swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Problemy z remontem na Placu Zwycięstwa

Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 11:02:40 (czytane: 21353)  Wersja do druku

Reżyser Jan Komasa wcale nie musiał jechać aż do Wałbrzycha w poszukiwaniu ruin do swego najnowszego filmu. Buski rynek doskonale zagrałby Warszawę z 1944 roku, wygląda jak po bombardowaniu. A może i miasto by się wypromowało, bo z tym u nas też jakoś słabo.

Normalną rzeczą jest, i każdy o tym wie, że z remontami wiążą się pewne niedogodności. W naszym mieście jednak odkąd zaczęły się prace w ramach rewitalizacji, nie pomyślano o przygotowaniu bezpiecznego przejścia przez rynek mieszkańcom i gościom. Ludzie chodzą, mijając pracujące sprzęty, przeklinają na czym świat stoi, gdy po raz kolejny muszą pokonać piach, kamienie, za wysokie, dosłownie, progi.

remont_rynek3.jpg

rynek_remont.jpg


Podobno "głupiemu w połowie roboty się nie pokazuje", ale popękane płyty przed Lotosem i krzywo ułożona kostka mówi sama za siebie. Chyba coś jest jednak źle i niedokładnie zrobione, skoro rynek jeszcze nie został ukończony, a już pojawiły się takie usterki.

 remont_rynku4.jpg


Inna sprawa, że w ogóle nie dba się o to, co zostało całkiem niedawno wyremontowane. Doskonałym tego przykładem jest niedawno położona, jeszcze zasługująca na miano nowej, kostka w rynku, która się rozłazi, niezabezpieczona niszczy, a i podkraść też ją nietrudno.

 rynek_remont1.jpg


Niektórzy mieszkańcy naszego miasta już widzą mankamenty projektu nowego rynku. Czy nie będzie przypadkiem problemu z odśnieżeniem kostki brukowej, w zimie skutej lodem i zasypanej śniegiem? Może warto było zrezygnować z kostki na rzecz płyt chodnikowych, co wydaje się bardziej praktyczne. Czas pokaże, kto ma rację. Wszyscy życzymy sobie, żeby rynek był nie tylko ładny, ale również funkcjonalny.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (54)
     

-Wszystko wina Sikory (2013-07-19 13:25:50 - IP: ***49.2.46)

Niech nikt nie mówi, że obecny stan to wina poprzedników.
Obecnie Buskiem rządzi ekipa sikory i to on jest odpowiedzialny za ten SYF.
Jak coś jest źle zaprojektowane to może to zmienić na etapie wykonawczym, więc gadanie to nie ja - to oni, to tylko wymówka dla ciemnoty. Mam nadzieję, że jest to jego pierwsza i ostatnia kadencja, a po jej zakończeniu zajmie się nim prokurator....

-DOBRA RADA (2013-07-19 13:25:26 - IP: ***17.36.49)

WIDAC ZE POPRZEDNICY NIE MOGA DALEJ POGODZIC SIE Z UTRATA WLADZY I UJADAJA. JEDZ NAD WODE -PIEKNA POGODA I NIE MECZ SIE PSYCHICZNIE BO ZWARIUJESZ WKROTCE

-gal (2013-07-19 13:22:21 - IP: ***49.2.46)

Popieram poprzednika, Pan Sikora to najgorszy burmistrz od lat. Wszystkie te inwestycje, które robione są w busku to wyrzucanie pieniędzy w błoto !!! Wszystko jest niefunkcjonalne i nieprzyzwoicie DROGIE !!!!
Przy tym nie myśli się w ogóle o mieszkańcach, gospodarce itd

-a zapomniałeś.. (2013-07-19 13:02:25 - IP: ***185.67.210)

...że to nowy Burmistrz miał wszystko naprawić, na wszystko miał pomysł a teraz jak mu się nie udało to zgania na poprzednika "w tym zakresie"

- (2013-07-19 12:48:24 - IP: ***17.36.49)

zapomnialas napisac ze to Ziemia Buska uzgadniala projekt rewitalizacji rynku i ul Mickiewicza ,oraz Bycoka

-Obserwator rzeczy ulotnych (2013-07-19 12:46:58 - IP: ***.183.153.241)

Pytania do inspektora nadzoru budowlanego:
1. Czy rynek w Busku jest terenem budowy i wprowadzony powinien być zakaz wstępu osobom postronnym, czy może nie jest terenem budowy i to robotnicy powinni być odgrodzeni aby nie stwarzać niebezpieczeństwa przechodniom.
2. Jeśli łamię sobie nogę na tych wybojach to kto za to będzie odpowiadał?
Dostanę odpowiedź?

-xxz (2013-07-19 12:10:43 - IP: ***48.67.254)

tak było z ulicą Kościuszki ...najpierw kładli asfalt póżniej zrywali bo przypomnieli sobie o kanalizacji i tak w kółko...a z chodnikami na boh. w-wy to samo całe zryte a później robią się dołki i kałuże po opadach deszczu ...łatanie dziur na młyńskiej -sypią sam żwirek który dudni pod podwoziem samochodu szkoda słów

-A OTO... (2013-07-19 11:29:44 - IP: ***185.67.210)

...efekt 3 latniej pracy Burmistrza jego zastępców i radnych Porozumienia Samorządowego Gospodarnej Gminy i Moje Miasto Moja Gmina.
Idą wybory - ZOBACZYMY

-tojo (2013-07-19 11:16:09 - IP: ***.116.213.196)

Panowie co układaja bruk to nie mają o tym pojęcia i efekt tego jest mizerny

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry