swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Kupcy z placu na Batorego przenoszą się na plac przy Stawowej

Dodane: Kasia Data: 2013-11-08 06:47:14 (czytane: 31025)  Wersja do druku

Kupcy handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju oficjalnie od 4 listopada mieli zostać przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Wczoraj w nocy z placu zniknęła część bud handlowych. Powodem przeniesienia jest planowany remont placu znajdującego się w centrum miasta.

Kupcy skarżą się jednak, że nie są przenoszeni a wyrzucani z placu, nie mając zapewnionych warunków do pracy w miejscu zastępczym.

Kupcy zapowiadają, że nie podpiszą stosownych umów, dopóki nie zostanie im zagwarantowane miejsce przy ulicy Stawowej. Nie chcą się zgodzić na miejsce na parkingu, które nie jest w żaden sposób zabezpieczone, nieoświetlone. Co więcej, jest to niewielki obszar, na którym nie wszyscy mogą się pomieścić. Na parkingu jak dotąd nie mają wyznaczonych miejsc pod handel, za które, jak obliczają, będą musieli zapłacić więcej niż płacili dotychczas. Kupcy nie mają zagwarantowanego powrotu na plac targowy przy ulicy Targowej po remoncie.

plac_targowy.jpg
Plac targowy - 31.10.2013

plac_targowy_porzadek001.jpg
Plac targowy - 07.11.2013

plac_targowy_porzadek002.jpg
Plac targowy - 07.11.2013

plac_targowy08_11_01.jpg
Plac targowy - 08.11.2013

plac_targowy08_11_02.jpg
Plac targowy - 08.11.2013

plac_targowy_12_11_001.jpg
Plac targowy - 12.11.2013

plac_targowy_12_11_002.jpg
Plac targowy - 12.11.2013


"Po roku budowy albo wrócimy na plac targowy, albo nie. Nikt nam nie mówi, co potem. A tu rodziny zarabiają na utrzymanie. My się w ogóle nie liczymy"- skarżą się kupcy.

Prezes MPGK Krzysztof Kryczka mówi: "Nie mam interesu w tym, żeby robić komuś na złość". Przyznaje, że pierwotnie handlujący z Batorego mieli zostać przeniesieni na plac przy ulicy Stawowej, jednak pojawił się  problem z osobami, które handlują w tym miejscu od ponad 20 lat. Uznano, że parking będzie najlepszym miejscem zastępczym dla kupców z placu przy ulicy Batorego. Zgodnie z planem pod koniec listopada powinna zakończyć się inwestycja na targu przy ulicy Stawowej. Jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, osoby handlujące z samochodu, będą mogły się przenieść na tzw. mały rynek.

Prezes Kryczka mówi, że wszyscy kupcy przeniesieni z Batorego powinni się zmieścić na parkingu od strony wschodniej placu targowego przy ulicy Stawowej. Uspokaja kupców, że będą mieli zapewnione warunki do pracy: na placu są dwie toalety, wprawdzie płatne, ale dodatkowo zostanie postawiony TOI TOI. Ponadto na pierwszym ustawionym na parkingu zostanie usytuowana lampa oświetlająca wszystkie kioski.

parking_stawowa001.jpg
 

Kupcy już od poniedziałku mogli się przenosić na parking przy ulicy Stawowej. Jak twierdzi prezes Kryczka, nie ma potrzeby określania miejsca, rysując np. pasy. Handlujący sami będą wiedzieli, jak się ustawić, żeby było dobrze.

Na pytanie o warunki płatności, prezes odpowiada, że do końca lutego kupcy będą na tych samych zasadach, co dotychczas. Na temat tego, co potem, nie chce się wypowiadać.

 /km/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (107)
     

-czy to zgodne z prawem? (2013-11-07 11:05:58)

Czy to wszystko co dzieje się na Targowiu jest zgodne z prawem?

Jest jeden plac targowy przy ulicy Targowej, tak?
Inwestycja, decyzje i działania odnoszą się do ''placu targowego przy ulicy Targowej'' tak?

Dlaczego zatem są równi i równiejsi? Dlaczego wyrzuca się sprzedawców tylko z części placu należącej do miasta a zostawia się budy i szczęki na działce PSS?!
Dlaczego ''gorsi'' są ci którzy handlują na miejskim i płacą opłaty miastu?
Dlaczego ''lepsi'', nietykalni, to ci, którzy handlują na PSSowskim i PSS'owi płacą?
Czy w Busku prawo miejscowe i decyzje obowiązują wybiórczo, w zależności od tego komu się płaci?

Czy to, że część sprzedających wcześniej na miejskim i płacących opłaty miastu, w ostatnim czasie przeniosła się na PSS'owskie i dalej spokojnie tam handluje, z tym, ze już nie uiszczając opłat miastu ale PSS'owi - czy to nie jest działaniem władzy na finansową szkodę Gminy?
czy nie jest ukrytym działaniem na finansową korzyść PSS?

-albo Parking albo plac targowy (2013-11-07 10:23:22)

Jaśnie Panie Sikora! proszę wytłumaczyć jak można parking przy Nowym Targowiu zajmować pod stragany ze Starego Targu?!

Czyś Pan zgłupiał czy zwariował?!

Co za idiota to wymyślił?! Z Targowia usuwasz Pan handel, by jakoby stworzyć miejsca parkingowe, a równocześnie na Nadolu, istniejący Parking, zajmujesz Pan pod stragany! Przecież to jakaś schizofrenia!!

Gdzie ludzie będą parkować auta przy Nowym Targu ?!
Zwiększasz Pan powierzchnię handlową zmniejszając ilość miejsca do parkowania!! Przecież to GŁUPOTA! Dżumę leczysz Pan CHOLERĄ!!

Co Pan robisz ???!!!

-mm (2013-11-07 00:57:45)

Jacy tu znawcy tematu. Ciekawe ilu z Was jest na tyle uczciwych by oskarżać handlujących na placu. Ciesz się jeden z drugim, że masz prace bo gdyby było inaczej to też byś tam handlował. ciemny mieszkańcu B-Z wspieraj Polandie a nie inne Kauflandy, Biedronki itp. Nie wszyscy tam handlujący ciągną towar z giełdy.

- (2013-11-06 16:29:09)

-busko .markety są dla takich naiwnych jak ty zapłacisz 50 procent taniej za jeden artykuł a za dwa następne 30 procent więcej i kto tu oszczędził a kto zarobił.

-Nikoś (2013-11-05 19:42:59)

Ponoć metr nowego lokalu ma sięgnąć od 300 zł w górę.Kto tyle zapłaci, no ale inwestycja ma sie zwrócić, jeszcze dojdą media i co?

-busko (2013-11-05 18:30:28)

tak pójdę kupić do Biedronki ponieważ tam jest taniej o 50 proc.a towar jest z tego samego źródła którym wy handlujecie.Siedźcie na dupie bo jesteście jak Ferdek Kiepski,nie chce się pracować a pić się chce.Proponuję zlikwidować całkowicie te rodzinne układy bazarowo-Sikorowe.

- (2013-11-05 18:19:18)

własnie najlepiej to podje...ć do skarbówki dadzą ci medal.

- (2013-11-05 18:09:41)

nalezy sie młodym praca po szkole to niech szukają tej pracy ,bo tym po 50ce to sie już praca nie należy pod most muszą iść,a ten handlarz oszust co sprzedaje marchewke,pietruszke,buraka ,kapuste ,kupioną na giełdzie w krakowie czy kielcach prosto od rolnika to ciekaw jestem czym oszukał ,a panie w sklepikach-butikach niech zabiorą swój towar i staną sobie na targowisku z klimą i ogrzewaniem w końcu ich towar jest takiej samej jakości jak u Bułgarów jak niektórzy sądzą

-do wienia (2013-11-05 17:52:22)

te komentarze sa chore 15 lat handluja i bieda bez pozwolen bez kasy fiskalnej to jakie obroty osiagaja rocznie skoro przepis brzmi 20 tys rocznie wiec latwo obliczyc jakie robia przekrety chyba w koncu trzeba to zglosic do skarbowki wiec nie pisz kim kolwiek jestes bzdur

-<---- (2013-11-05 17:44:35)

HANKA WALC Z WARSZAWY KŁANIA SIĘ NISKO I POZDRAWIA CIEMNY LUD DZIĘKUJE

-xtz (2013-11-05 17:41:53)

Kasy fiskalne obowiązkowo , bo na targu samowolka. Zauważcie że na targu na Batorego ceny są wyższe niż na Stawowej, a towar wcale nie lepszy.

-<---- (2013-11-05 17:39:33)

TO TAK SAMO JAK Z HANKĄ WIELE SZUMU ALE WYBÓR TEN SAM..........
WIĘCEJ MARUDZICIE NIŻ ROBICIE

-Polak (2013-11-05 17:37:46)

własnie tak wykopać handlujących rolników z targowiska a samemu cwaniaki Buskie zapie...do biedronki i lidla i innych marketów i dawać zarabiać hiszpanom i niemcom francuzom za gówno zwiędniete lezace w magazynach ile produktów tam jest POLSKICH wszystko zagraniczne .Rolnik handluje podatek i tak musi zapłacić ,a który market zagraniczny płaci podatek,który Bułgar płaci podatek dogryzać to każdy potrafi i marudzić .

-busko (2013-11-05 17:32:29)

tak to prawda powinni mieć kasy fiskalne,obowiązkowo.

-prawda (2013-11-05 10:26:15)

należeć to się należy młodym praca po szkole czy studiach, zresztą wszystkim innym też - nie wiem dlaczego oszustom zwanym handlarzami należy się cokolwiek więcej niż innym ???

niech ci "handlarze" postawią w żukach kasy fiskalne i wydają paragony kupującym, jak robią to panie w slepikach-butikach, za które muszą jeszcze zapłacić wynajem tych zimnych dziupli no i niemały ZUS !!!

niech ci handlarzyny nie sklomlą bo nie są narodem wybranym!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry