Dodane: Kasia Data: 2013-11-08 06:47:14 (czytane: 31023) 
Kupcy handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju oficjalnie od 4 listopada mieli zostać przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Wczoraj w nocy z placu zniknęła część bud handlowych. Powodem przeniesienia jest planowany remont placu znajdującego się w centrum miasta.
Kupcy skarżą się jednak, że nie są przenoszeni a wyrzucani z placu, nie mając zapewnionych warunków do pracy w miejscu zastępczym.
Kupcy zapowiadają, że nie podpiszą stosownych umów, dopóki nie zostanie im zagwarantowane miejsce przy ulicy Stawowej. Nie chcą się zgodzić na miejsce na parkingu, które nie jest w żaden sposób zabezpieczone, nieoświetlone. Co więcej, jest to niewielki obszar, na którym nie wszyscy mogą się pomieścić. Na parkingu jak dotąd nie mają wyznaczonych miejsc pod handel, za które, jak obliczają, będą musieli zapłacić więcej niż płacili dotychczas. Kupcy nie mają zagwarantowanego powrotu na plac targowy przy ulicy Targowej po remoncie.

Plac targowy - 31.10.2013

Plac targowy - 07.11.2013

Plac targowy - 07.11.2013

Plac targowy - 08.11.2013

Plac targowy - 08.11.2013

Plac targowy - 12.11.2013

Plac targowy - 12.11.2013
"Po roku budowy albo wrócimy na plac targowy, albo nie. Nikt nam nie mówi, co potem. A tu rodziny zarabiają na utrzymanie. My się w ogóle nie liczymy"- skarżą się kupcy.
Prezes MPGK Krzysztof Kryczka mówi: "Nie mam interesu w tym, żeby robić komuś na złość". Przyznaje, że pierwotnie handlujący z Batorego mieli zostać przeniesieni na plac przy ulicy Stawowej, jednak pojawił się problem z osobami, które handlują w tym miejscu od ponad 20 lat. Uznano, że parking będzie najlepszym miejscem zastępczym dla kupców z placu przy ulicy Batorego. Zgodnie z planem pod koniec listopada powinna zakończyć się inwestycja na targu przy ulicy Stawowej. Jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, osoby handlujące z samochodu, będą mogły się przenieść na tzw. mały rynek.
Prezes Kryczka mówi, że wszyscy kupcy przeniesieni z Batorego powinni się zmieścić na parkingu od strony wschodniej placu targowego przy ulicy Stawowej. Uspokaja kupców, że będą mieli zapewnione warunki do pracy: na placu są dwie toalety, wprawdzie płatne, ale dodatkowo zostanie postawiony TOI TOI. Ponadto na pierwszym ustawionym na parkingu zostanie usytuowana lampa oświetlająca wszystkie kioski.

Kupcy już od poniedziałku mogli się przenosić na parking przy ulicy Stawowej. Jak twierdzi prezes Kryczka, nie ma potrzeby określania miejsca, rysując np. pasy. Handlujący sami będą wiedzieli, jak się ustawić, żeby było dobrze.
Na pytanie o warunki płatności, prezes odpowiada, że do końca lutego kupcy będą na tych samych zasadach, co dotychczas. Na temat tego, co potem, nie chce się wypowiadać.
/km/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (107) |
-eee (2013-12-06 19:07:21)
spadaj
-Zakaż handlu wszędzie wydany przez Burmistrza 21,11,13 (2013-11-23 08:24:49)
Burmistrz zakazał handlu na ternach prywatnych obok targowia nie należących do gminy. Wczoraj wywieszono Jego postanowienie likwiduje każdy stragan też w rynku dworcu PKS. Proponuje się zgłosić do prawników telewizji gazet niech się za to wezmą. Nie można zakazać ludziom handlu jeśli legalnie płaca podatki tym bardzie że tereny są wszystkie prywatne nie należą do Niego !!!
-busko (2013-11-13 10:25:24)
podobno ma być w tym budynku który straszył pustką przy ul.Kopernika i Kusocińskiego,niedaleko starej Biedronki.Zewnątrz jest trzeba przyznać dosyć dobrze zrobione.wydaje mi się że stara Biedronka upadnie.Uważam że było by to dobre bo tam jest ciasnota brud i personel tej biedronki kupujących ma głęboko gdzieś.nie interesuj ich że są kolejki,przy zwróceni uwagi tak odpowiadają jak by nam kupującym robiły łaskę że my tam robimy zakupy.To jest wina kierownictwa tego sklepu,brak kultury i brak dyscypliny.
- (2013-11-13 09:19:19)
czy ktoś wie coś na temat budowy Tesco w busku ?
-busko (2013-11-11 19:21:45)
to nie są kłótnie,to świetna wymiana wspomnień.ja tam też korzystałem z tych dobroci ogrodowych.owoce były wspaniałe.Obyśmy się tylko tak kłócili jeżeli uważasz że to są kłótnie.pozdrawiam dyskutantów.swoją drogą powinna być taka strona na stałe .
-gebels (2013-11-11 18:52:45)
sambor mieszkal za skrzyzowaniem a posesja majki graniczyla z ogrodem p kozlowskiego a z drugiej strony z poseja p stradowskiej wiem bo chodzilem na szaber po tych ogrodach
-do poniżej (2013-11-11 13:52:28)
Proszę panstwa o co wy się sprzeczacie?Przecież to są błahostki.
-busko (2013-11-11 13:46:12)
przecież wystarczy zapytać Mateusza Majkę i będzie wszystko jasne.Mateusz potwierdź,lub zaprzecz gdzie mieszkał Pan Sambor i gdzie Ty mieszkałeś.Piszę na Ty ponieważ byliśmy kiedyś kolegami.jeżeli możesz zrób to.
-nie potwierdzam (2013-11-11 13:38:04)
Pan Sambor mieszkał za skrzyżowaniem,nie przed i w kierunku Owczar.
-busko (2013-11-11 13:30:37)
tam też mieszkał Pan Majka.wcześniej(po drugiej stronie ulicy) Opoka i był też sad z morelami w kierunku osiedla Sikorskiego.
-Rodowity (2013-11-11 12:46:49)
Masz rację.Same błędy.Ach ta moja starość.Widzisz drzazgę w oku moim....A Pan Sambor tak jak pisałem mieszkał ok 100m w górę od obecnego skrzyżowania przy tej polnej drodze która szła w kierunku Owczar.Czyli mniej więcej pomiędzy Przymiarkami a Łazami.
-do rodowity (2013-11-11 11:37:33)
Chłopie staraj się pisać bez błędów,lub nie pisz wcale.Sprawdź swoje wpisy,(wcześniejsze)przekonasz się sam.
-:) (2013-11-11 07:45:27)
Pan Sambor to chyba mieszkal tam gdzie zaczyna sie os Sikorskiego blisko skrzyzowania na Owczary???pozdrawiam i piszcie wiecej w tym tonie a nie ciagle wylewanie pomyj:)
-do poniżej (2013-11-10 21:35:36)
Ty chłopie piszesz coś bez ładu i składu.Nie mogę się doczytać w którym momencie ktoś cię obraził?To raczej Ty czynisz.Przeczytaj tamte teksty i swój jeszcze raz.Piszesz że ktoś ci przeszkadza w dyskusji.Wyluzuj.Z tego co ja ogarniam to gościu napisał że pytania są bardzo łatwe,bo z niedawnych czasów.
-busko do gebelsa (2013-11-10 21:25:33)
był też zakład stolarski.Piszę o tym moje wspomnienia z lat dziecka.pozdrawiam gebelsa i wszystkich prawdziwych BUSZCZAN.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.