swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Problemy z remontem na Placu Zwycięstwa

Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 11:02:40 (czytane: 21350)  Wersja do druku

Reżyser Jan Komasa wcale nie musiał jechać aż do Wałbrzycha w poszukiwaniu ruin do swego najnowszego filmu. Buski rynek doskonale zagrałby Warszawę z 1944 roku, wygląda jak po bombardowaniu. A może i miasto by się wypromowało, bo z tym u nas też jakoś słabo.

Normalną rzeczą jest, i każdy o tym wie, że z remontami wiążą się pewne niedogodności. W naszym mieście jednak odkąd zaczęły się prace w ramach rewitalizacji, nie pomyślano o przygotowaniu bezpiecznego przejścia przez rynek mieszkańcom i gościom. Ludzie chodzą, mijając pracujące sprzęty, przeklinają na czym świat stoi, gdy po raz kolejny muszą pokonać piach, kamienie, za wysokie, dosłownie, progi.

remont_rynek3.jpg

rynek_remont.jpg


Podobno "głupiemu w połowie roboty się nie pokazuje", ale popękane płyty przed Lotosem i krzywo ułożona kostka mówi sama za siebie. Chyba coś jest jednak źle i niedokładnie zrobione, skoro rynek jeszcze nie został ukończony, a już pojawiły się takie usterki.

 remont_rynku4.jpg


Inna sprawa, że w ogóle nie dba się o to, co zostało całkiem niedawno wyremontowane. Doskonałym tego przykładem jest niedawno położona, jeszcze zasługująca na miano nowej, kostka w rynku, która się rozłazi, niezabezpieczona niszczy, a i podkraść też ją nietrudno.

 rynek_remont1.jpg


Niektórzy mieszkańcy naszego miasta już widzą mankamenty projektu nowego rynku. Czy nie będzie przypadkiem problemu z odśnieżeniem kostki brukowej, w zimie skutej lodem i zasypanej śniegiem? Może warto było zrezygnować z kostki na rzecz płyt chodnikowych, co wydaje się bardziej praktyczne. Czas pokaże, kto ma rację. Wszyscy życzymy sobie, żeby rynek był nie tylko ładny, ale również funkcjonalny.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (54)
     

- (2013-07-20 18:27:21 - IP: ***185.19.121)

jak wzieli najgorszą firme to tak jest ale gdzie jest nadzur

-wybierzecie nowego burmistrza (2013-07-20 18:24:23 - IP: ***74.108.207)

wybierzecie sobie za czas jakiś nowego burmistrza i nową radę. Idę o zakład ,że będą oni prezentowali ten sam typ roztropności, wrażliwości społecznej co dotychczasowi. Dlaczego? Ano dlatego, że będą jednymi z was czyli społeczności gnuśnej, niemrawej, nie skorej do aktywności. Mentalnośc chłopa pańszczyżnianego. Gdzie takim w głowie myślenie o strategii Buska? Kto to opracuje? Gdzie takim w głowie utrzymywanie dialogu z mieszkańcami? Toż to za skomplikowane. Gdzie takim w głowie przyzwoita strona internetowa zamiast tego słupa ogłoszeniowego którego nazwy nikt nie pamięta: umig
Gdzie takim w głowie program estetyzacji miasta, skoro będzie im się to zawsze kojarzyło z pozamiataniem ulic i to mało starannie. Więc wybierzecie sobie radnego X na kolejną kadencje, Przewodniczącego Y co to nie rozumie swojej roli i burmistrza z co to bedzie urzędował 8 - 16 a potem zamykła urządzenie na którym nosi czapkę
Skąd się ma znależć jakiś pomysłodawca dl buskich problemów , skoro na zadnym z lokalnych forów nie podjęto w tej sprawie debaty w ostatnim dziesięcioleciu. Dopóki uzdrowisko było zarządzane centralnie można było / choć z trudem/ wymóc jakiś jego poziom. Dziś już nie jest i powoli zacznie ginąć

-do gala (2013-07-20 13:27:15 - IP: ***160.33.239)

Człowieku lecz się

-ci rządziciele co odeszli (2013-07-20 12:56:55 - IP: ***63.24.53)

nie mogą przeboleć co stracili.
Wasz czas się skończył!
Odeszliście na zawsze.
Nie lameńcie tak, bo wasze wcale nie było lepsze, a nawet w wielu aspektach gorsze od obecnego...
A łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Co tego nie wiedzieliście, że taka obraza po wyborach na społeczeństwo?

-burmistrz do dymisji? (2013-07-20 12:52:32 - IP: ***63.24.53)

tak, tak, na burmistrza tylko nadaje się nauczyciel.

-w (2013-07-20 10:39:22 - IP: ***185.81.43)

dupsko zdrój

-koniQ (2013-07-20 09:31:29 - IP: ***185.21.14)

takie remonty przeprowadza sie etapami, a nie rozpie*dala wszystko na raz, paraliżując cały ruch w mieście. gratulacje dla tgo idioty który zarządza tą sferą w buskim urzędzie-zapewne mieszka gdzieś pod buskiem i nie ma z tymi utrudnieniami problemu. ta droga rozkopana Dmowskiego to też jakiś kabaret- pracuje 4 gości drogowców na całym odcinku, a jezdnia zamknięta na całej długości. Gdzie tu logika? w takich przypadkach robi sie ETAPAMI, zamyka jeden pas, ruch puszcza wahadłem, światłami i jakoś idzie powoli do przodu. a tu pustki, nie dzieje sie prawie nic - a droga zamknieta. i teraz będą ponad rok czasu nad tym siedzieć wszystkim. Ten inspektor który podpisze sie pod odbiorem rynku z obecnymi niedoróbkami, będzie jeszcze wiekszym idiotą niż ten który zlecił rozkopanie wszystkiego na raz. Odebrano Aleje Mickiewicza niedawno, a jużwidać ze w niektórych miejscach rozchodą sie płyty na ziemi, żwir wkoło drzew jest w ilości dosłownie garści jednej dłoni, wykopy są płytkie i kamienie leżą na środku chodników zamiast wokół drzew, kora drzewna rozsypana w "ogródkach" z roślinami leży na folii, przy większym deszczu i wietrze ląduje w całości na dole alei- nikt nie pomyślał ze jest spory spadek i tak się będzie działo? Tyle milionów to kosztowało Z NASZYCH PIENIEDZY, a jednak wcale nie powala. Ktoś powie : jest lepiej niż było- owszem fakt, ale jak juz cośrobić, to zrobić to dobrze, a nie byle tylko było. Widocznie nie wszyscy odpowiedzialni w urzędzie wychodza z takiego założenia. W końcu to pieniądze publiczne, czyli niczyje, to można wydawać na lewo i prawo bez rzetelnego nadzoru

-tak, tak, chyba korupcja... (2013-07-19 23:47:51 - IP: ***.42.181.208)

zobaczcie Radzanów i poszukajcie tam wydanych 1.3mln zł przez poprzedniego burmistrza

-qqqq (2013-07-19 23:06:54 - IP: ***.181.131.156)

i niech ten nasz burmistrz siadzie w auto i jedzie po co zamkneli cal obwodniece jeden pas zamknac i by bylo zrobic wachadlo ale jemu dali w lape wziol i zamknieli bo lubi brac lapowki teraz wszystkie tiry przez rynek

-Zdzich (2013-07-19 22:41:11 - IP: ***.243.186.179)

urodziłem się tu 30 lat temu i dopiero teraz doszło do mnie to, że w tej wsi nie da się żyć, tu NIE MA perspektyw :(

- (2013-07-19 22:37:20 - IP: ***49.0.194)

Niech ktoś z odpowiedzialnych za remont rynku weźmie wózek z dzieckiem i spróbuje po nowej kostce obok Lotosu. Przecież tam się chodzić po tym nie da nie mówiąc już o poruszaniu się wózkiem, o kólach .... I ciekawe jak będa odśnieżać

- (2013-07-19 21:50:48 - IP: ***.146.145.100)

Jaki burmistrz takie porządki, facet?, tego nie ogarnia, najlepiej dla wszystkich gdyby się podał do dymisji!

-do green (2013-07-19 21:38:45 - IP: ***6.141.128)

co ty wiesz o kosztach remontu nasza władza jest po to żeby nazbierać dla siebie jak najwięcej kasy,a co do naszego burmistrza to jest takie powiedzenie chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy.....

-adam (2013-07-19 18:11:41 - IP: ***113.9.223)

niem jak burmistrzem był wąsowicz sikora tańczy jak mu zagrają

- (2013-07-19 17:14:50 - IP: ***.191.186.52)

syf kila i mogila jednego nie zrobia porzadnie a juz biora sie za druga inwestycje dziesiec srok za ogon nieda sie utrzymac czy nie ma kontroli nad sikora i jego banda ten chlopek doprowadzi busko do ruiny wpuscic chama do biura to atrament wypije

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry