swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Problemy z remontem na Placu Zwycięstwa

Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 11:02:40 (czytane: 21351)  Wersja do druku

Reżyser Jan Komasa wcale nie musiał jechać aż do Wałbrzycha w poszukiwaniu ruin do swego najnowszego filmu. Buski rynek doskonale zagrałby Warszawę z 1944 roku, wygląda jak po bombardowaniu. A może i miasto by się wypromowało, bo z tym u nas też jakoś słabo.

Normalną rzeczą jest, i każdy o tym wie, że z remontami wiążą się pewne niedogodności. W naszym mieście jednak odkąd zaczęły się prace w ramach rewitalizacji, nie pomyślano o przygotowaniu bezpiecznego przejścia przez rynek mieszkańcom i gościom. Ludzie chodzą, mijając pracujące sprzęty, przeklinają na czym świat stoi, gdy po raz kolejny muszą pokonać piach, kamienie, za wysokie, dosłownie, progi.

remont_rynek3.jpg

rynek_remont.jpg


Podobno "głupiemu w połowie roboty się nie pokazuje", ale popękane płyty przed Lotosem i krzywo ułożona kostka mówi sama za siebie. Chyba coś jest jednak źle i niedokładnie zrobione, skoro rynek jeszcze nie został ukończony, a już pojawiły się takie usterki.

 remont_rynku4.jpg


Inna sprawa, że w ogóle nie dba się o to, co zostało całkiem niedawno wyremontowane. Doskonałym tego przykładem jest niedawno położona, jeszcze zasługująca na miano nowej, kostka w rynku, która się rozłazi, niezabezpieczona niszczy, a i podkraść też ją nietrudno.

 rynek_remont1.jpg


Niektórzy mieszkańcy naszego miasta już widzą mankamenty projektu nowego rynku. Czy nie będzie przypadkiem problemu z odśnieżeniem kostki brukowej, w zimie skutej lodem i zasypanej śniegiem? Może warto było zrezygnować z kostki na rzecz płyt chodnikowych, co wydaje się bardziej praktyczne. Czas pokaże, kto ma rację. Wszyscy życzymy sobie, żeby rynek był nie tylko ładny, ale również funkcjonalny.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (54)
     

-green (2013-07-19 16:19:51 - IP: ***13.201.186)

Każdy z nas przechodził w domu remont i przypomina sobie, że kosztowało to sporo wyrzeczeń. Czym jest remonon domu w porównaniu z remontem centrum miasta nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nie robić nic źle, robić - też źle..;( Nalepiej aby można było zrobić taki remont w jedną noc, to i tak rano zebrałby się tłum narzekaczy i wypowiedział swoje złote myśli....Panie Burmistrzu dziękujemy za inicjatywę i inwestycje w Busku!! Prosimy o jeszcze większą determinację!!

- (2013-07-19 15:56:47 - IP: ***255.96.6)

Remont Al. Mickiewicza miał być ukończony w grudniu,przecinano "wstęgi" w lipcu,a więc od tego momentu Gmina odpowiada za porządek-czystość.Szanowni pracownicy Urzędu odpowiedzialni za czystość miasta proszę Was sprawcie aby ta ulica wizytówka naszego miasta spełniała swoje przeznaczenie była miejscem spacerów tak dla kuracjuszy jak i mieszkańców.Proponuję w miejsce kamieni wokół drzew nasypanie ziemi i posadzenie kwiatów ożywi i przyozdobi tą szarość.

-oo7 (2013-07-19 14:45:36 - IP: ***185.57.32)

Widzę ze cenzura dziala jak za dawnych czasów i mój post został tradycyjnie usuniety.Powtórzę więc jeszcze raz, Sikora to najgorszy burmistrz jakiego miało Busko w swej historii.Nieudacznik dla którego liczy sie tylko władza, a los miasta jest mu obojetny.

-Zijp (2013-07-19 14:43:47 - IP: ***49.16.16)

a Byczok jaki, podoba się wam?? co z niego zrobili? tylko tablica z nazwiskami sponsorów lśni z daleka, kto zatwierdza takie projekty pytam?

-syf (2013-07-19 14:33:23 - IP: ***49.4.90)

Panie burmistrzu. Pan odpowiada za ten syf.

-Ika (2013-07-19 14:12:24 - IP: ***185.38.140)

Z przykrością patrzę na al. Mickiewicza. Miało być tak pięknie a tu szaro, buro i ponuro. Aleja wygląda jakby zrobili ją z odpadków materiałów , trochę tego, trochę tamtego. Bez ładu i składu. Projektant był chyba w ciężkiej depresji, bo patrząc na aleję czlowiekowi odechciewa się wszystkiego. Tp przykre.

- (2013-07-19 14:07:47 - IP: ***49.16.16)

popieram OLO, czas na stronę niezależną opisującą rzeczywiste problemy mieszkańców

-olo (2013-07-19 14:01:59 - IP: ***74.108.207)

nareszcie kawałek tekstu o rzeczywistych buskich problemach. Niestety to tylko jednostkowy tekst
Strona Busko.com. pl wypełniana jest różnym sianem a to przedszkole ma występy a to szkoła organizuje nabór a to jakieś komercyjne drobiazgi kamuflowane w nibytekstach.
Ma buski portal swój niezparzeczalny udział w marazmie i tandecie miasta. Nie chce się przeprowadzić wywiadu z osobami odpowiedzialnymi za ten stan. Strach przed utrarą ogłoszeń? Potrzeba nowej rzetelnej strony internetowej miasta tak jak pilnie potrzeba wymiany burmistrzów. Jeszcze przed wyborami, bo te znowu wyłonia jakiegoś ,,Jasia,, co to się rozkraczy za pół roku

- (2013-07-19 14:01:39 - IP: ***17.36.49)

NIESTETY NIE PRACUJE W UMIG -NIC NIE ROBIE I NIE PLACE PODATKOW A MIESZKAM NIEDALEKO CIEBIE -NA OS. SWIERCZEWSKIEGOW BUSKU

-Młody Busczanin (2013-07-19 13:46:14 - IP: ***109.70.26)

Ale syf!!!

- (2013-07-19 13:44:18 - IP: ***49.2.46)

Korupcja, korupcja i jeszcze raz korupcja !!!

-dla wiekszosci korzystajacych (2013-07-19 13:37:21 - IP: ***17.36.49)

nareszcie normalny kibel.

-Kibel Sikory (2013-07-19 13:30:59 - IP: ***49.2.46)

Lepszą inwestycją jest Kibel wybudowany z paździerzu za jedyne 360 000 zł !!!

-do Dobra Rada (2013-07-19 13:29:20 - IP: ***49.2.46)

Nad wodę to możesz jeździć TY bo zapewne pracujesz w UMIG na urzędniczym ciepłym stołku. Normalny przeiętny człowiek musi zapierdzielać żeby mieć co do garka włożyć i zapłacić Ci podatki, których ciągle przybywa.

- (2013-07-19 13:28:54 - IP: ***17.36.49)

NAJLEPSZA INWESTYCJA TO CZRNY KIBEL WASOJKA W PARKU W RYNKU-STRASZNIE TAAAANIA ,

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry