Dodane: Kasia Data: 2013-11-08 06:47:14 (czytane: 31021) 
Kupcy handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju oficjalnie od 4 listopada mieli zostać przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Wczoraj w nocy z placu zniknęła część bud handlowych. Powodem przeniesienia jest planowany remont placu znajdującego się w centrum miasta.
Kupcy skarżą się jednak, że nie są przenoszeni a wyrzucani z placu, nie mając zapewnionych warunków do pracy w miejscu zastępczym.
Kupcy zapowiadają, że nie podpiszą stosownych umów, dopóki nie zostanie im zagwarantowane miejsce przy ulicy Stawowej. Nie chcą się zgodzić na miejsce na parkingu, które nie jest w żaden sposób zabezpieczone, nieoświetlone. Co więcej, jest to niewielki obszar, na którym nie wszyscy mogą się pomieścić. Na parkingu jak dotąd nie mają wyznaczonych miejsc pod handel, za które, jak obliczają, będą musieli zapłacić więcej niż płacili dotychczas. Kupcy nie mają zagwarantowanego powrotu na plac targowy przy ulicy Targowej po remoncie.

Plac targowy - 31.10.2013

Plac targowy - 07.11.2013

Plac targowy - 07.11.2013

Plac targowy - 08.11.2013

Plac targowy - 08.11.2013

Plac targowy - 12.11.2013

Plac targowy - 12.11.2013
"Po roku budowy albo wrócimy na plac targowy, albo nie. Nikt nam nie mówi, co potem. A tu rodziny zarabiają na utrzymanie. My się w ogóle nie liczymy"- skarżą się kupcy.
Prezes MPGK Krzysztof Kryczka mówi: "Nie mam interesu w tym, żeby robić komuś na złość". Przyznaje, że pierwotnie handlujący z Batorego mieli zostać przeniesieni na plac przy ulicy Stawowej, jednak pojawił się problem z osobami, które handlują w tym miejscu od ponad 20 lat. Uznano, że parking będzie najlepszym miejscem zastępczym dla kupców z placu przy ulicy Batorego. Zgodnie z planem pod koniec listopada powinna zakończyć się inwestycja na targu przy ulicy Stawowej. Jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, osoby handlujące z samochodu, będą mogły się przenieść na tzw. mały rynek.
Prezes Kryczka mówi, że wszyscy kupcy przeniesieni z Batorego powinni się zmieścić na parkingu od strony wschodniej placu targowego przy ulicy Stawowej. Uspokaja kupców, że będą mieli zapewnione warunki do pracy: na placu są dwie toalety, wprawdzie płatne, ale dodatkowo zostanie postawiony TOI TOI. Ponadto na pierwszym ustawionym na parkingu zostanie usytuowana lampa oświetlająca wszystkie kioski.

