swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Kupcy z placu na Batorego przenoszą się na plac przy Stawowej

Dodane: Kasia Data: 2013-11-08 06:47:14 (czytane: 31022)  Wersja do druku

Kupcy handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju oficjalnie od 4 listopada mieli zostać przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Wczoraj w nocy z placu zniknęła część bud handlowych. Powodem przeniesienia jest planowany remont placu znajdującego się w centrum miasta.

Kupcy skarżą się jednak, że nie są przenoszeni a wyrzucani z placu, nie mając zapewnionych warunków do pracy w miejscu zastępczym.

Kupcy zapowiadają, że nie podpiszą stosownych umów, dopóki nie zostanie im zagwarantowane miejsce przy ulicy Stawowej. Nie chcą się zgodzić na miejsce na parkingu, które nie jest w żaden sposób zabezpieczone, nieoświetlone. Co więcej, jest to niewielki obszar, na którym nie wszyscy mogą się pomieścić. Na parkingu jak dotąd nie mają wyznaczonych miejsc pod handel, za które, jak obliczają, będą musieli zapłacić więcej niż płacili dotychczas. Kupcy nie mają zagwarantowanego powrotu na plac targowy przy ulicy Targowej po remoncie.

plac_targowy.jpg
Plac targowy - 31.10.2013

plac_targowy_porzadek001.jpg
Plac targowy - 07.11.2013

plac_targowy_porzadek002.jpg
Plac targowy - 07.11.2013

plac_targowy08_11_01.jpg
Plac targowy - 08.11.2013

plac_targowy08_11_02.jpg
Plac targowy - 08.11.2013

plac_targowy_12_11_001.jpg
Plac targowy - 12.11.2013

plac_targowy_12_11_002.jpg
Plac targowy - 12.11.2013


"Po roku budowy albo wrócimy na plac targowy, albo nie. Nikt nam nie mówi, co potem. A tu rodziny zarabiają na utrzymanie. My się w ogóle nie liczymy"- skarżą się kupcy.

Prezes MPGK Krzysztof Kryczka mówi: "Nie mam interesu w tym, żeby robić komuś na złość". Przyznaje, że pierwotnie handlujący z Batorego mieli zostać przeniesieni na plac przy ulicy Stawowej, jednak pojawił się  problem z osobami, które handlują w tym miejscu od ponad 20 lat. Uznano, że parking będzie najlepszym miejscem zastępczym dla kupców z placu przy ulicy Batorego. Zgodnie z planem pod koniec listopada powinna zakończyć się inwestycja na targu przy ulicy Stawowej. Jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, osoby handlujące z samochodu, będą mogły się przenieść na tzw. mały rynek.

Prezes Kryczka mówi, że wszyscy kupcy przeniesieni z Batorego powinni się zmieścić na parkingu od strony wschodniej placu targowego przy ulicy Stawowej. Uspokaja kupców, że będą mieli zapewnione warunki do pracy: na placu są dwie toalety, wprawdzie płatne, ale dodatkowo zostanie postawiony TOI TOI. Ponadto na pierwszym ustawionym na parkingu zostanie usytuowana lampa oświetlająca wszystkie kioski.

parking_stawowa001.jpg
 

Kupcy już od poniedziałku mogli się przenosić na parking przy ulicy Stawowej. Jak twierdzi prezes Kryczka, nie ma potrzeby określania miejsca, rysując np. pasy. Handlujący sami będą wiedzieli, jak się ustawić, żeby było dobrze.

Na pytanie o warunki płatności, prezes odpowiada, że do końca lutego kupcy będą na tych samych zasadach, co dotychczas. Na temat tego, co potem, nie chce się wypowiadać.

 /km/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (107)
     

-gebels (2013-11-09 17:48:26)

a wiecie gdzei byl pasternik i gorna sciezka czekam na odpowiedzi

-gebels (2013-11-09 17:42:43)

obwazanki byly w bramie obok malej czarnej a bulki posypane kruszonka na poczatku al mickiewicza po schodkach w piwnicy molisaka jeszcze byl taki maly sklepik u balickiego tam gdzie stoi stokrotka i piwo u mazurki na partyzantow

-do rodowity--busko (2013-11-09 17:12:49)

