Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 11:02:40 (czytane: 21352) 
Reżyser Jan Komasa wcale nie musiał jechać aż do Wałbrzycha w poszukiwaniu ruin do swego najnowszego filmu. Buski rynek doskonale zagrałby Warszawę z 1944 roku, wygląda jak po bombardowaniu. A może i miasto by się wypromowało, bo z tym u nas też jakoś słabo.
Normalną rzeczą jest, i każdy o tym wie, że z remontami wiążą się pewne niedogodności. W naszym mieście jednak odkąd zaczęły się prace w ramach rewitalizacji, nie pomyślano o przygotowaniu bezpiecznego przejścia przez rynek mieszkańcom i gościom. Ludzie chodzą, mijając pracujące sprzęty, przeklinają na czym świat stoi, gdy po raz kolejny muszą pokonać piach, kamienie, za wysokie, dosłownie, progi.


Podobno "głupiemu w połowie roboty się nie pokazuje", ale popękane płyty przed Lotosem i krzywo ułożona kostka mówi sama za siebie. Chyba coś jest jednak źle i niedokładnie zrobione, skoro rynek jeszcze nie został ukończony, a już pojawiły się takie usterki.

Inna sprawa, że w ogóle nie dba się o to, co zostało całkiem niedawno wyremontowane. Doskonałym tego przykładem jest niedawno położona, jeszcze zasługująca na miano nowej, kostka w rynku, która się rozłazi, niezabezpieczona niszczy, a i podkraść też ją nietrudno.