Kupcy już od poniedziałku mogli się przenosić na parking przy ulicy Stawowej. Jak twierdzi prezes Kryczka, nie ma potrzeby określania miejsca, rysując np. pasy. Handlujący sami będą wiedzieli, jak się ustawić, żeby było dobrze.
Na pytanie o warunki płatności, prezes odpowiada, że do końca lutego kupcy będą na tych samych zasadach, co dotychczas. Na temat tego, co potem, nie chce się wypowiadać.
/km/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (107) |
-busko do rodowitego (2013-11-10 21:20:58)
persono co ci przeszkadza że ja dyskutuję z kimś z Buska.Zapewniam cię że mam bez kilku miesięcy 70 lat.a Busko znam tak jak nie znam samego siebie.A ciebie też poznać nie chcę bo musiałbym ci naubliżać za twoją głupotę jaką się wykazałeś.Ty moich lat na pewno nie doczekasz i wiele ci będzie brakowało żeby odejść godnie. pa.Nie odpisuj bo takim ludziom jak ty (z wypowiedzi) nie odpowiada się.
-gebels (2013-11-10 20:12:36)
pamietam jak wygladal plac targowy dawniej kocie lby byl barak w nim skup jaj welny i ziol na rogu byla studnia
-Rodowity (2013-11-10 19:55:30)
Do poniżej.Proszę państwa.Zadajecie pytania z lat ok, 1955 nawet do 1975.Na to odpowie każdy kto mieszka tu ok,50 lat.To tak jakbym ja zapytał gdzie był w Busku pierwszy ZEORK,albo dworzec autobusowy.Na takie pytanie większość zna odpowiedzieć.Pozdrawiam i życzę miłej nocy.Ps.Pan Sambor wspaniały człowiek i wielki społecznik.Dziś takich ludzi już brak,chociaż ja przynajmniej znam jednego.
-do poniżej (2013-11-10 19:34:03)
Miasto nie buduje dla nich,tylko dla tego kto wygra przetarg na prowadzenie dz.gosp.w tym punkcie.
- (2013-11-10 19:20:52)
A ile to od tych sprzedających na starym placu targowym wpływa podatków? Pewnie zero, albo blisko zera. Więc jeżeli tak to ja protestuję by miasto ponosiło duże nakłady szykując im nowe miejsca do handlu skoro nic z tego nie ma, tylko ktoś zarobi za przywiezienie warzyw z giełdy w Pińczowie
-odpowiaam częściowo (2013-11-10 18:52:29)
wiem gdzie była pierwsza milicja mój ojciec był jednym z tych milicjantów.Wtedy komendantem był Pan Robak mieli dwa rowery i miał być spokój w Busku i w okolicy i tak było.A teraz zagadka!Kto wie gdzie odnosiło się klucze z urzędów państwowych (do zabezpieczenia)przed nieuzasadnionym otwarciem urzędu państwowego.Ja tam spałem (w tym pomieszczeniu miałem ok.5=6 lat.Pamiętam to)
- (2013-11-10 17:55:17)
Szanowni Rodowici i wspominajacy dawne
Busko- gdzie mieszkał p.Sambor jaką prowadził działalnośc,gdzie była mała i duża strzelnica,gdzie był pierwszy posterunek milicji,czy wsyęp do parku był wolny, ciekawe co?
Słodkie bułki z kruszonką były w piekarni-piwnica ul Mickiewicz u
p.Juszkiewicza były tam też bułki kaczki
chłopaki i plecionki oj jest co wspominać smakowo.
-oo7 (2013-11-10 16:14:36)
czyli tam gdzie teraz sa bloki oś Skiorskiego?
-Rodowity (2013-11-10 15:15:54)
Odpowiem tylko Tobie na to jedno pytanie.Po lewej stronie ul.Świerczewskiego od.kościoła Bożego Ciała klinem w kier.Owczar.
-oo7 (2013-11-10 14:17:35)
A gdzie są te Przymiarki?
-Rodowity (2013-11-10 14:13:52)
Odpowiadam.Nie jestem żadnym z n/w.A Przymiarki nie tam się znajdują.Bo się nadal.Busko-gdzie przeczytałeś że narzekam.A wasze pytania o pączkach u Pana Mietka to są dla moich dzieci.Pytanie z tamtych czasów/ni piszę że z moich/Kto mieszkał po bokach żydowskiej łażni?
-Marek (2013-11-10 10:04:20)
Wielu kupców zarówno tych prowadzących działalność w sklepach i na straganach dało się zwieść Panu Waldemarowi Sikorze jako doświadczonemu handlowcowi,że szczególnie będzie reprezentował interesy tego środowiska podczas realizacji przygotowanej rewitalizacji miasta poprzez poprzednia ekipę.
Co to miało się nie dziać.
Prace miały być tak prowadzone aby jak najmniej utrudnić pracę handlowcom i umożliwić dostęp klientom."I wszystko było jak zapowiedziano" podczas kampanii wyborczej.
Były więc wykonywane prace etapami, były kładki dla klientów,był nadzór ze strony inwestora.
Pan Burmistrz pilnuje dalej swoich interesów.Ściana zachodnia rynku jako pierwsza tj. w kwietniu poszła pod nóż i do tej pory prze siedem miesięcy jest dalej placem budowy a dziwnym zbiegiem okoliczności ściana wschodnia gdzie znajduje się min. Zenit już gotowa.
Trwało to kilka tygodni.Można jak się chce ?.
Działalność burmistrza-handlowca doprowadziła do wielu bankructw i to samo będzie z kupcami na Batorego, bo kto pójdzie na Stawową jeżeli część stoisk znajdujących się poza terenem gminy pozostanie na starym miejscu ?.
Na szczęście już wkrótce wybory !!!!
-busko do gebelsa (2013-11-09 22:24:50)
masz rację,tak to było.Pamiętam jak przychodziłem po obwarzanki.a wiesz gdzie sprzedawał pączki Pan Sadowski,teraz jest tam Lotos(chyba tak się nazywa)Powinieneś też pamiętać gdzie miał sklepo-barek śp.Stachowicz,na Kilińskiego.Można się tam było napić pod warunkiem że wlało sie też P.Stachowiczowi.to były czasy.Nie to co OBECNA KOMUNA PO-PSL-owska,lub nawiedzony Kaczyzmo-kleryzm.Szkoda tamtych czasów.
-oo7 (2013-11-09 21:34:41)
A gdzie były Przymiarki-Skały? Moja prababka miała tam pole.To gdzies na Nadolu?
-KOLEK (2013-11-09 21:28:20)
TAM NA DOLE GDZIE PRZENIESLI HANDLARZY MYSLE ZE DO STYCZNIA KAZDY Z NICH BEDZIE NA ZASILKU TAM NIKT NIE POJDZIE
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.