Rysiek(tak przypuszczam) nie narzekaj ja też chodziłem po obwarzanki.Jeżeli jesteś rodowity jeżeli znasz te przyległości, to odpowiedz Do kogo chodziłeś po te ciepłe obwarzanki?Powiedz mi też gdzie były najlepsze słodkie bułki posypywane "kruszynką"pamiętam smak do dziś.Następne moje przypuszczenie,być może nie jesteś Rysiek D.tylko Były kierownik Domu Kultury Pan.R.który zmyśla historie związane z Buskiem.(własne wymysły nieprawdziwe)


-do Rodowity (2013-11-09 16:58:19)

Mam pytanie w sprawie jednej z "dzielnic" którą wymieniłes nizej. Napisz do mnie na qufel.tbu@gmail.com

-do bibi (2013-11-09 16:45:39)

bibi możesz powiedzieć o co Ci chodzi! piszesz tak że, zjesz ciastko i jeszcze chcesz mieć to ciastko.Myślisz jak człowiek którego krytykujesz.popraw się, lub wytłumacz o co biega.

-BIBI (2013-11-09 15:56:45)

EMERYTKA , A JAKI LUZACKI JEZYK ZAJEBISTE,BUSKIE MATOLY W CALEJ EUROPIEV SA BAZARY,CZASAMI GORZEJ WYGLADAJA JAK TE Z BATOREGO ,SIKORA MALO ZE NIE DBA O HANDLUJACYCH ,TO NAJWAZNIEJSZE O MIESZKANCOW ,WAZNE ZE ON MA KORYTO ,LUDZIE NIE SKAKAJCIE SOBIE DO GARDLA ,SPOJZCIE NA KORYTO WLADZY...A NIE NAKUPCOW

-przetarg (2013-11-09 14:34:11)

wszystkie przetargi odbywają się w knajpach pewnego przyjezdnego do Buska.P.P.Już za czasów Wąsowicza prokuratura powinna się tym panem i urzędnikami.Nie zrobią tego ponieważ też korzystają z usług tego P.P.W Busku już nie rządzi władza przez nas wybierana.W Busku rządzą knajpy i drukarnie,oraz buskie podejrzane układy.

-do poniżej (2013-11-08 21:59:13)

Rodowity, mieszkańcem Buska jestem od 54 lat,ale z tych wymienionych przez Ciebie "dzielnic"znam tylko cztery.A nazwy fajne.A po obwarzanki też chodziłem.

- (2013-11-08 19:01:06)

temat ruszył poprzedni burmistrz, ale ten obecny wyrzuca ludzi na bruk, świadczy to o jego kulturze, inteligencji i szacunku do mieszkańców.... można było inaczej, przede wszystkim stworzyć tym ludziom warunki do pracy, czyli skończyć wiaty na stawowej w terminie i dopiero ich przenieść.

-Kama (2013-11-08 18:37:16)

Czy wie moze ktos ,kto wygral przetarg na generalnego wykonawce, na remont placu targowego przy ul. Batorego?

-Kama (2013-11-08 18:36:10)

Czy wie moze ktos ,kto wygral przetarg na generalnego wykonawce, na remont placu targowego przy ul. Batorego?

-wiaty i zadaszenia powstają... (2013-11-08 18:32:48)

... na stawowej. Na batorego czyli w centrum miasta nie może być targowicy. Temat ruszył poprzedni burmistrz (i dobrze), natomiast obwinianie obecnego świadczy o braku orientacji w temacie.

-Mnie się podoba (2013-11-08 15:23:27)

Ludziska,widać że nie macie co robić tylko ujadać!Proponuję wziąć miotły grabie jak kto nie ma co robić i grabić liście ,dawniej były czyny społeczne ,a czemu by teraz tego nie robić.Jakby sie jeden burok z drugim przepracował to odechciało by mu się ujadać.Co by nie zrobił,kto by nie zrobił to znajdą się cymbały,ujadacze,mądrusie co im nic nie pasuje!DOKĄD TEN ŚWIAT ZMIERZA,DOKĄD?

-ech.. (2013-11-08 15:03:25)

można było postwic wiaty i zrobić zadaszenia tak jak jest na targu w Pinczowie, a nie stawiac za grube pieniądze jakiej idiotycznej hali, a handlujących przepędzać na Wygnanów! urzędasy siedzą i grzeją dupy w ciepłych fotelikach a ludzi wyganiają na zimno i mróz! oj nieładnie, nieładnie, zmienimy was przyjdzie czas.

-do poniżej (2013-11-08 14:40:43)

Tak jak jego kilku poprzedników.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry