swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Kupcy z placu na Batorego przenoszą się na plac przy Stawowej

Dodane: Kasia Data: 2013-11-08 06:47:14 (czytane: 31024)  Wersja do druku

Kupcy handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju oficjalnie od 4 listopada mieli zostać przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Wczoraj w nocy z placu zniknęła część bud handlowych. Powodem przeniesienia jest planowany remont placu znajdującego się w centrum miasta.

Kupcy skarżą się jednak, że nie są przenoszeni a wyrzucani z placu, nie mając zapewnionych warunków do pracy w miejscu zastępczym.

Kupcy zapowiadają, że nie podpiszą stosownych umów, dopóki nie zostanie im zagwarantowane miejsce przy ulicy Stawowej. Nie chcą się zgodzić na miejsce na parkingu, które nie jest w żaden sposób zabezpieczone, nieoświetlone. Co więcej, jest to niewielki obszar, na którym nie wszyscy mogą się pomieścić. Na parkingu jak dotąd nie mają wyznaczonych miejsc pod handel, za które, jak obliczają, będą musieli zapłacić więcej niż płacili dotychczas. Kupcy nie mają zagwarantowanego powrotu na plac targowy przy ulicy Targowej po remoncie.

plac_targowy.jpg
Plac targowy - 31.10.2013

plac_targowy_porzadek001.jpg
Plac targowy - 07.11.2013

plac_targowy_porzadek002.jpg
Plac targowy - 07.11.2013

plac_targowy08_11_01.jpg
Plac targowy - 08.11.2013

plac_targowy08_11_02.jpg
Plac targowy - 08.11.2013

plac_targowy_12_11_001.jpg
Plac targowy - 12.11.2013

plac_targowy_12_11_002.jpg
Plac targowy - 12.11.2013


"Po roku budowy albo wrócimy na plac targowy, albo nie. Nikt nam nie mówi, co potem. A tu rodziny zarabiają na utrzymanie. My się w ogóle nie liczymy"- skarżą się kupcy.

Prezes MPGK Krzysztof Kryczka mówi: "Nie mam interesu w tym, żeby robić komuś na złość". Przyznaje, że pierwotnie handlujący z Batorego mieli zostać przeniesieni na plac przy ulicy Stawowej, jednak pojawił się  problem z osobami, które handlują w tym miejscu od ponad 20 lat. Uznano, że parking będzie najlepszym miejscem zastępczym dla kupców z placu przy ulicy Batorego. Zgodnie z planem pod koniec listopada powinna zakończyć się inwestycja na targu przy ulicy Stawowej. Jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, osoby handlujące z samochodu, będą mogły się przenieść na tzw. mały rynek.

Prezes Kryczka mówi, że wszyscy kupcy przeniesieni z Batorego powinni się zmieścić na parkingu od strony wschodniej placu targowego przy ulicy Stawowej. Uspokaja kupców, że będą mieli zapewnione warunki do pracy: na placu są dwie toalety, wprawdzie płatne, ale dodatkowo zostanie postawiony TOI TOI. Ponadto na pierwszym ustawionym na parkingu zostanie usytuowana lampa oświetlająca wszystkie kioski.

parking_stawowa001.jpg
 

Kupcy już od poniedziałku mogli się przenosić na parking przy ulicy Stawowej. Jak twierdzi prezes Kryczka, nie ma potrzeby określania miejsca, rysując np. pasy. Handlujący sami będą wiedzieli, jak się ustawić, żeby było dobrze.

Na pytanie o warunki płatności, prezes odpowiada, że do końca lutego kupcy będą na tych samych zasadach, co dotychczas. Na temat tego, co potem, nie chce się wypowiadać.

 /km/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (107)
     

-z ludzmi i dla ludzi (2013-11-08 12:52:41)

Pan burmistrz robi wszystko z ludźmi i dla ludzi. O co wam chodzi. Facet z niczym sobie nie radzi, szok.

-Rodowity (2013-11-08 12:05:37)

Ale marudzicie-gdzie znowu macie daleko.Jak dawniej musieliśmy zapierniczać w pole na Przymiarki,albo w Kaczowy,pod Błonie lub na Doły,na Skałki albo Serbinów,pod Łazienki,czy pod Kule,pod strzelnicę,albo na Wole,na Łowiska,lub przymięcie i tak nie marudziliśmy jak Wy.A w trakcie jeszcze/dla rozrywki/polecieć na Targowicę pooglądać zwierzęta. Szczególnie lubiłem te sektory gdzie były konie i króliki.A wieczorem przyprowadzić krowy z pastwiska miejskiego,a potem już tylko do Pana Krzemienia z patykiem po obwarzanki i biegiem do domu, bo Babcia już wydoiła.Ale się rozczuliłem że ho ho.Miłe wspomnienia.I jeszcze jedno-wszędzie było blisko,chyba wiecie dlaczego.Pozdrawiam.

