak samo jak poprzednikowi, oraz niektórym ich urzędnikom:komunie,itp.Są nagrania robione nie tylko przez tego knajpiarza.Obejrzyjcie taż sobie zdjęcia i nagrania komórkami którymi ci korzystajacy się wzajemnie chwalą.
- (2013-11-04 14:47:45)
Kupcy? Dlaczego w niniejszym artykule "Sprzedający " nazwani są "kupcami"? Dla mnie kupcem jest ten, kto kupuje a nie sprzedaje... Ehh
-- (2013-11-04 10:35:05)
Prawda to jest taka, że powinni skończyć inwestycję na nowym targu i dopiero przenieść handlarzy.
Nie pilnują terminów inwestycji, ciągle pobłarzają wynonawcą i przesuwają terminy, a teraz ludzi jak psy chcą ulokować na parkingu!!! Jak coś niepotrzebnego. NA miejscu tych rolników wziołbym taczki i pokazał panu S. gdzie jego miejsce.
-- (2013-11-04 10:32:06)
Jeszcze są, ale zobaczycie jak się z nimi rozprawi Sikorak. Będą dostawali mandaty od straży wiejskiej, albo ogrodzą całość i sami się wyniosą. Znam te działanai aroganckiej władzy.
-xtz (2013-11-04 07:35:31)
Jest poniedziałek, a handlarze nadal są.
-antoni (2013-11-03 23:31:06)
Prawda taka że kupcy więcej miejsca zajmowali samochodami niż stoiska mieli, mieli drożej niż biedronka czy lidl.Już dawno tam powinien być porządek zrobiony , kupcy z rana winni towar dowieść i uciekać z tymi samochodami a nie zajmować miejsca jeszcze robiąc rezerwację skrzynkami po jabłkach, to nie targowisko z XXI wieku to średniowiecze i te nyski i żuki sama hołota.
-mądruś (2013-11-03 20:36:41)
ewuś, handlaro, chcesz mieć klientów przywołaj ich jak robią to Bułgarzy, no albo przynajmniej zachęć ceną swoich ciuszków...
-ewka (2013-11-03 19:48:30)
Pamiętam, jak pan Sikora obiecywał, że pozbędzie się Bułarów z placu targowego, dlatego na niego głosowałam, i słowa nie dotrzymał. Teraz dla Polaków nie ma miejsca, będą stali na parkingu...
- (2013-11-02 10:46:01)
Czy ci kombinatorzy handlujący na starym targu to kupcy? Dobre sobie. A który z nich ma zerejestrowaną działalność gospodarcza, płaci ZUS i podatki? Który ma kasę fislaną?
- (2013-11-02 08:27:41)
Jeżeli tym handlowcą tak zależy na klientach to czemu ich nie szanują.
Każdy z nich przyjeżdza 2-3 samochodami,
a kupujący szuka miejsca na zaparkowanie.
Zgadzam się,że rolnicy zostali z tego miejsca "wygryzieni".Kobietkę z kilkoma jajkami łatwo skasować za handel,ale tych którzy poszerzali swoje stoiska o kolejne metry nikt nie ruszał.Mam nadzieję, że po remoncie władze nie dopuszczą do takiej samowoli.
Zgadzam się z poprzednikiem,że stoiska powinny być wynajmowane w drodze przetargu na okraślony czas.
-busko (2013-11-02 00:24:52)
otóż mieszkańcy nic nie mają do powiedzenia 0d czasu kiedy wybrali debilnych radnych.odkąd mają niekompetentnego Sikore i jego zastępców,obu!Tak jak poprzednik rozpieprzył Byczą Górę i Mickiewicza tak ten rozpieprza dalej bez poparcia nas,mieszkańców Buska.Mieszkańcy mu tego nie zapomną w czasie wyborów jak również Kolarzowi nie zapomną itd...
-- (2013-11-01 21:48:06)
Nie wiem dlaczego "kupcy" chcą mieć zagwarantowane miejsce po remoncie, ja też chce tam pohandlować i co nie mogę dlaczego, przecież to nie ich prywatna własność. Najlepszym rozwiązaniem jest coroczny przetarg na miejsce do handlu w tym miejscu. Jeśli chodzi o tych co się martwią gdzie bedą kupować warzywa to nie martwcie się wszędzie jest taniej niż tam sprwdzcie to, a jakość nie gorsza bo z tych samych źródeł co tam bo przecież to sami handlarze, bezpośredniego producenta (rolnika) ze świeca szukać. A co do pzebudowy tego mejsca to nie ma wątpliwości ze trzeba przecież to totalny bałagan i śmietnik w środku miasta.
-ann (2013-11-01 17:15:42)
okej, zgadzam się z tym ze stary targ należy zmodernizować bo psuje wygląd rynku, panuje tam bałagan, ale ten projekt nowej hali z parkingiem na targu jest idiotyczny i wdodatku bardzo kosztowny! chyba my mieszkancy tez mamy cos do powiedzenia??
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.