Niektórzy mieszkańcy naszego miasta już widzą mankamenty projektu nowego rynku. Czy nie będzie przypadkiem problemu z odśnieżeniem kostki brukowej, w zimie skutej lodem i zasypanej śniegiem? Może warto było zrezygnować z kostki na rzecz płyt chodnikowych, co wydaje się bardziej praktyczne. Czas pokaże, kto ma rację. Wszyscy życzymy sobie, żeby rynek był nie tylko ładny, ale również funkcjonalny.
/kr/
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (54) |
-- (2013-07-24 08:32:37 - IP: ***.42.184.148)
Pewne jest jedno, że busko nie miało dobrego burmistrza od czasów Komendy. Obecnemu słoma z butów wystaje, jego buta, i zatworzenie nie ma granic, a i wysłowić się to to nie umie.
Czy Pamiętacie jakie życzenia noworoczne składał mieszkańcą w sylwestra ? Manifest polityczny sobie zrobił !!! JA takiego reprezentanta nie chcę !!!
-green (2013-07-23 19:47:02 - IP: ***13.201.186)
jedno jest zawsze pewne, za pracę dla Buska jeszcze nikomu nie podziękowano, chyba, że wylaniem na głowę zawartości kubła z pomyjami lub wiadra ze śliną...tak było od zawsze, niestety:(
-robol (2013-07-23 16:05:13 - IP: ***185.124.229)
Co by w busku nie robiono,ZLE.Robi się cos, ZLE.Kto by nie był burmistrzem ,ZLE.A to że w soboty i niedziele robotnicy gdzieś tam nie pracuja,a to ze pracuja na jedną zmiane.LUDZISKA!!!postaw się jeden z drugim,trzeciom w ich sytuacji;upal ,pot sie po jajach leje ,kurz,praca od switu do nocy a wy chcecie tepa.Można zamienic prace z za biurka czy lawki w cieniu i do bruku a wtedy napewno prace przyspiesza!
-gal (2013-07-23 15:23:56 - IP: ***185.19.143)
Panie Marku może jakaś ankieta w sprawie odwołania burmistrza? W końcu to portal regionalny, więc niech się Pan nie boi poruszać tematów społecznych, wyjdzie to tylko na + portalowi.
-gal (2013-07-23 15:21:57 - IP: ***185.19.143)
Burmistrz do dymisji się nie poda, bo mu przecież ucieknie kilkanaście tyś zł miesięcznie. Pojawiają się już głosy aby zorganizować referendum w sprawie odwołania Waldemara S.
Nie wiem jak Wy, ale ja jestem ZA.
Przez kolejne dwa lata jego rządów Busko zejdzie całkiem na psy, a i nadrobić stracony czas będzie ciężko.
-busko (2013-07-23 09:13:00 - IP: ***112.93.58)
brak jest <normalnych>ławek, to prawda,a gdzie są kosze na śmieci przy tych ławkach?.Na całej zagnojonej Mickiewicza jest za mało koszy na śmieci.Panie burmistrzu jak cię widzą tak cię piszą.
-jan (2013-07-23 08:00:52 - IP: ***188.187.62)
Najlepiej nic nie robić
-Czesiek (2013-07-22 13:22:13 - IP: ***.37.73.40)
A ja mam pytanie co do tego obs...nego murka przed lotosem ??? Czy projektując rynek ktoś o nim zapomniał ?? Czy po prostu budowlańcy o nim zapomnieli??
- (2013-07-21 23:16:17 - IP: ***.244.105.228)
łAWKI NA TEJ SZAREJ I MDŁEJ ALEI MICKIEWICZA, NA KTÓREJ NIC NIE KWITNIE, DO WYMIANY!!
ZAPOMNIELI O OPARCIACH-GDZIE SA POPRZEDNIE ŁAWK?????, BYŁY WYGODNIEJSZE
-www (2013-07-21 17:56:24 - IP: ***.42.182.156)
TRAGEDIA !!!! ciepłe posadki w urzedach i jest ok ....gdzie nadzór???
-MIESZKANIEC (2013-07-21 16:37:54 - IP: ***.243.97.56)
ja naprawde wszystko rozumiem, ze remont musi byc, ale naprawde czy nie mozna go robic etapami, najpierw jedna strona a potem druga a nie wszystko rozpierdzielic i co dalej, a po za tym wszyscy wiedza w jakim stanie alkoholowym sa pracownicy tam pracujacy czy nie ma nad nimi nadzoru!!!!!!
jeszcze jedno Panie BURMISTRZU czy naprawde nie ma pieniedzy w Gminie aby kupic dwie zamiatarki i sprzatac miasto PRZECIEZ TO MIASTO UZDROWISKOWE A NIE JAKAS WIES. Za ST. Komendy chociaz byl stary star ktory sprzatal miasto a dzis jak to wszystko wyglada i co z tego, ze wszystko wyremontowane jak pety i zwiędłe liście po katach sie walaja!!!! NAPRAWDE WĄSOWICZ I PAN JESTESCIE DO BANI!!!!! SZKODA ZE ODDALEM GLOS NA WAS DWOCH, MOZE KTOS KTO PRZYJDZIE NASTEPNY POMYSLI O TYM
-minos (2013-07-21 12:50:27 - IP: ***.117.241.143)
Tak sie dzieje jak wygrywa firma w przetargu ktora nie ma zielonego pojecia o robocie i robi wszystko z materialow najniższej klasy. To sa ludzie ktorzy nie mysla zeby robic sukcesywnie tylko robiac jedno niszcza drugie. Na taka robote szkoda pieniedzy.
- (2013-07-21 10:41:53 - IP: ***.116.213.43)
Nie potrzebnie wpuszcza się ruch do rynku.Kilka tysięcy samochodów w roku zatrzyma się na kostce granitowej niech tylko z kilku cieknie olej na tą kostkę.Bedzie takich brud że rynek znów do remontu.
- (2013-07-20 22:13:48 - IP: ***.43.22.95)
Dlaczego obwodnicy nie remontują w soboty, niedziele? W dodatku nawet w zwykły dzień pracują na jedną zmianę we czterech robotników + jedna koparka ....
-Ł (2013-07-20 20:51:05 - IP: ***.43.19.55)
Normalny, tzn. myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że realizacja inwestycji o tak szerokim zakresie, dodatkowo w centrum miasta, wiąże się z wieloma niedogodnościami oraz krytyką, często nieuzasadnioną.
Tak jest również w sytuacji Buska.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.