-prawda (2013-11-08 09:50:01)

niejeden sklepikarz przy rynku podczas tej nieszczęsnej rewitalizacji zaliczył "ujemne zyski", pokwękali, pokwękali, ale rewitalizacji nie wstrzymali.

Te handlarzyny mało się nie zakuli łańcuchami do swoich komunistycznych 40-letnich bud, żeby dalej oszukiwać społeczeństwo opowiadając o handlu własnymi płodami rolnymi.

Jak wam tak zimno i źle, warzywniaki ogrzewane pozakładać, z kasami fiskalnymi!
A ceny dla ludzi, a nie ponad 100% przebitki!

-Rafał (2013-11-08 08:39:35)

Dobrze jest wreszcie będę miał blisko na zakupy. I jest gdzie auto zostawić i zastawić komuś wjazd.

-Buski Zwierzęcy Folwark (2013-11-07 22:28:23)

Parking przy targowicy na Nadolu zajęły budy z targowia - pomysł godny Knura Majora, ino gdzie teraz mają zostawiać samochody kupujący i sprzedający?

-ziomek (2013-11-07 21:34:05)

Kto pozwolił przenieść ponad 30-letnie kioski dawnego RUCH-u, gdzie jest nadzór budowlany i służby p/poż, przecież to wszystko z racji wieku trzyma się ledwo"kupy" ,dlaczego pozwolono i kto pozwolił na zeszpecenie nowego miejsca i otoczenia jakim jest parking przy ul Jagielońskiej-co za DEBIL to wymyślił.Mieszkańcom z ul.Jagielońskiej gratuluje miłego widoku i sąsiedztwa.

-IZA (2013-11-07 19:25:28)

POCZEKAMY DO WYBOROW ,JAK BEDA SKAMLEC O GLOSY ,SOJE BPOSTULATY BEDA MUSIELI PRZEDSTAWIC ,NA PISMIE ,A WOGOLE TO IM CHODZI TYLKO O KASE ,CIEKAWE ILU BY DZIALALLO CHARYTATYWNIE .PROPONUJE HASLO BEDE PRACOWAL DLA CHORYCH DZIECI ,ZOBACZYMY KTORY Z URZEDASOW SIE ODEZWIWE

-iza (2013-11-07 19:04:52)

SLUCHAJCIE DUPKI W ANGLI I FRANCJI HANDEL KWITNIE NA CHODNIKACH ,STELAZE ZAKRYTE PLACHTAMI W PASY ,NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA ,ATU WIELKIE BUSKO KRAJ UK ,WIELKA DUPA,ZNISZCZYC MIESZKANCA ,BO URZDASY GORA,ALE DO CZASU ,DALEKO NAM DO UK,ALE DO CZASU

-Nie tędy droga (2013-11-07 18:52:42)

A ja sądzę ze ten nowy plac jeśli Go z Boską pomocą po niezliczonej ilości poprawek kiedyś skończą z tymi parkingami na dachu itd. Bedze tak drogi że zwykły rolnik i tak Go nie wynajmie. Ponieważ filozofia handlu ulicznego polega na niskich kosztach. Dobrze było zrobione to w Pińczowie nowa wiata ludziom nie leje się na głowę i szybko! A ten pomysł jest zbyt drogą inwestycją żeby miał sens dla zwykłej babci z grzybami lub człowieka sprzedającego 5 skrzynek jabłek.

-vat 123/23 dla mafii/ (2013-11-07 18:21:44)

podstawa prawna zgromadzenia kiosków RUCHU przy ul. Batorego

-Zmiana przeznaczenia!!! (2013-11-07 14:25:20)

Czy UMIG oraz MPGK dokonali zmiany przeznaczenia działi z parkingu na plac handlowy ??? Jeśli nie to proponuję kupcą odpowiednie zawiadomienie, niech się Panowie Sikora i Kryczka wytłumaczą dlaczego łamią prawo.

-DO EMERYTKA:) (2013-11-07 13:18:28)

DOBRA JESTES :):):) HIHIHHIHI

-busko (2013-11-07 13:06:04)

Kupcom pomyliły się nieco lejce, bo to oni mają się dostosować do wytycznych z Gminy, a nie odwrotnie. Swoją drogą, to cieszę się, że te stare budy i syf wokół nich zniknął.

-tere (2013-11-07 12:50:21)

no i bardzo dobrze ze te budy wreszcie znikna z centrum miasta bo to wstyd zeby w 21 wieku takie dziadostwo bylo w centrum miasta

-emerytka (2013-11-07 12:14:31)

ja juz nie bede chodziła na stawowa bo jest dla mnie za daleko, mam w dupie na dole targ, z rynku na dół...a potem wracja załadowany do góry, posrało chyba ich, jestem emerytką i mam chore serce!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry